Postup na výrobu kávového mydla z mydlovej hmoty

Postup na výrobu kávového mydla z mydlovej hmoty

Postup na výrobu kávového mydla z mydlovej hmoty

Ráno bez šálky silného espressa si už ani nedokážem predstaviť. Samozrejme bez cukru a s kvapkou mlieka. Keď som dnes ráno videla tú bohatú penu a cítila omamnú vôňu, plán na ďalší kozmetický návod bol jasný. Po rannej dávke kávy som z kávovaru vytiahla čerstvo namletnú kávu a začala som písať recept na domáce kávové mydlo. Pri výrobe mydla stačí pridať mydlovú hmotu s kozím mliekom a dokonalé hydratačné mydlo bude hotové. Základ tohto mydla bude biela nerosiaca glycerínová mydlová hmota. Nerosiaca mydlová hmota je ideálna na výrobu mydiel, ktoré chcete darovať. Mydlá zostanú po zabalení krásne a neorosia sa.

Mydlová hmota s kozím mliekom je biela, nemá žiadnu vôňu, vďaka čomu vynikne pridaná mletá káva a vôňa do mydla, ktorá sa pridáva pri výrobe mydiel a kozmetiky. Kozie mlieko má blahodárne účinky na suchú pokožku. Pôsobí blahodárne a pokožku zvláčňuje. Toto mydlo je to, čo v zime potrebujete ak máte suché a popraskané ruky. Peelingový efekt dosiahneme vďaka pridanej káve. Postup na výrobu kávového mydla z mydlovej hmoty si ukážeme v tomto návode. Zajtra ráno si okrem šálky vašej obľúbenej kávy doprajte aj sprchu s kávovým mydlom.

Na výrobu mydla kávového mydla budeme potrebovať:

biela nerosiaca mydlová hmota 200 g mydlová hmota s kozím mliekom 100 g
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky
– 2 PL mletej kávy

Domáca výroba mydla a kozmetiky návod

Glycerínová mydlová hmota je ideálna na domácu výrobu mydla a kozmetiky. Pri výrobe kávového mydla budeme používať bielu nerosiacu glycerínovú mydlovú hmotu a aj hmotu s kozím mliekom. Takúto glycerínovú mydlovú hmotu stačí iba roztopiť. Mydlovú hmotu vždy roztopte iba vo vodnom kúpeli, nie priamo na plameni. Hmota nesmie zovrieť, stačí ju iba roztopiť  – nie variť. Postup na výrobu kávového mydla z mydlovej hmoty je rýchly a jednoduchý. Mydlo bude vďaka káve voňať ale jeho vôňu môžete ešte viac zvýrazniť. Stačí ak pridáme pár kvapiek vôňe do mydla. Použiť môžete vôňu káva a čokoláda alebo capuccino z našej ponuky. Samozrejme použiť môžete aj inú vôňu do mydla. Do tohto mydla sa hodí vôňa Sladký krém, Vanilka alebo aj 100 % silica škorica.

Postup na výrobu kávového mydla z mydlovej hmoty

Takto pripravenú mydlovú hmotu s vôňou ešte doladíme a prídáme mletú kávu. Do teplej mydlovej hmoty zamiešame 2 veľké lyžice mletej kávy. Nepoužívajte kávu instantnú. Mydlová hmota je teplá a káva by sa rozpustila. Postup na výrobu kávového mydla z bielej nerosiacej glycerínovej mydlovej hmoty sa zaobíde bez farby do mydla. Káva nám mydlo krásne zafarbí. Do silikónovej formy na mydlo  už len nalejeme pripravenú hmotu na mydlo.

Postup na výrobu kávového mydla z mydlovej hmoty

A hotovo!

Teraz stačí už len počkať pokým mydlo úplne vytuhne. Kávové zrniečka sa budú počas umývania odlupovať a zároveň v tomto mydle slúžia aj ako jemná peelingová zložka. Pri používaní tohto mydla tak spojíte príjemné s užitočným a pokožku nielen umyjete, ale vďaka jemnému peelingu aj zbavíte odumretej pokožky. A tá kávová vôňa je úžasná. Toto mydlo je ideálne pre všetkých kávičkárov. Ak chcete toto mydlo darovať, zabaľte ho do pergamenového papiera a previažte jutovým špagátom. Na dozdobenie použite celé zrnká kávy.

Postup na výrobu kávového mydla z mydlovej hmoty

Ak sa vám náš kreatívny návod Postup na výrobu kávového mydla z mydlovej hmoty návod páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Mohlo by vás zaujímať:

Pozrieť všetky návody

Pridaj komentár