Návod na výrobu mydla s medom a bambuckým maslom

vyroba mydla navod

Návod na výrobu mydla s medom a bambuckým maslom

Spojenie bambuckého masla a medu je jednoducho božské. Kombináciu medu a masla si určite zamilujete aj vy. Med je zázrak z prírody a má blahodárne účinky. Na pleť pôsobí upokojujúco, ukľudňuje a zvlhčuje našu pokožku. Kozmetika s medom je vhodná na liečbu akné. Rozjasňuje pleť a spomaľuje starnutie pokožky. Med má samozrejme aj antibakteriálne účinky. Vďaka tomu je pri výrobe kozmetiky ideálny. Mám veľmi rada toto medové mydlo aj pre jeho jemnú sladkastú vôňu. Vyrobiť si ho je navyše nenáročné a veľmi rýchle. Návod na výrobu mydla s medom a bambuckým maslom vám nezaberie viac ako 20 minút. Rozhodne to vyskúšajte, výroba medového mydla z mydlovej hmoty je zábavná a voňavá práca.

Na výrobu medového mydla budeme potrebovať:

mydlová hmota s bambuckým maslom 250 g
–  mydlová hmota s medom 250 g
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica do mydla
farba do mydla a kozmetiky
– med 3 PL

Návod na výrobu mydla s medom a bambuckým maslom

Postup na výrobu medového mydla:

Na domácu výrobu mydla a kozmetiky je glycerínová mydlová hmota ideálna. Vďaka nej si aj v pohodlí domova vyrobíte vlastné, originálne mydlo podľa požiadaviek vašej pokožky. Na jemnú a citlivú sa hodí hmota na výrobu mydla s prídavkom bambuckého masla. Pri výrobe tohto medového mydla som použila mydlovú hmotu s bambuckým maslom a aj glycerínovú hmotu na mydlo s medom. Z každej  hmoty je potrebné 250 g balenie. Mydlovú hmotu roztápajte iba vo vodnom kúpeli, nie priamo na plameni. Mydlová hmota nesmie zovrieť, potrebujeme iba aby bola roztopená. Aby sme naše mydlo s medom aj krásne medovo prevoňali, pridáme pár kvapiek vôňe do mydla. Použijeme samozrejme medovú vôňu do mydla a 2 kvapky žltej farby do mydla a kozmetiky. S farbou to neprežeňte, mydlo by malo mať medovú farbu a nie žltú 🙂

Návod a postup recept na výrobu mydla

Do rozpustenej mydlovej hmoty ešte pridáme 3 veľké polievkové lyžice medu. Premiešame, aby sa med úplne roztopil a nalejeme do formy. Keďže vyrábame medové mydlo, formička so včielkou a medovým plástom je na to ako stvorená. Silikónovú formu nájdete v našej ponuke. Vyrobíte z nej na jedno odliatie až 19 ks medových mydiel.

Teraz stačí už len vyčkať pokým mydielka úplne nevytuhnú. V tejto forme to nebude trvať dlhšie ako 30 minút. Vytuhnutú mydlá z formy vyberte a určite hneď vyskúšajte. Jemnosť bambuckého masla a sladká medová vôňa vás dostane. Ak chcete toto medové mydlo darovať, môžete ho nasypať do sklenej nádoby ktorú previažte stuhou.

Medové mydlo návod

Ak sa vám náš kreatívny návod Návod na výrobu mydla s medom a bambucký maslom páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Mohlo by vás zaujímať:

Pozrieť všetky návody

Pridaj komentár