Výroba mydla – tipy, triky a návody na domácu výrobu mydla

Výroba mydla, tipy, triky a návody

Výroba mydla – tipy, triky a návody na domácu výrobu mydla

Skôr ako sa pustíte do domácej výroby mydla, odporúčame vám najskôr podrobne si naštudovať náš obsiahly článok Výroba mydla – tipy, triky a návody na domácu výrobu mydla. Ušetrí vám veľa času skúšaním a bádaním ako a s čím začať, aké mydlové hmoty či pomôcky použiť. V tomto článku si vysvetlíme aké s mydlové hmoty poznáme, čo je to glycerín, ako dať svojim mydielkam originálny vzhľad, farbu a vôňu. A ako robí mydlo? Samozrejme odporúčame pozrieť si aj naše návody na domácu výrobu mydla, ktoré vás prevedú celým postupom krok za krokom. Ako sa vyrába mydlo si môžete pozrieť aj na našom blogu.

Obsah:
Mydlová hmota na výrobu mydla a kozmetiky ⇓
Pomôcky na domácu výrobu mydla
Návody a postupy na výrobu glycerínového mydla
Štartovacia sada na výrobu mydla pre začiatočníkov

Výroba mydla - tipy, triky a návody na domácu výrobu mydla

Mydlová hmota na výrobu domáceho mydla

Glycerínová mydlová hmota je veľmi kvalitná certifikovaná surovina na domácu výrobu mydla a kozmetiky. Glycerín zabezpečuje hydratáciu pokožky, zabraňuje jej vysušeniu a podráždeniu. Pri výrobe glycerínových mydiel odporúčame mydlovú hmotu kombinovať s vôňou do mydla alebo so 100 % silicami.  Ako doplnok do mydla a telovej kozmetiky sú veľmi vhodné sušené bylinky. Do roztopenej mydlovej hmoty pridávame aj farby do mydla. Mydlová hmota na výrobu mydiel a kozmetiky má rastlinný základ, ktorý môže byť obohatený o rôzne suroviny ako napríklad kozie mlieko, olivový olej, bambucké maslo, arganový olej, ovsené vločky, med a iné.

Mydlová hmota:

Mydlová hmota na domácu výrobu mydla má rastlinný základ, ktorý môže byť obohatený o rôzne suroviny ako napríklad kozie mlieko, olivový olej, bambucké maslo, arganový olej, ovsené vločky, med a iné. Pri výrobe glycerínových mydiel odporúčame mydlovú hmotu kombinovať s vôňou do mydla alebo so 100 % silicami.  Doplnok do mydla a telovej kozmetiky sú veľmi vhodné sušené bylinky.

Mydlová glycerínová hmota

Pomôcky na výrobu mydla a kozmetiky

Vyrobiť si mydlo a kozmetiku doma je rýchla, jednoduchá a nenáročná na čas a pomôcky. Okrem základných kozmetických surovín ako je mydlová hmota, vôňa a silica na výrobu kozmetiky, farba do mydla, sušené bylinky si musíte pripraviť dostatok foriem. Ideálne je používať silikónové formy na mydlo. Na roztápanie mydlovej hmoty potrebujete hrniec a misku na vodný kúpeľ a lyžicu alebo varechu na miešanie.

Silikónové formy na výrobu mydla:

Na odlievanie handmade mydiel sú ideálne silikónové formy. Práca s nimi je rýchla a mydlo zo silikónovej formy veľmi rýchlo a ľahko dostaneme von. Na výber sú krásne formy na dolievanie s vypracovanými detailami, rôzne kvietky, motýle, srdiečka. Klasické veľké formy na mydlo oválne alebo v tvare obdĺžnika. Na výrobu mini mydielok sa používajú silikónové formy v tvare diamantu, gombíky alebo mini srdiečka.

Farby do mydla a kozmetiky na glycerínovej báze:

Farby do mydla a kozmetiky sú na glycerínovej báze a sú vhodné na domácu výrobu mydla a kozmetiky. Farba do mydla je rozpustná vo vode, neobsahuje konzervanty a žiadne geneticky modifikované suroviny. Tieto farby sú vhodná aj na výrobu tuhých a tekutých mydiel, šumiviek do kúpeľa, šampónov, sprchových gelov, soli do kúpeľa, krémov a telovej kozmetiky.

