Ako vyrobiť bylinkové mydlo s medom a harmančekom návod

Ako vyrobiť bylinkové mydlo s medom a harmančekom návod

Ako vyrobiť bylinkové mydlo s medom a harmančekom návod

Mydlová hmota s bambuckým maslom a medom sú v poslednej dobe moje obľúbené ingrediencie, ktoré používam pri výrobe mydla. Tentokrát som pre vás pripravila nový DIY fotonávod Ako vyrobiť bylinkové mydlo s medom a harmančekom. Harmanček je vhodný najmä na suchú a veľmi citlivú pokožku. Harmanček sa používa aj na jemnú a zapálenú pokožku. Podporuje obnovu buniek, regeneráciu kože, stimuluje mikrocirkuláciu kože, zvyšuje elasticitu pokožky. Mydlová hmota s bambuckým maslom obsahuje čistiace zložky. Vďaka bambuckému maslu, ktoré je prirodzene bohaté na vitamíny A, E, F a na množstvo ďalších minerálov. Vitamíny A a E prispievajú k upokojeniu a k hydratácii pokožky. Med a harmanček je priam božská kombinácia na upokojenie pokožky. Zanecháva pokožku jemnú, hladkú a hydratuje ju. Toto mydlo s harmnčekom je vhodné na umývanie celého tela – nielen na ruky a tvár, keďže pokožku nevysušuje. Harmančekové mydlo s medom je ideálne na zmiešanú až mastnú pokožku.

Potreby a pomôcky na výrobu mydla

Na výrobu mydla s harmančekom budeme potrebovať:

mydlová hmota s bambuckým maslom alebo iná biela mydlová hmota 250 g
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica do mydla
farba do mydla a kozmetiky
sušený harmanček
– 2 PL medu

Harmanček a bylinky na výrobu mydla

Domáca výroba mydla a kozmetiky, postup

Pripravíme si všetky ingrediencie a pustíme sa do výroby. Mydlovú hmotu s bambuckým maslom  pomaly zahrievajte vo vodnom kúpeli, nikdy nie priamo v hrnci na ohni. Mydlová hmota by nemala zovrieť. Ak zovrie, na mydle sa vám objavia bublinky a pena. K mydlovej hmote pridáme aj 2 PL medu. Med sa v mydle rozpustí a s mydlovou hmotou sa spojí. Aby sme vyrobili mydlo farebné a voňavé, pridáme pár kvapiek vôňe do mydla. Použijeme medovú vôňu. Pridáme tiež farbu do kozmetiky. Do tohto bylinkového mydla sme pridali pár kvapiek ružovej farby do mydla a tiež žltú farbu do mydla. Farba do mydla sa dávkuje po kvapkách. Pridajte jednu kvapku farby do mydla a z každého odtieňa a mydlovú hmotu premiešajte. Ak chcete mať mydlo dúhové, farbu nakvapkajte na hladinu mydlovej hmoty a premiešajte – ale nie úplne.

Ako vyrobiť bylinkové mydlo

Do pripravenej a zafarbenej mydlovej hmoty pridajte vôňu do mydla. Použili sme vôňu med. Vybrať si však môžete akúkoľvek inú vôňu do mydla a kozmetiky. Do bylinkového mydla môžete pridať aj 100 % silicu do mydla. Mydlovú hmotu už len nalejte do silikónovej formy na mydlo a posypte sušeným harmančekom. Mydlo bude tuhnúť asi 30 minút, záleží to však od veľkosti formy, ktorú použijete. My sme na toto medovo harmančekové mydlo použili túto dvojitú obdĺžnikovú formu. Odliate mydlo sme potom rozrezali na polovicu,  Ak chcete mydlo darovať kamarátke alebo kolegyniam, zabaľte ho do voskovaného papiera a previažte jutovým špagátom.

Ako vyrobiť bylinkové mydielka

Ako vyrobiť bylinkové mydlo

Ak sa vám náš kreatívny návod Ako vyrobiť bylinkové mydlo s medom a harmančekom návod páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Mohlo by vás zaujímať:

Pozrieť všetky návody

Pridaj komentár