Decoupage technika (dekupáž)

Decoupage technika, dekupáž alebo tiež servítková technika je veľmi obľúbený spôsob zdobenia a dekorovania predmetov. Na dekupáž techniku potrebujete iba lepidlo na dekupáž. Používajú sa akrylové farby alebo vintage kriedové farby Decor Paint a dekorovaný predmet, ktorý odporúčame na záver prelakovať lakom na decoupage. Decoupage techniku môžete robiť na drevo, sklo, textil, sviečky, papier, kvetináče alebo sadru. Pomocou lepidla na dekupáž môžete lepiť servítky ale aj veľmi obľúbený ryžový papier. Decoupage techniku môžete kombinovať s technikou krakelovanie alebo transfer techniku. Všetko potrebné na decoupage techniku (dekupáž) a vintage style nájdete v našom e-shope. Neprehliadnite aj náš kompletný článok Decoupage technika – tipy, návody a postupy na dekupáž.

Štartovacie sady na dekupáž:

Inšpirujte sa návodmi na dekupáž:

Dekupáž

Ak chcete staré či nové predmety odieť do nového šatu, dekupáž technika je je na to ako stvorená. Výbornými pomocníkmi na túto techniku sú napríklad akrylové farby, lepidlá, laky alebo lazúry. Dekupáž môžete kombinovať s technikou krakelovanie alebo transfer technikou. Takisto touto technikou môžete zdobiť široké spektrum predmetov: drevo, sklo, textil, sviečky, papier, kvetináče alebo sadru.

Na zdobenie predmetov decoupage technikou odporúčame špeciálne papiere: ryžový papier na decoupage. Tento špeciálny papier určený na zdobenie krabičiek, textilu a rôznych iných polotovarov decoupage technikou. Tieto krásne decoupage ryžové papiere ponúkajú široké využitie a veľa rôznych originálnych vzorov.

Veľa krásnych návodov na decoupage (dekupáž) techniku nájdete v našom blogu.