DIY návod na výrobu sviečky z parafínu

DIY návod na výrobu sviečky z parafínu

DIY návod na výrobu sviečky z parafínu

Každý rok čakám na koniec dlhej zimy. Mám rada jarné obdobie, keď sú dni dlhšie a vonku je viac svetla. Predovšetkým mám však rada jarné kvety a milujem orgován. Krásne veľké súkvetia a sladká omamná vôňa. Orgován nám rastie za domom a vždy si z neho natrhám zopár súkvetí keď idem domov z práce. Orgován ale kvitne veľmi krátko a rozmýšľala som, ako si toto pre mňa veľmi obľúbené obdobie predĺžim. DIY návod na výrobu sviečky z parafínu bol teda jasná voľba. Domáca výroba sviečok je celkom jednoduchá a zvládnete ju za pár minút.

Na výrobu sviečky z parafínu budeme potrebovať:

parafín na sviečky
farba na sviečky
vôňa do sviečok
knôt s podstavcom
sušené bylinky
malý sklenený pohár
– jutový špagát

Sviečky z parafínu, postup:

Nie vždy musíte vyrábať sviečky a používať na to špeciálne formy na sviečky. Zrecyklovať sa dajú aj malé sklenené poháre na zaváranie. Niektoré mini poháre majú aj zaujímavý tvar a dajú sa pekne dozdobiť. Ja budem používať malé fľaštičky na džem s objemom do 150 ml. Parafín alebo vosk na sviečky na začiatok pomaly roztopte. Vosk musíte roztápať vo vodnom kúpeli. Použiť môžete menší hrniec do ktorého položíte misku s voskom. K parafínu pridajte aj kúsok farby na prifarbenie vosku. Farba do sviečok je veľmi intenzívna a 5 g balenie je určené na 5 kg vosku. Pridajte kúsok farby a zamiešajte tak, aby sa farba dobre rozpustila.

Parafíny a vosky na výrobu sviečok

Parafín musí byť dôkladne roztopený, až potom začnite pridávať vôňu do sviečok. Do sviečok sú vhodné 100 % silice alebo parfémy do mydla a kozmetiky. Pridajte zopár kvapiek vône. Ja som použila orgovánovú vôňu. Do roztopeného vosku pridajte aj sušené bylinky. Bylinky v sviečke voňať nebudú ale bude ich v sklenenom pohári vidieť ak vosk prifarbíte iba jemne.

Štartovací balíček sada voňavé sviečky
DIY návod na výrobu sviečky z parafínu

Vône do sviečok

Sklenené poháre nezabudnite pred použitím dôkladne poutierať aby v nich nezostala voda. Knôt s podstavcom namočte v roztopenom vosku a položte na dno pohára. Pritlačte aby sa pliešok na konci knôtu prilepil na dno šálky.

Knôt potom zafixujte medzi dve drevené špachtle tak, aby sa nepohol a do pohára opatrne naleje roztopený vosk. Na vrch môžete ešte nasypať trochu sušených kvietkov alebo bylinky.

a som použila orgovánovú vôňu.
a som použila orgovánovú vôňu.

Knôty do sviečok

Odporúčam vosk liať na 2 krát. Vosk na sviečky tuhne, zmršťuje sa a sťahuje, mohlo by sa vám teda stať že sviečka sa v strede výrazne prepadne. Postupným odlievaním tomu predídete. Nalejte vosk a keď úplne zaschne, nalejte ďalšiu vrstvu a doplnte pohár voskom takmer po okraj.

A máme hotovo

A teraz už len počkajte, pokým sviečka v pohári úplne vytuhne. Na výrobu takejto sviečky môžete použiť akékoľvek sklenené poháre alebo malé fľaše na džem. Keď sviečka úplne vyhorí, fľaštičku umyjete a zrecyklujete ju na výrobu ďalšej sviečky.

Štartovací balíček sada voňavé sviečky
Štartovací balíček sada voňavé sviečky

Takéto voňavé kvetinové sviečky si môžete pripraviť doma kedykoľvek za pár minút. Vaše obľúbené kvety vám tak budú doma voňať po celý rok v podobe sviečky. Sviečky v sklenenom pohári sú vhodné aj ako malý darček na akýkoľvek sviatok.

Štartovacia sada výroba sviečok

Záver

Už v predchádzajúcom návode na voňavú sviečku ko ste sa presvedčili, výroba sviečok nie je žiadna veda.  Ak vás zaujíma aj iná výroba mydla a kozmetiky, určite si prezrite aj iné návody z našej série venovanej výrobe mydla a kozmetiky. Nájdete tu návody na výrobu mydiel, solí do kúpeľa, peelingov a iných kozmetických výrobkov. V našom eshope nájdete všetko potrebné na výrobu sviečok: vosky na sviečky: parafín, palmové vosky na výrobu sviečok a kvalitné včelie vosky. Samozrejme na výrobu sviečok budete potrebovať aj farby do vosku, vône do sviečok, knôty a pliešky či formy na sviečky. Všetky produkty máme aj reálne skladom, odosielame ich teda čo najskôr po prijatí objednávky tak, aby ste čo najskôr mohli začať vyrábať z našich kvalitných a overených surovín.

Pozrieť všetky návody

Ak sa vám náš fotonávod DIY návod na výrobu sviečky z parafínu páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku a Instagrame. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody.

Pridaj komentár