Ako vyrobiť vlastné mydlo s ovsenými vločkami a medom

Návod na domáci čokoládový peeling s kokosovým olejom

Ako vyrobiť vlastné mydlo s ovsenými vločkami a medom

Cez víkend si vždy užívame pokojné rána. Káva a miska ovsených vločiek patria už k víkendovému raňajkovému rituálu. A dnes keď som sa pozerala na misku ovsených vločiek s medom zaliatych mliekom, nápad na recept na mydlo na suchú pokožku bol na svete. Stačí pridať mydlovú hmotu s kozím mliekom a dokonalé hydratačné mydlo bude hotové. Hmota na výrobu mydla s kozím mliekom je vhodná na domácu výrobu mydla a kozmetiky. Mydlová hmota s kozím mliekom je biela, nemá žiadnu vôňu, vďaka čomu vynikne pridaná vôňa do mydla, ktorá sa pridáva pri výrobe mydiel a kozmetiky. Kozie mlieko má blahodárne účinky na suchú pokožku. Pôsobí blahodárne a pokožku zvláčňuje. Toto mydlo je to, čo v zime potrebujete ak máte suché a popraskané ruky. Ako vyrobiť vlastné mydlo s ovsenými vločkami a medom si ukážeme v tomto návode.

Na výrobu mydla s ovsenými vločkami budeme potrebovať:

mydlová hmota s kozím mliekom alebo iná biela mydlová hmota 300 g
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica do mydla
– 75 g ovsené vločky
– 2 PL medu
– jutový špagát

Glycerínová mydlová hmota je ideálna na domácu výrobu mydla a kozmetiky. Takúto mydlovú hmotu stačí iba roztopiť. Mydlovú hmotu roztápajte iba vo vodnom kúpeli, nie priamo na plameni. Mydlová hmota nesmie zovrieť, potrebujeme iba aby bola roztopená. Aby naše mydlo s ovsenými vločkami a medom aj krásne voňalo, pridáme pár kvapiek vôňe do mydla. Použijeme medovú vôňu do mydla. Samozrejme použiť môžete aj inú vôňu do mydla. Do tohto mydla sa hodí vôňa Sladký krém, Vanilka, Kapučíno alebo 100 % silica škorica.

vlastné mydlo s ovsenými vločkami

Takto pripravenú mydlovú hmotu s vôňou ešte obohatíme pridaním medu. V teplej hmote rozpustíme 2 veľké lyžice medu a pridáme 50 g ovsených vločiek. Zvyšok vločiek si odložíme – tie budeme ešte potrebovať pri odlievaní mydiel foriem. Na dno silikónovej formy na mydlo dáme ovsené vločky tak, aby sme pokryli dno celej formy. Formu potom zaplníme mydlovou hmotou až po okraj.

Ako vyrobiť vlastné mydlo

Teraz stačí už len počkať pokým mydlo úplne vytuhne. Ovsené vločky sa budú počas umývania odlupovať a zároveň v tomto mydle slúžia aj ako jemná peelingová zložka. Pri používaní tohto mydla tak spojíte príjemné s užitočným a pokožku nielen umyjete, ale vďaka jemnému peelingu aj zbavíte odumretej pokožky. Ak chcete toto mydlo darovať, zabaľte ho do pergamenového papiera a previažte jutovým špagátom.

mydlo s ovsenými vločkami a medom

Ak sa vám náš kreatívny návod Ako vyrobiť vlastné mydlo s ovsenými vločkami a medom návod páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Mohlo by vás zaujímať:

Pozrieť všetky návody

2 thoughts on “Ako vyrobiť vlastné mydlo s ovsenými vločkami a medom

Pridaj komentár