Ako vyrobiť sviečku – tipy, triky a návody na výrobu sviečok

Ako vyrobiť sviečku

Ako vyrobiť sviečku – tipy, triky a návody ako na výrobu sviečok

Výroba sviečok doma nie je náročná a keď máte tie správne pomôcky, výrobu sviečok si zamilujete. Aby ste však predišli prípadným sklamaniam, odporúčame vám najskôr podrobne naštudovať náš článok Výroba sviečok – tipy, triky a návody ako na výrobu sviečok. Ušetrí vám veľa času skúšaním a hľadaním ako a s čím začať, aký vosk je vhodný a aké pomôcky použiť.

V tomto článku “Ako vyrobiť sviečku” si vysvetlíme aký je rozdiel medzi voskom a parafínom, ako si vyrobiť sviečku do formy alebo do skla a prezradíme vám, akú farbu a vôňu je možné pri výrobe sviečok použiť. A ako sa vyrábajú sviečky? Samozrejme odporúčame pozrieť si aj naše návody na výrobu sviečok, ktoré vás prevedú celým postupom krok za krokom. Ako vyrobiť sviečku si môžete pozrieť aj na našom blogu.

Obsah:
Vosky a parafín na výrobu sviečok ⇓
Pomôcky na domácu výrobu sviečok
Farby do vosku a sviečok
Ako sa vyrábajú sviečky
Návody a postupy na výrobu sviečok
Štartovacia sada na výrobu sviečok pre začiatočníkov
Návody na výrobu sviečok

Návod ako si vyrobiť čajovú sviečku

Vosk a parafín na výrobu sviečok

Vosk na sviečky sa používa na domácu výrobu sviečok. Na farbenie vosku sa používajú špeciálne voskové farby do sviečok. Do roztopeného vosku stačí pridať farbu na sviečky aby boli sviečky krásne farebné. Pridať by ste mali aj  vôňu alebo 100 % prírodnú silicu.  Na výrobu sviečok je tiež vhodný palmový vosk, parafín alebo včelí vosk. Na domácu výrobu sviečok sme pre vás pripravili aj štartovaciu sadu s návodom. V tejto sade na výrobu sviečok nájdete všetko potrebné vrátane návodu ako sa vyrábajú sviečky.

Parafín na sviečky – vosk na výrobu sviečok:

Parafín alebo ak chcete vosk na sviečky stačí roztopiť vo vodnom kúpeli. Na farbenie parafínu sa používajú špeciálne farby do sviečok. Do roztopeného vosku je potrebné pridať farbu na sviečky a tiež vôňu aby vyrobené sviečka pekne voňala. Vosk potom nalejete do formy na čajovú sviečku alebo do skleneného svietnika. Sviečka vyrábaná z vosku musí vytuhnút vždy pri izbovej teplote. Na výrobu sviečok je možné použiť aj biely včelí vosk alebo žltý včelí vosk.

domáca výroba sviečok

Pomôcky na výrobu sviečok

Vyrobiť si sviečky doma je pomerne rýchle a  jednoduché. Na výrobu sviečok nepotrebujete žiadne špeciálne pomôcky. Okrem základných surovín ako je samozrejme parafín alebo vosk, vôňa, farba do sviečok a samozrejme knôt s plieškom. Na výrobu čajových sviečok budete potrebovať plastové formy. Na roztápanie parafínu potrebujete hrniec a misku na vodný kúpeľ.

Formy na výrobu čajových sviečok:

Plastové formy na odlievanie sú určené na výrobu sviečok. Tieto formy sú vhodné ak pri výrobe čajových sviečok používate parafín, palmový vosk alebo včelý vosk na sviečky. Formy na sviečky sa používajú opakovane. Nie sú jednorázové, môžete ich používať takmer do nekonečna. Formy sú vyrobené z poddajného ale veľmi odolného plastu. Do formy dajte knôt a nalejte pripravený vosk alebo parafín.

