Návod na šumivé bomby do kúpeľa v tvare srdiečka

navod na sumive bomby do kupela v tvare srdiecka 13

Návod na šumivé bomby do kúpeľa v tvare srdiečka

Dopriať si relaxačný, voňavý, bylinkový kúpeľ po ťažkom a náročnom dni je sen asi každej z nás. Ten pocit, keď sa ponoríte do horúcej vody a môžete relaxovať je na nezaplatenie. Spríjemnite si tieto vzácne chviľe a vyrobte si voňavé šumivé bomby do kúpeľa. Návod na šumivé bomby do kúpeľa v tvare srdiečka je to čo potrebujete. Krásne farby, sušené bylinky a príjemná vôňa vám zaručia dokolaný relax. Šumivky do kupeľa si viete vyrobiť v pohodlí domova z bežne dostupných surovín. Pridaná vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica zaručí, že si vyrobíte voňavé bomby. Recept na šumivky je naozaj veľmi jednoduchý a výroba šumivých bômb je rýchlovka. Vyskúšajte šumivky vyrobiť podľa nášho návodu v tvare srdiečka a darujte ich kľudne ako valentínsky darček 🙂

Na výrobu šumiviek budeme potrebovať:

Návod na šumivé bomby do kúpeľa

Šumivé bomby do kúpeľa recept

Návod na šumivé bomby do kúpeľa je veľmi jednoduchý a ukážeme si celý postup krok za krokom. Suché ingrediencie zmiešajte v miske. Dodržujte presný pomer surovín – inak sa vám šumivky podľa toho receptu nevydaria. Do sklenenej misky pridajte 3 diely sódy bikarbóny, 2 diely kyseliny citrónovej (monohydrát) a 1diel kukuričného škrobu. Všetky ingrediencie spolu dôkladne zamiešajte. Do takto pripravenej misky pridajte po kvapkách aj špeciálne farbivo. Farba na výrobu mydla je balená v praktickej fľaštičke s kvapátkom. Na začiatok pridajte do zmesi iba zopár kvapiek. Použili sme farbu do kozmetiky červenú malinovú:

Návod na šumivé bomby do kúpeľa

Kozmetické farby by vám mohli zafarbiť aj pokožku. Nezabudnite preto používať ochranné jednorázové rukavice. Aby ste mali bomby do kúpeľa rovnako zafarbené, musíte farbu, ktorú ste do zmesi nakvapkali poriadne zamiešať:

Návod na šumivé bomby do kúpeľa

Do zafarbenených surovín pridajte vôňu. Použiť môžete nielen špeciálnu voňu na výrobu kozmetiky a mydiel alebo aj 100 % silice. Vyberte si vašu obľúbenú vôňu alebo kombináciu 2 alebo 3 rôznych vôní. 100 % silica sa pridáva tiež iba po kvapkách. Ak chcete použiť viac vôní, pridajte všetky naraz a zmes zamiešajte:

Návod na šumivé bomby do kúpeľa

Sušené bylinky sú ideálny doplnok pri výrobe šumiviek do kúpeľa. Pridať môžete rôzne bylinky, sušené kvietky alebo plody. Do našej zafarbenej zmesi sme pridali sušený ibištek. Veľmi vhodná je aj sušená levanduľa, lupene ruží, sušený harmanček alebo kvety pivoňky. Sušené bylinky nasypte do misky a premiešajte:

Návod na šumivé bomby do kúpeľa

A teraz tá najzábavnejšia časť – do fľaše s rozprašovačom pridajte vychladnutú prevarenú vodu alebo akýkoľvek biely alkohol. Mne sa alkohol osvedčil. Na zmes 2 – 3 krát nastriekajte a premiešajte. S pridaním vody alebo alkoholu veľmi neriskujte, pridávajte veľmi pomaly v malých dávkach a zmes vždy dôkladne zamiešajte. Ak pridáve priveľa alkoholu naraz, zmes vám vyšumí pred očami a šumivé bomby do kúpeľa sa vám už vyrobiť nepodarí:

Návod na šumivé bomby do kúpeľa

Alkohol pridávajte a postupne miešajte, pokým je zmes ešte veľmi sypká. Nastriekajte alkohol, zamiešajte a zmes v dlani stlačte. Keď už bude zmes pevná a nebude sa rosýpať, dosiahli ste tú správnu konzistenciu:

Návod na šumivé bomby do kúpeľa

Vlhkú zmes na šumivé bomby natlačte do formy. Ideálne je použiť na domácu výrobu šumiviek dvojdielne plastové formy:

Návod na šumivé bomby do kúpeľa

Naplnte obe polovice formy až po okraj a formu zatvorte a pevne zatlačte. Plastové formy na šumivky môžu mať rôzne tvary a veľkosti. Veľmi obľúbené sú jednoduchšie tvary predovšetkým pre jednoduchú manipuláciu – srdiečko, guľa, vajíčko, oválny medailón:

Návod na šumivé bomby do kúpeľa

Počkajte pár sekúnd a formu otvorte. Najprv opatrne jednu a potom druhú časť. Keď ste postupovali presne podľa nášho návodu ako si vyrobiť šumivky, všetko sa vám podarí na prvýkrát:

Návod na šumivé bomby do kúpeľa v tvare srdiečka

Šumivé bomby do kúpeľa v tvare srdiečka opatrne položte na stôl a už musíte len počkať pokým šumivky vyschnú a budú pripravené na použitie. Bomby do kúpeľa nechajte vyschnúť na teplom a suchom mieste najlepšie 48 hodín:

Návod na šumivé bomby do kúpeľa

Šumivé bomby do kúpeľa – výsledok

Ak máte v pláne šumivky darovať, zabaľe ich do priehľadného celofánového vrecúška alebo ich naukladajte do krabičky a previažte stuhou. Šumivé bomby do kúpeľa krásne voňajú a ak ich necháte odložené v košíku v kúpelni, krásne ju prevoňajú. Doprajte si relaxačný, romantický kúpeľ a šumivky v tvare srdiečka vám tento relax dokonale spríjemnia.

Návod na šumivé bomby do kúpeľa

Ak sa vám náš kreatívny Návod na šumivé bomby do kúpeľa v tvare srdiečka páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

štartovací balíček šumivky

Kúpiť v eshope

Formy na šumivky – šumivé bomby do kúpeľa:

Bylinky na výrobu mydla a kozmetiky:

Farby do mydla a kozmetiky:

Pozrieť viac v E-shope

Pridaj komentár