Návod na výrobu mydla s medom – včelie úliky

Návod na výrobu mydla s medom - úliky

Návod na výrobu mydla s medom – včelie úliky

Med je sladká hmota, ktorú včely vyrábajú z nektáru kvitnúcich rastlín a v našej domácnosti má svoje nezastupiteľné miesto. Na jeseň a cez zimu si ním sladíme čaj a počas roka med bežne používam pri pečení namiesto cukru. Med som však už použila nielen v kuchyni, ale aj pri domácej výrobe mydla. Možno ste skúšali naše “raňajkové” mydlo s ovsenými vločkami a medom. Toto mydlo je u nás doma veľmi obľúbené a určite neoľutujete ak si ho vyrobíte aj vy. Návod na výrobu mydla s medom je rýchly a pomerne nenáročný. Pripravte si všetky ingrediencie na výrobu mydla a ideme na to 🙂

Na výrobu mydla budeme potrebovať:

mydlová hmota
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky
farba do mydla
odstraňovač bubliniek
– med 3 PL

Potreby na výrobu mydla s medom
Pomôcky na výrobu mydla s medom

Domáca výroba mydla

Biela mydlová hmota je ideálna ak chcete vyrábať farebné mydlá. Ak chcete dosiahnuť zaujímavý matný alebo polopriehľadný vzhľad, použite aj priehľadnú mydlovú hmotu. Roztopiť mydlovú hmotu je pomerne jednoduché. Na oheň postavte hrniec s vriacou vodou a v miske pomaly temperujte glycerínovú mydlovú hmotu. Toto je najbezpečnejší spôsob ako mydlovú hmotu roztápať. Vo vodnom kúpeli vám hmota nikdy nezovrie a nebude mať ani veľmi vysokú teplotu, bude teda rýchlejšie tuhnúť. Do roztopenej mydlovej hmoty pridajte pár kvapiek vône do mydla a tiež glycerínovú farbu do mydla a premiešajte:

Výroba mydla s medom
Výroba mydla s medom a silikónovými formami

Mydlové hmoty

Do roztopenej glycerínovej hmoty s vôňou a farbou pridajte med. Premiešajte a počkajte pokým sa med v mydlovej hmote neroztopí. Takto pripravenú hmotu na mydlo odstavte zo sporáka a nalejte do pripravenej formy. Na domácu výrobu mydla je ideálna silikónová forma na mydlo. Formu položte na stôl a nalejte do nej mydlovú hmotu. Na povrch mydla použite odstraňovač bubliniek, zahladí a zbaví ho bubliniek. S formou nehýbte až pokým mydlo nevytuhne. Keď je mydlo vychladnuté a na dotyk pevné, môžete ho z formy vybrať von:

Návod na výrobu mydla s medom
Návod na výrobu mydla s medom - včelie úliky

Takto pripravené medové mydlo môžete používať na ruky a telo každý deň. Mydlo má vďaka pridanému medu antibakteriálne účinky. Vďaka tomu je pri výrobe kozmetiky ideálny. Toto medové mydlo je veľmi obľúbené aj pre jeho jemnú, sladkastú vôňu. Medová vôňa je skôr neutrálna a preto sú tieto mydielka vhodné pre dámy ale aj pánov.

Pomôcky na výrobu mydla

Výroba mydla s medom, záver

O tom, ž domáca výroba mydla nie je žiadna veda, ste sa teda už presvedčili. V domácich podmienkach je veľmi obľúbená predovšetkým metóda melt and pour (výrobná metóda za tepla) V našom eshope nájdete všetko potrebné na výrobu mydla a kozmetiky: mydlové hmoty, silikónové formy na mydlo, vône do mydla, farby do mydla, práškové farby do mydla, tuhé pigmenty, rastlinné maslá, kozmetické oleje a mnohé iné. Ak vás zaujíma aj iná výroba mydla a kozmetiky, určite si prezrite aj iné návody z našej série venovanej výrobe mydla a kozmetiky. Nájdete tu návody na výrobu mydiel, solí do kúpeľa, peelingov a iných kozmetických výrobkov. Ak sa chcete venovať výrobe mydla a kozmetiky intenzívnejšie a s výrobou ešte len začínate, určite si pozrite článok Tipy, triky a návody na výrobu mydla. Nájdete tu potrebné informácie a praktické tipy ktoré sa vždy hodia – ušetria vám kopec nepodarených výrobkov a mnoho času skúšaním pokus – omyl.

Návod na výrobu mydla s medom - úliky

Ostatné návody na výrobu mydla

Pozrieť všetky návody

Ak sa vám náš fotonávod Návod na výrobu mydla s medom – včelie úliky páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku a Instagrame. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody.

Pridaj komentár