Návod na voňavú sviečku v šálke

Návod na voňavú sviečku v šálke

Návod na voňavú sviečku v šálke

Určite poznáte ten dobrý pocit keď si kúpite krásnu novú kávovú súpravu. A prepadne vás panika, keď sa jedna šálka rozbije. Súprava už nie je kompletná, ale vôbec z toho nemajte hlavu v smútku. Šálky môžete využiť aj inak – nielen na kávu alebo čaj. Vyrobte si podľa nášho návodu teacup candle čiže sviečky v šálke. Vaše obľúbené šálky tak budete mať stále na očiach, môžu ich obdivovať aj návštevy a navyše sa u vás doma bude šíriť príjemná vôňa. Sviečky sú obľúbené po celý rok. Dnes si predstavíme DIY nápad s návodom na jednoduché, no o to efektnejšie sviečky v štýle vintage Návod na voňavú sviečku v šálke. Takýmto spôsobom môžete zrecyklovať aj šálky po babičke. Sviečky v šálke návod ako na to je aj príjemný relax počas sychravého jeseného počasia.

Na výrobu sviečky budeme potrebovať:

parafín na sviečky
farba na sviečky
vôňa do sviečok
knôt s podstavcom
– porcelánové šálky

Návod na voňavú sviečku v šálke

Vosky na výrobu sviečok

Domáca výroba sviečok, návod:

Parafín alebo vosk na sviečky roztopíme. Použiť môžete malý hrniec alebo misku – ak budete vosk roztápať vo vodnom kúpeli. Parafín musí byť dôkladne roztopený, až potom ho začnite farbiť a pridávať vôňu. Do sviečok sú vhodné 100 % silice alebo parfémy do mydla a kozmetiky. Pridajte zopár kvapiek vône:

Návod na voňavú sviečku v šálke

Vône na výrobu sviečok

Do vosku pridajte aj farby, ak chcete mať sviečky farebné. Farba do sviečok je špeciálna farba určená iba na palmový vosk, parafín a gél na výrobu sviečok. Farba do sviečok je veľmi intenzívna a 5 g balenie je určené na 5 kg vosku. Pridajte kúsok farby a zamiešajte aby sa farba dobre rozpustila:

Návod na voňavú sviečku v šálke

Porcelánové šálky umyte a dôkladne poutierajte aby v nich nezostala voda. Knôt s podstavcom namočte v roztopenom vosku a položte na dno šálky. Pritlačte aby sa pliešok na konci knôtu prilepil na dno šálky. Knôt potom zafixujte medzi dve drevené špachtle tak, aby nespadol do vosku:

Knôty do sviečok

Návod na voňavú sviečku v šálke

Aj ked použije sálky s malým objemon odporúčame vosk liať na 2 krát. Vosk na sviečky tuhne, zmršťuje sa a sťahuje, mohlo by sa vám teda stať že sviečka sa v strede prepadne. Postupným odlievaním tomu predídete. Nalejte vosk a keď úplne zaschne, nalejte ďalšiu vrstvu:

Návod na voňavú sviečku v šálke

A teraz stačí už len počkať, pokým sviečku úplne vytuhnú. Takéto romatické teacup candle alebo sviečky v šálke vám budú spríjemňovať romantické večery 🙂

Štartovacia sada výroba sviečok

Ak sa vám náš Návod na voňavú sviečku v šálke páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Ostatné návody na výrobu mydla

Pozrieť všetky návody

 

Pridaj komentár