Makové mydlo s vôňou černice návod na výrobu mydla

Makové mydlo s vôňou černice návod na výrobu mydla

Makové mydlo s vôňou černice návod na výrobu mydla

Milujem maliny, ríbezle, egreš, černice a čučoriedky. Sladké ovocie ideálne na rýchle dezerty. Dnes ale budem vyrábať mydlo – makové, s vôňou černice. Výroba mydla doma je rýchla a veľmi jednoduchá. V dnešnom návode budem používať dva druhy mydlovej hmoty: biela nerosiaca mydlová hmota je ideálna na mydlá, ktoré chcete niekomu darovať. Mydlá z nerosiacej hmoty môžete baliť do celofánových alebo papierových vrecúšok a tieto mydlá sa ani po zabalení neorosia. Ako druhú hmotu použijem moju obľúbenú: mydlová hmota s bambuckým maslom. Mydlo s obsahom bambuckého masla je dostatočne mastné a je veľmi vhodné na suchú pokožku. Domáca výroba mydla je relax a keď si raz vyrobíte vlastné mydlo, už nebudete chcieť žiadne iné. Do tohto mydla budem pridávať aj mak, ktorý poslúži ako jemný peeling. Náš článok Makové mydlo s vôňou černice návod na výrobu mydla vás prevedie celým postupom krok za krokom.

Na výrobu mydla budeme potrebovať:

mydlová hmota s bambuckým maslom 250 g
– biela nerosiaca mydlová hmota 250 g
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica do mydla
farba do mydla a kozmetiky
odstraňovač bubliniek
– mak

Makové mydlo s vôňou černice návod na výrobu mydla
Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu

Výroba mydla z glycerínovej mydlovej hmoty, postup ako na to

Na domácu výrobu mydla a kozmetiky je glycerínová mydlová hmota ideálna. Práca s ňou je rýchla, jednoduchá a glycerínové mydlo môžete ihneď používať, keďže toto mydlo nepotrebuje zrieť. Domáca výroba mydla je pomocou glycerínovej mydlovej hmoty zábava aj pre deti.

Mydlové hmoty

Návod ako si vyrobiť mydlo

Mydlovú hmotu pomaly zahrievajte vo vodnom kúpeli, nie priamo na plameni. Hmota na mydlo by nemala zovrieť. Glycerínovú hmotu stačí roztopiť nemusíte ju variť. Ak hmota na mydlo zovrie, nevyhnete sa bublinkám a po odliatí bude na mydlách pena. Nemusíte sa však báť – odstraňovač bubliniek vaše mydlá zachráni. Do roztopenej mydlovej hmoty pridajte glycerínovú farbu.

Farby do mydla na glycerínovej báze

Farbu do mydla dávkujte po kvapkách. Pridajte jednu kvapku z každého odtieňa a mydlovú hmotu premiešajte. Do černicové mydla pridajte pár kvapiek z dvoch farieb do mydla. Použite fialovú a malinovú farbu do kozmetiky.

Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu
Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu

Do pripravenej a zafarbenej mydlovej hmoty pridajte vôňu do mydla. Mydlo by malo aj krásne voňať. Do roztopenej hmoty pridáme pár kvapiek vôňe do mydla. Do tohto  mydla som pridali pár kvapiek černicovej vône do mydla a kozmetiky. Táto vôňa je veľmi príjemná, svieža a pripomína mi leto. Mám rada mydlá s peelingovým efektom. Makové mydlo s vôňou černice návod na výrobu mydla som preto obohatila o mak.

Do roztopenej hmoty pridajte 3 lyžice maku. Mak použite celý, nemletý aby bol peelingový efekt dostatočný. Celý mak sa v mydlovej hmote usadí na spodnej časti odliateho mydla. Mydlovú hmotu stačí už len zamiešať a naliať do silikónovej formy na mydlo.

Silikónové formy na mydlo

Ihneď ako mydlovú zmes nalejete do silikónovej formy nastriekajte na mydlo odstraňovač bubliniek. Ide o špeciálny prípravok, vďaka ktorému bude mydlo na povrchu pekné hladké. Stačí dva až trikrát nastriekať a pena a aj malé bublinky sú preč.

makove mydlo s vonou cernice navod na vyrobu mydla 4
Makové mydlo s vôňou černice návod na výrobu mydla

Mydlo bude tuhnúť asi 30 minút, záleží to však od veľkosti formy a tiež od teploty v miestnosti. Keď už mydlo vo forme nie je teplé a na dotyk mäkké, mydlo je hotové. Opatrne ho vyberte von z formy:

Ako si vyrobiť domáce mydlo

Ak chcete mydlo darovať, zabaľte ho do voskovaného papiera a previažte jutovým špagátom. Černicové mydlo s makovým peelingom si určite obľúbite. Má krásnu a sviežu vôňu a príjemnú efekt vďaka maku. Určite ho vyskúšajte.

Makové mydlo s vôňou černice návod na výrobu mydla
Ak chcete mydlo darovať zabaľte ho do voskovaného papiera a previažte jutovým špagátom. 

Ak sa vám náš kreatívny návod Makové mydlo s vôňou černice návod na výrobu mydla páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Ostatné návody na výrobu mydla

Pozrieť všetky návody

Pridaj komentár