Vône do mydla a kozmetiky:

Pri výrobe mydla je používanie vôňe veľmi obľúbené. Vďaka širokej ponuke vône do mydla si môžete vyrobiť mydlo a kozmetiky presne podľa vašich predstáv. Na výber sú voňe sladké, kvetinové, korenisté, jemné prírodné vône a ovocné vône. Vôňa do mydla a kozmetiky sa nepoužíva v koncentrovanej forme. Táto vôňa je vhodná na výrobu mydla, tekutých mydiel, šumiviek, šampónov, sprchových gélov, kúpeľovej soli, krémov.

Bylinky na výrobu mydla a kozmetiky:

Handmade mydlo môžete obzvláštniť použitím sušených bylín, kvetov a plodov. Sušené bylinky do mydla sa používajú na výrobu mydla, na soľ do kúpeľa alebo šumivé bomby do kúpeľa. Bylinky na výrobu mydla a kozmetiky sa dajú kombinovať s vôňou do kozmetiky a s farbou na výroby mydla a kozmetiky.

Sušené bylinky na výrobu mydla

100% Silice na výrobu mydla a kozmetiky:

Prírodné silice sa používajú rovnako ako vône na výrobu mydla a kozmetiky v domácnosti. Silice sú z výťažkov byliniek ako je mäta, levanduľa, eukalyptus alebo citrusové ovocie mandarinka, bergamoto či citrón. Veľmi populárne sú aj silné esencie ako je borovica, céder alebo badián. 100 % silice na výrobu mydla a kozmetiky sa používajú najmä na výrobu krémov na pleť a telo, šampónov na vlasy, masiek na tvár, peelingov, pleťovej vody, masážnych olejov a mydiel.

Iná výroba kozmetiky

V domácich podmienkach si okrem originálneho mydla môžete vyrobiť kozmetiku, ktorú bežne používate každý deň. Relaxačný kúpeľ si môžete obohatiť o šumivé bomby do kúpeľa /šumivky/ alebo o bylinkovú soľ do kúpeľa. Vyrobiť si môžete krém na telo a tvár, šampón na vlasy, tekuté mydlo, peeling na telo alebo ruky, pleťovú vodu, masážny olej ale aj masku na tvár.

Bomby do kúpeľa alebo šumivky

Bomby do kúpeľa alebo šumivky sú skvelý pomocník po náročnom dni. Šumivku stačí pridať do kúpeľa a relax môže začať. Vďaka zopár bežne dostupným surovinám si bomby do kúpeľa vyrobíte za pár minút aj doma. Ak máte obľúbené vône alebo bylinky, môžete si vyrobiť šumivky na každý deň inú. Relaxačný, voňavý kúpeľ je luxus, ktorý si môžete odteraz dopriať kedykoľvek. Všetky kreatívne návody na výrobu šumiviek do kúpeľa a na domácu výrobu mydla si môžete pozrieť TU.

Bomby do kúpeľa alebo šumivky

Ako sa robí mydlo?

Domácu výrobu mydla hravo zvládnete vďaka mydlovej hmote. Mydlová hmota obsahuje glycerínový základ, olej a prídavnú zložku, ktorou môže byť bambucké maslo, kozie mlieko, med alebo aj ovsené vločky. Na domácu výrobu mydla potrebujete mydlovú hmotu, vôňu a farbu na výrobu kozmetiky a sušené bylinky. Okrem kozmetických surovín si musíte pripraviť hrniec alebo nádobu v ktorej môžete mydlovú hmotu roztopiť, pomôcku na miešanie a silikónové formy. Návody na domácu výrobu mydla obsahujú podrobné fotografie a prevedú vás celým procesom krok za krokom.

