Návod ako si doma vyrobiť makové mydlo s pomarančom

Návod ako si doma vyrobiť makové mydlo s pomarančom

Návod ako si doma vyrobiť makové mydlo s pomarančom

Mydlová hmota a mak sú v poslednej dobe moje obľúbené ingrediencie ktoré používam pri výrobe domácej kozmetiky. Mám rada domácu výrobu mydla. Môžem miešať vône, pridávať sušené bylinky a vyrábať mydlá presne podľa mojej chuti. Tentokrát som pre vás pripravila nový DIY fotonávod Návod ako si doma vyrobiť makové mydlo s pomarančom. Mak v mydle pôsobí ako peeling. Mydlová hmota s bambuckým maslom obsahuje čistiace zložky. Vďaka bambuckému maslu, ktoré je prirodzene bohaté na vitamíny A, E, F a na množstvo ďalších minerálov. Vitamíny A a E prispievajú k upokojeniu a k hydratácii pokožky. Pustite sa do výroby tohto domáceho mydla podľa nášho postupu, mak a pomaranč veľmi príjemne prevoňajú celú vašu domácnosť.

Návod ako si doma vyrobiť makové mydlo s pomarančom

Na výrobu makového mydla s pomarančom budeme potrebovať:

biela mydlová hmota 250 g alebo mydlová hmota s bambuckým maslom
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica do mydla
farba do mydla a kozmetiky
sušený kvet pomaranča
– 2 PL maku

Domáca výroba mydla a kozmetiky, postup

Pripravíme si všetky potrebné ingrediencie a pustíme sa do výroby. Mydlovú hmotu stačí len pomaly zahrievať vo vodnom kúpeli, nikdy nie priamo v hrnci na ohni. Hmota na mydlo (mydlová hmota) by nikdy nemala zovrieť. Ak zovrie, na mydle sa vám objavia bublinky, pena a vytuhnuté mydlo potom nevyzerá veľmi esteticky. Keď máme mydlovú hmotu roztopenú, pridáme pár kvapiek vôňe do mydla. Použijeme príjemnú ovocnú pomarančovú silicu a vôňu. Pridáme tiež pár kvapiek farby do kozmetiky. Do tohto makového mydla som pridali pár kvapiek žltej farby do mydla a pár kvapiek oranžovej farby do kozmetiky. Farba do mydla sa dávkuje po kvapkách. Pridajte jednu kvapku farby do mydla žltej a jednu kvapku oranžovej farby a mydlovú hmotu premiešajte. Ak chcete mydlo sýtejšej farby, postupne pridajte ešte pár kvapiek farby. Návod ako si doma vyrobiť makové mydlo s pomarančom je naozaj veľmi jednoduchý.

Návod ako si doma vyrobiť makové mydlo s pomarančom

Do pripravenej a zafarbenej mydlovej hmoty pridajte aj vôňu do mydla. Do bylinkového mydla môžete pridať aj 100 % silicu do mydla. Zamiešajte a nakoniec pridajte 2 PL maku. Mydlovú hmotu už len nalejte do silikónovej formy na mydlo. Mydlo bude tuhnúť približne 30 minút, záleží to však od veľkosti formy, ktorú použijete. Po vytuhnutí makové mydlo vyberte z formy a môžete ho ihneď používať.

Návod ako si doma vyrobiť makové mydlo s pomarančom

Ako vyrobiť glycerínové mydlo

Ak sa vám náš kreatívny návod Návod ako si doma vyrobiť makové mydlo s pomarančom páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Mohlo by vás zaujímať:

Pozrieť všetky návody

Pridaj komentár