Romantický svietik – návod

navod vianocny svietnik 61

Romantický svietik – návod

Romantickú atmosféru si vďaka tomuto svietniku môžete urobiť kľudne aj každý deň. Všetko potrebné na jeho výrobu určite máte doma. Krásny, romatický svietnik môžete vyrobiť aj ako darček alebo milú pozornosť pre vašu kamarátku. Skôr ako ho darujete, nezabudnite ho naplniť voňavými čajovými sviečkami.

Na výrobu svietnika budeme potrebovať:

– sklenenú dózu na potraviny
lepidlo na decoupage techniku
– papierové rozetky
štetec
– dekoračné mašličky a krajku

Romantický svietik - návod

Sklenenú dôzu najprv umyte, odmastite a dôkladne osušte. Pripravte si lepidlo, štetec a rozetku. Rozetky kúpite aj farebné, alebo si ich môžete zafarbiť doma kávou alebo čajom.
Rozetky si vyrobte dopredu, je to veľmi jednoduché. Pripravte si obyčajnú čiernu kávu, rozetky najprv v ruke pokrčte, opatrne ju rozbaľte a ponorte na vychladnutej kávy. Papier položte na plech a dajte do vyhriatej rúry na 130 stupňov asi na 3 – 4 minúty vysušiť. Papier má po vysušení krásny vintage vzhľad a nádhernú vôňu. Ak namiesto kávy použijete ovocný čaj, papier bude krásne ružový.

navod-vianocny-svietnik-2

Papierovú rozetku priložte na dôzu a lepidlom na decoupage ju nalepte. Dávajte pozor na to, aby ste mali na štetci vždy dostatok lepidla. Rozetka je o niečo hrubšia ako servítka, ale pracuje sa s ňou dobre:

Romantický svietik - návod

Počkajte kým lepidlo vyschne a svietnik dozdobte mašličkou. Nalepte ju pomocou lepidla alebo obojstrannej pásky:

Romantický svietik - návod

Na dozdobenie môžete použiť čipku. Skúste ju pripevniť okolo hrdla sklenej dôzy pomocou lepiacej pásky, aby pevne držala alebo ju iba pevne priviažte:

Romantický svietik - návod

Takto ozdobenú sklenenú dôzu môžete používať nielen ako svietnik, ale aj ako nádobu na skladovanie čajových sviečok. Vojde sa vám niekoľko sviečok, záleži však od veľkosti dôzy:

Romantický svietik - návod

Štartovacia sada výroba sviečok

Ak sa vám náš článok “ Romantický svietik – návod ” páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Pridaj komentár