Veľkonočný návod na sviečky v škrupinke

Veľkonočný návod na sviečky v škrupinke

Veľkonočný návod na sviečky v škrupinke

Zabudnite na klasické maľované vajíčka, vyrobte si originálne veľkonočné dekorácie. Krásne, efektné a veľmi jednoduché dekorácie na veľkú noc vyrobíte raz dva len pomocou parafínu na sviečky a škrupinky z vajíčok. Pripravte si cez víkend veľké rodinné raňajky a nezabudnite vajíčka rozbíjať opatrne aby ste ich neskôr mohli využiť na tvorenie. Veľkonočný návod na sviečky v škrupinke zvládnu za asistencie dospelého aj deti a spoločne si môžete vyrobiť dekorácie na blížiace sa sviatky. V tomto návode vám ukážeme ako na to.

Na výrobu sviečok v škrupinke budeme potrebovať:

parafín alebo palmový vosk na sviečky
knôt s podstavcom
farba do sviečok
vôňa do sviečok
– vyfúknuté vajíčka

Postup a návod na sviečky v škrupinke

Vajíčka opatrne rozbite, osušte a môžete sa pustiť do práce. Parafín alebo palmový vosk roztápajte vo vodnom kúpeli. Použiť môžete menší hrniec, do ktorého položíte misku s voskom. K parafínu pridajte aj kúsok farby na prifarbenie vosku. Parafín musí byť dôkladne roztopený – až potom začnite pridávať vôňu do sviečok. Do sviečok sú vhodné samozrejme originálne vône do sviečok, avšak pridajte ich iba zopár kvapiek. Na tento návod na sviečky v škrupinke sme použili knôt s podstavcom, ktorý namočte do roztopeného vosku a položte na dno vajíčka. Pritlačte tak, aby sa pliešok na konci knôtu prilepil:

Veľkonočný návod na sviečky v škrupinke
Veľkonočný návod na sviečky v škrupinke

Parafíny a vosky na výrobu sviečok

Na tento návod na sviečky v škrupinke sme použili kvalitný parafín na sviečky vo forme granulátu. Ak chcete ale použiť čisto prírodný produkt, odporúčame tento prírodný včelí vosk do kozmetiky. Včelí vosk je vedľajším produktom pri samotnej výrobe medu a je zmesou rôznych mastných kyselín a je takisto bohatý na veľké množstvo cenných látok.

Návod na sviečky v škrupinke, finále:

Do vajíčkovej škrupinky opatrne nalejte roztopený palmový vosk alebo parafín. Sviečku v škrupinke opatrne postavte do stojana, knôt zafixujte tak aby sa nepohol a počkajte pokým vosk úplne vytuhne.

Knôty na výrobu sviečok

Takto si môžete vyrobiť sviečky z rôznych farieb vosku – stačí ak do parafínu pridáte špeciálnu farbu do sviečok. Takéto voňavé sviečky si môžete pripraviť doma kedykoľvek za pár minút, nielen počas veľkonočných sviatkov.

Veľkonočný návod na sviečky v škrupinke
Veľkonočný návod na sviečky v škrupinke

Vône do sviečok

Veľkonočný návod na sviečky v škrupinke

Výroba sviečok doma je veľmi jednoduchá a spolu s vami sa pri výrobe sviečok zabavia aj väčšie deti. Pripravili sme pre vás štartovaciu sadu, kde nájdete všetko potrebné na domácu výrobu sviečok. Súčasťou sady je aj vytlačený návod podľa ktorého si sviečky vyrobíte raz dva

Štartovacia sada výroba sviečok:

Záver

Už v predchádzajúcom návode na voňavú sviečku ste sa presvedčili, že výroba sviečok nie je žiadna veda. Tento návod na sviečky v škrupinke patrí tiež medzi tie jednoduchšie, avšak výsledok je veľmi efektný a ozdobí nejeden sviatočný stôl. Ak vás zaujíma aj iná výroba mydla a kozmetiky, určite si prezrite aj iné návody z našej série venovanej výrobe mydla a kozmetiky. Nájdete tu návody na výrobu mydiel, solí do kúpeľa, peelingov a iných kozmetických výrobkov. V našom eshope nájdete všetko potrebné na výrobu sviečok: vosky na sviečky: parafín, palmové vosky na výrobu sviečok a kvalitné včelie vosky. Samozrejme na výrobu sviečok budete potrebovať aj farby do vosku, vône do sviečok, knôty a pliešky či formy na sviečky. Všetky produkty máme aj reálne skladom, odosielame ich teda čo najskôr po prijatí objednávky tak, aby ste čo najskôr mohli začať vyrábať z našich kvalitných a overených surovín.

Najnovšie články z blogu:

Ak sa vám náš fotonávod Veľkonočný návod na sviečky v škrupinke páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku a Instagrame. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Ak ste vyrobili mydlové kytice podľa nášho návodu, pošlite nám foto svojich výrobkov a tie najlepšie uverejníme. Tešíme sa na vaše fotografie!

Pridaj komentár