Farby do vosku a gélu:

Farby do vosku a gélu sa používajú pri domácej výrobe sviečok. Ak chcete vosk zafarbiť, je potrebné použiť špeciálnu voskovú farbu na sviečky. Farba sa používa pri výrobe sviečok z vosku, parafínu alebo gélu na sviečky. Farby do vosku sú veľmi intenzívne a majú veľkú výdatnosť. 5 g farby do vosku vystačí na zafarbenie až 5 kg vosku, parafínu alebo gélu.

Vône do sviečok:

Vône sú pri výrobe sviečok veľmi dôležité. Sú vhodné do vosku a gélu a používajú sa pri domácej výrobe sviečok z včelieho vosku. Balenie vôní do sviečok sú v praktickej fľaštičke s kvapacím dávkovačom. Jednotlivé vôňe do sviečok môžete medzi sebou miešať a vytvárať si tak vlastné kombinácie vašich obľúbených vôní. Pri výrobe sviečok je dôležité dodržať predpísané dávkovanie vône. Vôňa na výrobu sviečok sa pri výrobe sviečok kombinuje s farbou do vosku.

Sušené bylinky do sviečok:

Pri výrobe sviečok do sklenených svietnikov môžete využiť aj rôzne sušené kvietky alebo bylinky. Do svietnika položte knôt, zalejte pripraveným a roztopeným voskom a na vrch nasypte napríklad nechtík alebo lupene ruží. Keď vosk vytuhne, sušené kvietky bude vyzerať veľmi efektne.

materiál na domácu výrobu sviečok

Domáca výroba sviečok

Doma si okrem zalievaných sviečok do skla viete rýchlo a jednoducho vyrobiť aj malé voňavé čajové sviečky. Plastové formy viete využiť aj na výrobu plávajúcich dekoračných sviečok. Na výrobu sviečok doma môžete využiť aj včelý vosk alebo voskové pláty a tiež sviečkový gél.

Čajové sviečky

Výroba voňavej sviečky nemusí byť vôbec náročná. Potrebujete iba kvalitný materiál a zopár základných pomôcok. Najbežnejšie sa na výrobu sviečok používa parafín a alebo ak chcete vosk na sviečky. Z parafínu si doma ľahko vyrobíte čajové sviečky, sviečky do sklenených svietnikov alebo sviečky odlievané do foriem. Sviečky sa určite nájdu v každej domácnosti. Podrobný návod ako sa vyrábajú čajové sviečky nájdete TU:

Návod ako si vyrobiť čajovú sviečku

Ako sa vyrábajú sviečky?

Predpokladám, že v každej domácnosti sa nájdu sviečky. Sviečky sú nielen praktickí pomocníci, ale sviečky používame aj na dekoráciu a zútulnenie domova. Samozrejme, ani poriadna romantika sa bez sviečky nezaobíde. Návody na domácu výrobu sviečok – máme pre vás niekoľko návodov, ktoré nájdete na našom blogu. Obsahujú podrobné fotografie a prevedú vás celým procesom krok za krokom.

Ako sa vyrábajú sviečky v domácich podmienkach:

vosk alebo parafín pomaly roztopte vo vodnom kúpeli
– do roztopeného vosku vôňu a farbu do sviečok
– do pripravenej formy alebo sklenej nádoby upevnite knôt
– pripravenú zmes na sviečky nalejte do formy alebo do svietnika
– stačí počkať pár minút a handmade sviečka je hotová

DIY návod na výrobu sviečky z parafínu

Ako vyrobiť sviečky doma, kreatívne návody a postupy

Domáca výroba sviečok nemusí byť žiadna veda. S našimi návodmi a postupmi to isto hravo zvládnete. Vyrobte si čajové sviečky, sviečky do skla alebo využite vašu obľúbenú, aj keď už prasknutú šálku na kávu alebo čaj a zalejte si voňavú sviečku do nej. Aj pri výrobe sviečok môžete recyklovať nádoby do ktorých sviečku budete liať. Nekupujte nové poháre, reckylujte. Určite nájdete pekné kúsky aj doma.

