8 návodov na výrobu mydla, ktoré musíte vyskúšať

8 návodov na výrobu mydla ktoré musíš vyskúšať

8 návodov na výrobu mydla, ktoré musíte vyskúšať

Domáca výroba mydla a kozmetiky je láska a veľká závislosť. Ak raz začnete vyrábať mydlo doma, ku kozmetike z obchodu sa už isto nevrátite. Čaro doma vyrobenej kozmetiky je predovšetkým v tom, že si môžete vyrobiť takmer akúkoľvek kozmetiku či mydlo podľa vlastnej “chute”. Proces výroby mydla je tak trošku čarovanie a viac ako kreatívny proces pripomína skôr mágiu. Vyberiete si obľúbené vône, formy, farby, bylinky, mydlovú hmotu a môžete si vyrobiť vlastné mydielka. Aby ste nemuseli dlho hľadať a váhať ako s výrobou mydla a kozmetiky začať, vybrali sme pre vás 8 návodov na výrobu mydla, ktoré musíte vyskúšať.

Návody na výrobu mydla

V tomto výbere vám prinášame 8 návodov na výrobu mydla, ktoré sú podľa nás najzaujímavejšie z kategórie návodov a postupov na výrobu mydla. Začať môžete ktorýmkoľvek, no ak sa chceš ponoriť do výroby mydla naozaj dôkladne, odporúčame vyskúšať každý z nich a pochopiť v čom spočíva čaro výroby domáceho mydla.

Návod na mydlo s ovsenými vločkami a medom

Domáca výroba mydla

Kozie mlieko má blahodárne účinky na suchú pokožku. Pôsobí blahodárne a pokožku zvláčňuje. Kombinácia spolu s ovsenými vločkami a medom je preto neprekonateľná.

Návod na výrobu mydla s medom a bambuckým maslom

Domáca výroba mydla

Kombináciu medu a mydlovej hmoty obohatenej o bambucké maslo si určite zamilujete. Med má antibakteriálne účinky, vďaka čomu je pri výrobe kozmetiky ideálny. Návod na výrobu mydla s medom a bambuckým maslom vám nezaberie viac ako 20 minút.

Ako vyrobiť bylinkové mydlo s medom a harmančekom

Domáca výroba mydla

Harmanček sa používa aj na jemnú a zapálenú pokožku. Podporuje obnovu buniek, regeneráciu kože, stimuluje mikrocirkuláciu kože, zvyšuje elasticitu pokožky. Navyše mydlová hmota s bambuckým maslom obsahuje čistiace zložky.

Návod ako si doma vyrobiť makové mydlo s pomarančom

Domáca výroba mydla

Mak v mydle pôsobí ako peeling. Mydlová hmota s bambuckým maslom obsahuje čistiace zložky. Vďaka bambuckému maslu, ktoré je prirodzene bohaté na vitamíny A, E, F a na množstvo ďalších minerálov.

Postup na výrobu kávového mydla z mydlovej hmoty

Domáca výroba mydla

Mydlová hmota s kozím mliekom je biela, nemá žiadnu vôňu, vďaka čomu vynikne pridaná mletá káva a vôňa do mydla, ktorá sa pridáva pri výrobe mydiel a kozmetiky. A navyše kozie mlieko má blahodárne účinky na suchú pokožku.

Návod na makové mydlo s vôňou černice

Domáca výroba mydla

Mak v mydle pôsobí ako peeling. Mydlo s obsahom bambuckého masla je dostatočne mastné a je veľmi vhodné na suchú pokožku. Domáca výroba mydla je relax a keď si raz vyrobíte vlastné mydlo, už nebudete chcieť žiadne iné.

Ako si vyrobiť kakaové mydlo so škoricou

Domáca výroba mydla

Mydlová hmota s africkým mydlom má blahodárne účinky vďaka obsahu prírodného čierneho afrického mydla z Ghany. Čierne mydlo je ručne vyrábané zo surového bambuckého masla a kokosového oleja, ktoré sú prirodzene obohatené o minerály a antioxidanty.

Návod na výrobu včelích úlikov s medom

Domáca výroba mydla

Návod na výrobu tohto mydla s medom v tvare včelích úlikov je rýchly a pomerne nenáročný. Pripravte si všetky ingrediencie na výrobu mydla a ideme na to.

Chceš viac?

Týchto 8 návodov na výrobu mydla ti stačí na to, aby si si začala vyrábať vlastné domáce mydlo. Na výrobu mydla sa používa glycerínová hmota na mydlo, vybrať si môžeš mydlovú hmotu základnú alebo s rôznymi prísadami ako je napríklad mydlová hmota s bambuckým maslo, hmota na mydlo s arganovým olejom alebo čierna mydlová hmota s africkým mydlo. Výroba mydla sa samozrejme nezaobíde bez vôní. Použiť môžeš 100 % silicu alebo vôňu do mydla a kozmetiky. Na zafarbenie mydlovej hmoty sa používajú farby do mydla – tekuté glycerínové farby do mydla, MICA a práškové farby alebo veľmi intenzívny tuhý pigment do mydla. Pre peelingový efekt nezabudni pridať sušené kvietky a bylinky alebo kúpeľnú soľ. Aby sa ti domáce mydlo podarilo z formy vyklopiť, určite siahni po silikónovej forme na mydlo. Samozrejme, všetko potrebné na výrobu mydla a kozmetiky nájdeš v našom e-shope.

Prihlásenie na odber noviniek a akcií

Akcie a zľavy priamo na váš email

Please wait...

Ďakujeme!

Najnovšie články z blogu:

 

Ak sa vám náš článok 8 návodov na výrobu mydla ktoré musíte vyskúšať páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku a Instagrame. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Ak ste vyrobili vlastné mydlo podľa nášho návodu, pošlite nám foto svojich výrobkov a tie najlepšie uverejníme. Tešíme sa na vaše fotografie!

Pridaj komentár