fbpx

Sójový vosk na výrobu sviečok 1 kg

Prírodný 100 % sójový vosk určený na výrobu sviečok v nádobách dodávaný vo forme vločiek. Ekologická alternatíva vosku – neobsahuje žiadne škodlivé a nebezpečné prísady. Na rozdiel od parafínu nesteká, horí raz tak dlho a má čistejšie spaľovanie. Obsah balenia 1 kg.

Vaša cena:

7,29 

Nie je na sklade

Na výrobu sviečok budete potrebovať aj:

Knôty do sviečok

Pozrieť viac

Formy na sviečky

Pozrieť viac

farby do sviečok

Pozrieť viac

Vône do sviečok

Pozrieť viac

Sójový vosk na výrobu sviečok 1 kg

Prírodný 100 % sójový vosk určený na výrobu sviečok v nádobách. Na výrobu takýchto sviečok sú najvhodnejšie sklené alebo hliníkové nádoby. Tento vosk je vyrobený z obnoviteľných zdrojov, bez GMO a ďalších prísad. 100% prírodný vosk na výrobu sviečok 1 kg neobsahuje žiadne škodlivé a nebezpečné prísady. Pri horení sa do vzduchu nevyparuje CO2. Sviečky zo sójového vosku horia dlhšie ako parafínové sviečky. Sójová sviečka s hmotnosťou 100 g má výdatnosť horenia cca 33 hodín.

Výroba sviečok zo sójového vosku

Prírodný vosk zo sóje na sviečky dodávame vo forme vločiek. Používa sa na výrobu sviečok odlievaných do nádob a svietnikov. Sójový vosk má veľmi vysokú priľnavosť k nádobe a takmer vôbec sa zmršťuje. Povrch sviečky zostane po stuhnutí rovný, hladký a okolie knôtu sa neprepadáva. Sójový vosk na výrobu sviečok 1 kg má jemnú bielu farbu. Na farbenie vosku sa používajú špeciálne farby do sviečok. Do roztopeného vosku je potrebné pridať vôňu alebo 100 % prírodnú silicu. Do sójových sviečok sú ideálne drevené knôty, ktoré imitujú praskajúce drevo.

Sójový vosk na výrobu sviečok, návod

Skôr ako začnete s výrobou sójových sviečok, pripravte si poháre na sviečky, drevené knôty a sójový vosk na výrobu sviečok. Ďalej budete potrebovať sklenenú alebo kovovú nádobu na vosk. Do hrnca pridajte vodu a priveďte ju k varu. Keď voda začne vrieť, stiahnite plameň a do vody postavte nádobu so sójovým voskom. Vosk na výrobu sviečok pomaly zohrievajte a keď je vosk zo sóje úplne tekutý, môžete pridať farbu do sviečok. Intenzita farby sójových sviečok je iba na vás.

Ak sa vám však páčia prirodzené sviečky, použitie farbiva kľudne vynechajte. Teraz môžete pridať vôňu do sviečok. Odporúčané množstvo vône alebo silice je 8 %. Pri výrobe takýchto 100% ekologických sójových sviečok je potrebné pridať viac vôňe ako je tomu pri sviečkach z parafínu. Vosk opatrne nalejte do sklenených pohárov alebo plechových nádob na výrobu sviečok a nechajte vychladnúť. Predtým však nezabudnite vložiť do nádoby vhodný knôt.

My odporúčame naše kvalitné drevené praskajúce knôty, ktoré vytvárajú pri horení efekt praskajúceho dreva. Ak je praskajúci drevený knôt na sviečky pridlhý, kľudne ho môžete skrátiť nožnicami. Odporúčaná dĺžka je cca 0,5 cm. Po odliatí odporúčame nechať sviečku dostatočne vytvrdnúť, minimálne však 24 hodín. Takto vyrobená sviečka dokáže horieť až neuveriteľných 33 hodín. Takto vyrobená ekologická sviečka zo sójového vosku pomaľšie horí a neuvoľnuje do ovzdušia toxíny. Sójový vosk na výrobu sviečok je preto tá správna voľba pre každého, komu záleží na zdravej domácnosti a na spoločnom životnom prostredí.

Podrobný návod ako si vyrobiť 100% ekologickú sviečku z vosku, nájdete v tomto návode: https://www.sperkovo.sk/navod-na-sojove-sviecky-s-drevenym-knotom/

Výhody vosku zo sóje

  • Je ekologický – nejde o ropný produkt
  • Dokáže horieť aj pri nižších teplotách
  • Pri horení sa neuvoľnujú toxíny
  • Až o 50% pomalšie horenie oproti parafínu
  • Menej dymia ako klasické sviečky z parafínu
  • Má veľmi nízke zmrštenie pri tuhnutí
  • Ľahká údržba – stačí mydlo a teplá voda

Špecifikácie sójového vosku na výrobu sviečok:
Farba: jemne biela, krémová
Hmotnosť balenia: 1 kg
Teplota topenia: 51 – 55 °C
Krajina pôvodu: EU

Doporučené dávkovanie:
vôňa alebo silica max 8 %

Kreatívne techniky s využitím sójového vosku:
výroba sviečok, odlievanie sviečok, sviečky v skle, ekologické sviečky

Sójový vosk na sviečky

Sójový vosk na výrobu sviečok 1 kg
Sójový vosk na výrobu sviečok 1 kg

Sójový vosk na výrobu sviečok

Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom
Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom

Nech už sa pustíte do akéhokoľvek projektu, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku a Instagrame. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne kreatívne nápady nielen na výrobu sviečok.

Vosk zo sóje na sviečky, video:

Hmotnosť 1 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Sójový vosk na výrobu sviečok 1 kg”