Všetko čo potrebujete na výrobu sójových sviečok

Všetko čo potrebujete na výrobu sójových sviečok

Všetko čo potrebujete na výrobu sójových sviečok

Na výrobu sójových sviečok budete potrebovať niekoľko základných surovín a pomôcok. Výroba sójových sviečok je obdobná výrobe sviečok z parafínu, ale namiesto parafínu sa používa sójový vosk. Sójový vosk je populárna voľba pre tých, ktorí preferujú ekologické a obnoviteľné suroviny, pretože je vyrobený zo sójových bôbov. V našom článku Všetko čo potrebujete na výrobu sójových sviečok nájdete zoznam toho, čo budete na domácu výrobu sójových sviečok potrebovať:

1. Sójový vosk:

Hlavnou surovinou pre sójové sviečky je sójový vosk. Môžete ho zakúpiť vo forme voskových granuliek alebo lupienkov. Prírodný 100 % sójový vosk určený na výrobu sviečok v nádobách dodávaný vo forme vločiek. Ekologická alternatíva vosku – neobsahuje žiadne škodlivé a nebezpečné prísady. Na rozdiel od parafínu nesteká, horí raz tak dlho a má čistejšie spaľovanie. V našej ponuke nájdete sójový vosk v balení 1 kg ale aj menšie 0,5 kg.

100% ekologický sójový vosk na výrobu sviečok:

2. Farby na výrobu sójových sviečok:

Ak si chcete doma vyrobiť aj farebné sviečky, budete potrebovať farbivá na farbenie vosku. Sme veľmi radi, že vám môžeme ponúkať tie najlepšie farby aké sme na trhu našli. Farbivá do sviečok od nemeckého výrobcu sú vyrobené z organických pigmentov, voskov, farbiacich surovín a prísad. Slúžia na prefarbenie vosku do hĺbky, môžu sa medzi sebou miešať, čím sa dosiahnú ďalšie odtiene. Vybrať si môžete zo širkej škály farieb: v balení 5, 10 alebo 20 g. Toto množstvo vystačí na zafarbenie až 5, 10 alebo 20 kg akehokoľvek vosku alebo gélu. Farby na výrobu sviečok dodávame v sáčku.

3. Vône a esenciálne oleje:

Pri výrobe sójových sviečok je dôležité používať kvalitné vône. Koncentrovaná zmes prírodných a syntetických vonných látok, je pri výrobe sviečok ideálna. Nezabudnite, že pri pridávaní vôní do sójových sviečok je dôležité dodržiavať návod na pridávanie vôní, aby ste dosiahli správny pomer olejov a dosiahli výborný vonkajší výsledok. Sója je vynikajúcim nosičom vôní a môže vytvoriť dlhotrvajúcu a príjemnú vôňu vo vašich sviečkach. V prípade, že ste si ich výrobe dodržali všetky rady a pokyny.

Vône na výrobu sviečok:

4. Knôty na výrobu sójových sviečok:

Pri výrobe sviečok je veľmi dôležitý aj knôt. Sójový vosk a drevenný knôt jednoducho idú k sebe. Praskajúci drevený knôt na sviečky s praktickým podstavcom sa používa pri výrobe sviečok z 100% prírodného Sójového vosku špeciálne určeného na výrobu ekologických sviečok. Sójové sviečky môžete vyrábať aj s povoskovaným knôtom s podstavcom. Pri domácej výrobe sviečok budete potrebovať aj nálepky na knôty a tiež kovový stoja na knôt ak budete pracovať s povoskovaným knôtom.

Drevené knôty na výrobu sviečok:

5. Obaly, dózy a svietniky:

Obaly a dózy sú skvelými pomocníkmi pri domácej výrobe sójových sviečok. Pri výrobe sójových sviečok je dôležité zvoliť vhodné dózy a obaly, aby ste mohli svoje sviečky pekne prezentovať a chrániť ich pred prachom a vlhkosťou. Sklenené poháre alebo poháre s viečkom sú populárnou voľbou pre sójové sviečky. Tieto nádoby sú krásne a umožňujú svetlu vyžarovanie zvnútra, čo vytvára príjemnú atmosféru. Sklenené nádoby sú ideálne pre recykláciu a môžete ich znovu použiť na iné účely po vyhorení sviečky. Kovové poháre alebo plechovky môžu byť trvanlivou a štýlovou voľbou. Mnoho ľudí ich považuje za moderné a elegantné obaly na sviečky. Ktorú možnosť si vyberiete?

Dózy a svietniky na výrobu sviečok:

6. Potrebný materiál a pomôcky:

Výroba sójových sviečok je pomerne jednoduchý proces. Budete tak potrebovať základné suroviny a vybavenie. Tu je zoznam toho, čo budete potrebovať:

  • Hrnček na topenie vosku: potrebujete hrniec alebo dvojité hrnce na topenie sójového vosku. Najlepšie je použiť hrniec s vrchným hrncom pre vosk a spodným hrncom s vodou, čize tzv temerovanie. Podobne ako roztápate čokoládu.
  • Teplomer: na monitorovanie teploty vosku.
  • Ochranné pomôcky: rukavice a okuliare na ochranu pred horiacim voskom.
  • Stojan na chladenie: na umiestnenie sviečok na vychladnutie a tuhnutie vosku. Prípadne voľná plocha, ktorú využijete na tuhnutie sviečok.
  • Škrabka na čistenie nádob a ďalšie pomôcky na upratovanie: na čistenie nádob po výrobe sviečok a na upratovanie pracovnej plochy.

Všetko čo potrebujete na výrobu sójových sviečok:

Všetko čo potrebujete na výrobu sójových sviečok
Všetko čo potrebujete na výrobu sójových sviečok

Najnovšie články z blogu:

Ak sa vám náš Všetko čo potrebujete na výrobu sójových sviečok páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku a Instagrame. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Ak ste vyrobili niečo podľa nášho návodu, pošlite nám fotografie svojich výrobkov a tie najlepšie uverejníme. Tešíme sa na vaše fotografie!

Pridaj komentár