Výroba sviečok pre začiatočníkov – sada na výrobu mydiel

Štartovací balíček Výroba sviečok obsahuje materiál a pomôcky potrebné na výrobu vrátane podrobného návodu. Pomocou tejto sady sa naučíte ako sa vyrábajú sviečky z vosku a parafínu. Štartovacie balíčky sú vhodné pre začiatočníkov alebo sú ideálne aj ako darček pre niekoho blízkeho. Celá kreatívna sada výroba sviečok pre začiatočníkov je s láskou zabalená a príde v originálnej kartónovej krabici. Súčasťou každej štartovacej sady je vytlačený návod. Obrázok je ilustračný, ide o ukážku techniky. Obsah sady je daný podľa aktuálnych skladových zásob. Sada na výrobu sviečok obsahuje podrobný fotonávod.

Štartovacia sada výroba sviečok:

Výroba sviečok pre začiatočníkov

Kreatívna štartovacia sada Súprava na výrobu sviečok  je vhodná predovšetkým pre začiatočníkov alebo stredne pokročilých. Ak si chcete vyskúšať výrobu sviečok doma, táto štartovacia sada je na to najvhodnejšia. Obsahuje všetko potrebné na výrobu voňavých sviečok. Stačí rozbaliť a môžete začať vyrábať.

Kreatívna súprava Výroba sviečok pre začiatočníkov

Túto súpravu na domácu výrobu sviečok odporúčame aj ako kreatívny darček. Je vhodný aj pre začiatočníkov a je možné z tejto sady vyrobiť niekoľko krásnych a voňavých sviečok. Výroba sviečok doma rýchlo a jednoducho.

Obsah kreatívneho balíčka Výroba sviečok:

parafín a palmový vosk na sviečky 2 x 250 g
– farba do sviečok 2 ks
vôňa do sviečok 2 ks
– knôt s podstavcom 5 ks
– sklenený svietnik 2 ks
– podrobný fotonávod

Návody na výrobu sviečok

Pripravili sme pre vás niekoľko návodov ako na domácu výrobu sviečok. Ukážeme vám ako sa vyrábajú čajové sviečky alebo voňavé sviečky do skla. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako vyrobiť sviečku v domácich podmienkach.

Návod ako si vyrobiť čajovú sviečku

Výroba voňavej sviečky nemusí byť vôbec náročná. Potrebujete iba kvalitný materiál a zopár základných pomôcok. Najbežnejšie sa na výrobu sviečok používa parafin alebo inak nazývaný aj vosk na sviečky.

DIY návod na výrobu sviečky z parafínu

Každý rok čakám na koniec zimy. Mám rada jarné obdobie keď sú dni dlhšie, vonku je viac svetla a všetko sa začína zelenať. Predovšetkým mám však rada jarné kvety a milujem orgován. Ako vyrobiť sviečku s vôňou orgovánu, sa dočítate v tomto članku.

Návod ako vyrobiť sviečku z vosku

Predpokladám, že v každej domácnosti sa nájdu sviečky. Sviečky sú nielen praktickí pomocníci v situácii keď vypadne prúd a nejde elektrina, ale sviečky používame aj na dekoráciu domu .

Romantický sklenený svietik na sviečky

Romantickú atmosféru si vďaka tomuto svietniku môžete urobiť kľudne aj každý deň. Všetko potrebné na jeho výrobu určite máte doma. Krásny, romatický svietnik môžete vyrobiť aj ako darček.

Záver

Domáca výroba sviečok je veľmi obľúbená. Siahnite po parafíne alebo včelom vosku, použite vôňu do sviečok, farbu a vyrobte si originálnu sviečku. Vyrobte si sviečky presne podľa vášho vkusu. Domáca výroba sviečok je však návyková a môže sa z nej stať závislosť 🙂

Aby vám neunikla žiadna novinka, návod či video, sledujte nás na facebooku, Youtube a Instagrame.

Pridaj komentár