Návod na výrobu eukalyptovej sviečky z parafínu

Návod na výrobu eukalyptovej sviečky z parafínu

Návod na výrobu eukalyptovej sviečky z parafínu

Horiaca sviečka má svoje nenapodobiteľné čaro a jej plamienok dokáže navodiť neopakovateľnú atmosféru. Len si to predstavte, mäkký plameň sviečky, príjemná vôňa a vy si vychutnávate šálku kávy. A vonku, za oknom môžu pokojne padať aj krúpy 🙂 Voňavú sviečku si každý z nás dokáže vyrobiť aj doma. Návod na výrobu eukalyptovej sviečky z parafínu určite musíte vyskúšať. Domáca výroba sviečok je celkom jednoduchá a zvládnete ju za pár minút.

Na výrobu sviečky z parafínu budeme potrebovať:

parafín na sviečky
farba na sviečky
vôňa do sviečok
knôt s podstavcom
malý sklenený pohár

Sviečky z parafínu, postup:

Parafín alebo vosk na sviečky na začiatok pomaly roztopte. Vosk musíte roztápať vo vodnom kúpeli. Použiť môžete menší hrniec do ktorého položíte misku s voskom. K parafínu pridajte aj kúsok farby na prifarbenie vosku. Farba do sviečok je veľmi intenzívna a 5 g balenie je určené na 5 kg vosku. Pridajte kúsok farby a zamiešajte tak, aby sa farba dobre rozpustila. Obyčajný parafín na sviečky je biely, polopriehľadný. Pridaním farby dokážete vykúzliť odtieň presne podľa vašich predstáv.

Parafíny a vosky na výrobu sviečok

Parafín musí byť dôkladne roztopený, až potom začnite pridávať vôňu do sviečok. Do sviečok sú vhodné 100 % silice alebo parfémy do mydla a kozmetiky. Pridajte zopár kvapiek vône. Na voňavú mentolovú sviečku použite silicu eukalyptus alebo mätovú silicu. Na prifarbenie vosku použite špeciálne farby do sviečok, výber farby je len na vás. Nezabudnite však, že stačí kúsok farby na dostatočné zafarbenie 1 kg vosku:

Návod na výrobu eukalyptovej sviečky z parafínu
Návod na výrobu eukalyptovej sviečky z parafínu

Vône do sviečok

Sklenené poháre nezabudnite pred použitím dôkladne poutierať tak, aby v nich nezostala žiadna voda. Poháre tiež môžete nahriať v rúre – stačí pár minút. Vosk nikdy nelejte do studeného skla. Knôt s podstavcom namočte v roztopenom vosku a položte na dno pohára. Pritlačte, aby sa pliešok na konci knôtu prilepil na dno šálky. Knôt potom zafixujte medzi dve drevené špachtle tak, aby sa nepohol a do pohára opatrne naleje roztopený vosk. Odporúčam vosk liať na 2-krát. Vosk na sviečky tuhne, zmršťuje sa a sťahuje, mohlo by sa vám teda stať že sviečka sa v strede výrazne prepadne. Postupným odlievaním tomu predídete. Nalejte vosk a keď úplne zaschne, nalejte ďalšiu vrstvu a doplňte pohár voskom takmer po okraj.

Návod na výrobu eukalyptovej sviečky z parafínu
Návod na výrobu eukalyptovej sviečky z parafínu

Farby do vosku:

Farby do sviečok

Vhodné na výrobu sviečok ak používate parafínpalmový vosk alebo gél na sviečky.

Pozrieť viac

Knôty do sviečok

A máme hotovo

A teraz už len počkajte, pokým sviečka v pohári úplne vytuhne. Na výrobu takejto sviečky môžete použiť akékoľvek sklenené poháre alebo malé fľaše na džem. Keď sviečka úplne vyhorí, fľaštičku umyjete a zrecyklujete ju na výrobu ďalšej sviečky. Takéto voňavé sviečky si môžete pripraviť doma kedykoľvek za pár minút. Sviečky v sklenenom pohári sú vhodné aj ako malý darček na akýkoľvek sviatok.

Návod na výrobu eukalyptovej sviečky z parafínu

Návod na výrobu eukalyptovej sviečky z parafínu

Štartovacia sada výroba sviečok

Záver

Výroba sviečok nie je nič zložité, určite to musíte vyskúšať. Ak vás zaujíma aj domáca výroba mydla a kozmetiky, určite si prezrite aj návody z našej série venovanej výrobe mydla a kozmetiky. Nájdete tam návody na výrobu mydiel, solí do kúpeľa, peelingov a iných kozmetických výrobkov. V našom eshope nájdete všetko potrebné na výrobu sviečok: vosky na sviečky: parafín, palmové vosky na výrobu sviečok a kvalitné včelie vosky. Na výrobu sviečok budete potrebovať aj špeciálne farby do vosku, vône do sviečok, knôty a pliešky či formy na sviečky. Všetky produkty máme v našom eshope skladom, odosielame ich teda čo najskôr po prijatí objednávky tak, aby ste čo najskôr mohli začať vyrábať z našich kvalitných a overených surovín.

Najnovšie články z blogu:

Ak sa vám náš fotonávod Návod na výrobu eukalyptovej sviečky z parafínu páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku a Instagrame. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody.

Pridaj komentár