Ako sa vyrába mydlo v domácich podmienkach:

mydlová hmota sa dá pohodlne roztopiť vo vodnom kúpeli
– do roztopenej mydlovej hmoty pridajte vôňu alebo silicu a farbu
– pripravenú zmes na mydlo nalejte do silikónovej formy a posypte bylinkami
– stačí počkať pár minút a handmade mydlo je hotové

ako sa vyrába mydlo

Ako vyrobiť vlastné mydlo doma, kreatívne návody a postupy

Domáca výroba mydla a kozmetiky nemusí byť žiadna veda. S našimi návodmi a postupmi to isto hravo zvládnete.

Návod na bylinkové mydlo s nechtíkom

Výroba vlastného mydla doma môže znieť pre začiatočníka odstrašujúco. My vás ale presvedčíme o opaku – výroba mydielka z mydlovej hmoty podľa nášho návodu nebola nikdy jednoduchšia!

Pozrieť celý návod
Návod domáca výroba mydla
Návod na glycerínové mydlo

Návod na mydielka v tvare diamantov

Že je výroba farebných mydielok je zábava vás presvedčíme v tomto fotonávode. Výrobiť mydlo z mydlovej hmoty je jednoduché a zvládnu ju s pomocou dospelých aj deti. Takéto farebné, voňavé mini mydlá sú ideálne ako darček alebo malá pozornosť pre vašich kolegov alebo známych.

Pozrieť celý návod

Ako si vyrobiť levanduľové mydlo doma

Vyrobiť si vlastné levanduľové mydlo doma nemusí byť žiadna veda. V tomto návode si ukážeme krok za krokom ako si v domácich podmienkach dokážete vyrobiť mydielko vlastné – v tvare srdca a s levanduľovou vôňou. Ak pestujte v záhrade vlastnú levanduľu určite ju použite pri výrobe domáceho mydla.

Pozrieť návod
Návod na levanduľové mydlo

Výroba mydiel pre začiatočníkov – sada na výrobu mydiel

Štartovací balíček obsahuje materiál a pomôcky potrebné na výrobu vrátane podrobného návodu. Vhodné pre začiatočníkov alebo ako darček pre niekoho blízkeho. Celá kreatívna sada výroba mydiel pre začiatočníkov je s láskou zabalená a príde v originálnej kartónovej krabici. Súčasťou každej štartovacej sady je vytlačený návod. Obrázok je ilustračný, ide o ukážku techniky. Obsah sady je daný podľa aktuálnych skladových zásob. Súprava na výrobu mydla obsahuje podrobný fotonávod.

Výroba mydla pre začiatočníkov

Kreatívna štartovacia sada Súprava na výrobu mydiel je vhodná predovšetkým pre začiatočníkov alebo stredne pokročilých. Ak si chcete vyskúšať výrobu mydla doma, táto štartovacia sada je na to najvhodnejšia. Obsahuje všetko potrebné na výrobu voňavého bylinkového mydla. Stačí rozbaliť a môžete začať vyrábať vlastné mydlo.

Kreatívna súprava Výroba mydla pre začiatočníkov

Túto súpravu na domácu výrobu mydla odporúčame aj ako kreatívny darček. Je vhodný aj pre začiatočníkov a je možné z tejto sady vyrobiť niekoľko krásnych a voňavých mydielok. Výroba mydla doma rýchlo a jednoducho.

Obsah kreatívneho balíčka Výroba mydla a kozmetiky:

– glycerínová mydlová hmota priehľadná 500 g
– glycerínová mydlová hmota s bambuckým maslom 250 g
– vôňa do mydla 2 ks
– farba do mydla 2 ks
– forma na mydlo 2 ks
– sušené bylinky 3 druhy
– darčekové vrecúška
– podrobný fotonávod

Záver

Domáca výroba mydla a kozmetiky je v dnešnej dobe veľmi obľúbená. Siahnite po mydlovej hmote, použite bambucké maslo, ľanový olej a vyrobte si doma balzam na pery, krém, šampón alebo voňavú soľ do kúpeľa. Použite vašu obľúbenú vôňu alebo silicu na výrobu mydla. Vyrobte si mydlo a kozmetiku presne podľa vášho vkusu. Výroba mydiel a kozmetiky je však návyková a môže sa z nej stať závislosť 🙂

Najnovšie články z blogu:

Aby vám neunikla žiadna novinka, návod či video, sledujte nás na facebooku, Youtube a Instagrame.

Pridaj komentár