Návod ako si vyrobiť čajovú sviečku

Návod ako si vyrobiť čajovú sviečku

Návod ako si vyrobiť čajovú sviečku

Výroba voňavej sviečky nemusí byť vôbec náročná. Potrebujete iba kvalitný materiál a zopár základných pomôcok. Najbežnejšie sa na výrobu sviečok používa parafin alebo inak nazývaný aj vosk na sviečky. Z parafínu si doma ľahko vyrobíte čajové sviečky, sviečky do sklenených svietnikov alebo sviečky odlievané do foriem. Sviečky sa určite nájdu v každej domácnosti. Sviečky doma nie sú užitočné len keď vypadne prúd, ale vďaka ich príjemnému svetlu navodíte doma romantickú atmosféru za pár minút. Vyskúšajte si dnes s nami výrobu voňavej čajovej sviečky a už nikdy si ich nebudete musieť kupovať v obchode. Návod na čajovú sviečku vás prevedie celou výrobou krok za krokom.

Na výrobu čajovej sviečky budeme potrebovať:

parafín na sviečky
farba na sviečky
vôňa do sviečok
knôt s podstavcom
forma na sviečku

Návod ako si vyrobiť čajovú sviečku sme pripravili práve pre vás ak máte chuť vyskúšať výrobu sviečok prvýkrát. Vosk na sviečky je potrebné najprv roztopiť. Parafín nemôžete roztápať priamo na ohni. Vosk alebo sviečkový parafín roztápajte vždy vo vodnom kúpeli. Do hrnca dajte zovrieť vodu a vosk temperujte v horúcej vode ideálne v sklenenej miske. Vosk alebo parafín na sviečky musí byť dokonale roztopený skôr ako začnete sviečky odlievať. Ak v ňom budú neroztopené kúsky, čajová sviečka nebude vyzerať pekne:

Návod ako si vyrobiť čajovú sviečku
Návod ako si vyrobiť čajovú sviečku

Vosk na výrobu sviečok

Ako sa doma vyrábajú sviečky

Pridajte farbu špeciálne určenú na výrobu sviečok. Ide o voskové farby do sviečok. Farbu pridávajte v pomere 1 g na 1 kg vosku. Samozrejme sýtosť farby záleží aj na vás. Sviečky majú aj pekne voňať, pridajte teda vôňu. Použiť môžete vôňu na výrobu sviečok:

Návod ako si vyrobiť čajovú sviečku
Návod ako si vyrobiť čajovú sviečku

Vône do sviečok

Do pripravenej formy začneme nalievať roztopený vosk. Najprv si do formy dajte knôt. Knôty sú s malým plieškom, aby nám knôt vo forme dobre držal musíte ho upevniť. Pliešok ponorte do roztopeného vosku a položte na dno nádoby. Pritlačte aby sa kliešok prilepil na dno formy. Na výrobu čajovej sviečky je najvhodnejší krátky 2,5 cm knôt. Teraz môžete začať liať roztopený vosk. Vosk sa sťahuje a zmršťuje, preto odporúčame vosk liať na 2-krát. Predídete tomu, aby sa vám stred sviečky prepadol. Vosk nalejte do formy a počkajte pokým úplne vytuhne. Ďalšiu vrstvu nalejte až keď jedna vrstva vosku úplne vytuhne:

Návod ako si vyrobiť čajovú sviečku
Návod ako si vyrobiť čajovú sviečku

A teraz musíme už len počkať pokým sviečky úplne vytvrdnú. Čajovú sviečky veľmi jednoducho vyberiete z plastovej formy na sviečky. Formu jemne stlačte po bokoch aby sa sviečka uvolnila a potom ju už len vytiahnite z formy von:

Návod ako si vyrobiť čajovú sviečku
Návod ako si vyrobiť čajovú sviečku

Čajové sviečky

Plastová forma na sviečky je odolná ale zároveň dostatočne pružná aby ste z nej sviečku ľahko vytiahli. Túto formu môžete používať na výrobu sviečok veľmi veľa krát. Musíte len dávať pozor aby vám forma nepraska alebo aby ste ju nezlomili. Po zapálení budú čajové sviečky pekne rovnomerne horieť, knôt nebude dymiť a domov vám prevonia príjemná vôňa. Čajové sviečky sú veľmi obľúbené a určite ich máte doma vždy. Nemusíte ich používať iba pri romantickej večeri ale pokojne aj kadžý večer. Jedna malá čajová sviečka dokáže príjemne prevoňať vašu obývačku.

Výroba sviečok doma je veľmi jednoduchá a za asistencie dospelého sa pri výrobe sviečok zabavia aj väčšie deti. Pripravili sme pre vás štartovaciu sadu, kde nájdete všetko potrebné na domácu výrobu sviečok do sklenených svietnikov. Súčasťou sady je aj vytlačený návod podľa ktorého si sviečky vyrobíte raz dva 🙂

Štartovacia sada výroba sviečok:

Záver

Domáca výroba sviečok je zábava. Ako na to sme vám ukázali aj v predošlom návode na voňavú sviečku. Ak sa vám páči náš návod na výrobu sviečok a zaujala vás napríklad aj výroba mydla a kozmetiky, určite si prečítajte aj naše návody k výrobe mydla a kozmetiky. Pripravili sme pre vás návody na výrobu mydla, solí do kúpeľa, peelingov a iných kozmetických výrobkov. V našom eshope nájdete všetko potrebné na výrobu sviečok: vosky na sviečky: parafín, palmové vosky na výrobu sviečok a kvalitné včelie vosky. Na domácu výrobu sviečok budete potrebovať aj farby do vosku, vône do sviečok, knôty a pliešky či formy na sviečky. Všetky produkty máme aj reálne skladom, odosielame ich teda čo najskôr po prijatí objednávky tak, aby ste čo najskôr mohli začať vyrábať z našich kvalitných a overených surovín.

Pozrieť všetky návody

Ak sa vám náš fotonávod Návod ako si vyrobiť čajovú sviečku páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku a Instagrame. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Ak ste vyrobili mydlové kytice podľa nášho návodu, pošlite nám foto svojich výrobkov a tie najlepšie uverejníme. Tešíme sa na vaše fotografie!

Pridaj komentár