Ako si vyrobiť kakaové mydlo so škoricou

Ako si vyrobiť kakaové mydlo so škoricou

Ako si vyrobiť kakaové mydlo so škoricou

Kávové mydlo nikdy nesklame. Ak ku káve pridáte kakao, škoricu a pár kvapiek silice, výsledok bude dokonalý. Mydlová hmota s africkým mydlom má blahodárne účinky vďaka obsahu prírodného čierneho afrického mydla z Ghany. Čierne mydlo je ručne vyrábané zo surového bambuckého masla a kokosového oleja, ktoré sú prirodzene obohatené o minerály a antioxidanty. Táto mydlová hmota má krásnu tmavohnedú farbu. Mydielka teda už nemusíte prifarbovať farbou do kozmetiky. Mydlová hmota s kozím mliekom je biela, nemá žiadnu vôňu, vďaka čomu vynikne pridaná mletá káva a vôňa do mydla, ktorá sa pridáva pri výrobe mydiel a kozmetiky. Kozie mlieko má blahodárne účinky a je veľmi vhodné aj máte suchú pokožku. Pôsobí blahodárne a pokožku zvláčňuje. Kombinácie týchto dvoch mydlových hmôt je presne to, čo v zime potrebujete ak máte suché a popraskané ruky. Peelingový efekt dosiahneme vďaka pridanej mletej káve a ruky si pri umývaní aj jemne vymasírujete. Ako si vyrobiť kakaové mydlo so škoricou si ukážeme v tomto návode.

Na výrobu mydla budeme potrebovať:

mydlová hmota s africkým mydlom 250 g
mydlová hmota s kozím mliekom 250 g
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky
odstraňovač bubliniek
– 1 PL mletej škorice
– 1 PL kakaa
– 1 PL mletej kávy

Ako si vyrobiť kakaové mydlo so škoricou

Domáca výroba mydla a kozmetiky, návod:

Glycerínová mydlová hmota sa používa na domácu výrobu mydla a kozmetiky pretože sa s ňou ľahko pracuje. Pri výrobe kávového mydla budeme používať mydlovú hmotu s kozím mliekom a mydlovú hmotu s čiernym mydlom. Glycerínovú mydlovú hmotu stačí iba roztopiť. Mydlovú hmotu vždy roztápajte iba vo vodnom kúpeli, nie priamo na plameni. Hmota nesmie zovrieť, stačí ju iba roztopiť  – nie uvariť. Postup na výrobu voňavého kakaového mydla z mydlovej hmoty je rýchly a jednoduchý. Hmotu pokojne roztápajte spolu. K mydlovej hmote pridajte pár kvapiek vône – hodí sa prírodná 100 % silica kakao.

ako si vyrobit kakaove mydlo so skoricou 3
Stačí ak pridáme pár kvapiek vôňe do mydla. Samozrejme použiť môžete aj inú vôňu do mydla. Do tohto mydla sa hodí vôňa Sladký krém, Vanilka alebo aj 100 % silica škorica. Pri dávkovaní vône do mydla neprekračujte odporúčané množstvo pri výrobe mydla. Pokým sa mydlová hmoty roztopí, v miske zmiešajte kávu a voňavé korenie. Na uvedené množstvo 500 g mydlovej hmoty postačí z každého 1 veľká polievková lyžica. Zmiešajte mletú kávu, kakao a škoricu.

Ako si vyrobiť kakaové mydlo so škoricou
Roztopenú mydlovú hmotu zmiešajte z korením. Tá zmes voňia neodoľatelne. Takto pripravenú mydlovú hmotu nalejte do silikónovej formy na mydlo. Mydlová hmota nie je horúca a zmes bude tuhnúť pomerne rýchlo. Záleží to však od veľkosti formy, ktorú si zvolíte. Ihneď ako nalejete roztopenú hmotu do silikónovej formy, na povrch mydla nastriekajte odstraňovač bubliniek. Tento prípravok zbaví mydielka bubliniek.

Ako si vyrobiť kakaové mydlo so škoricou
Silikónová forma na mydlo je odolná a veľmi ohybná, mydlo z nej veľmi ľahko vyberiete bez jeho poškodenia. Forma na mydlo sa dá použiť aj viac ako 1 000 krát. Mydlo z formy vyberajte až keď sa uistíte, že je skutočne vytuhnuté. Inak môžete mydlo poškodiť. Mydlo nesmie byť teplé a na dotyk mäkké. Pevné a vytuhnuté mydlo zo silikónovej formy vyberiete bez námahy a veľmi rýchlo.

kakaové mydlo so škoricou

Domáca výroba mydla

A máme hotovo. Tieto mydielka veľmi nenápadne pripomínajú Vianoce, na ktoré sa už veľmi teším. Kombinácia škorice, kávy a vôňa kakao k týmto sviatok určite patria. Pokojne sa už môžete pustiť do výroby darčekov a príjemnou vôňou si navodíte sviatočnú náladu. Kombinácia použitých surovín citlivú pokožku zvláčni a prehreje.

Ako vyrobiť kávové mydlo so škoricou

Ak sa vám náš kreatívny návod Ako si vyrobiť kakaové mydlo so škoricou páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Pridaj komentár