fbpx

Soľ do kúpeľa s eukalyptom a návod ako na to

Recept na soľ do kúpeľa

Soľ do kúpeľa s eukalyptom a návod ako na to

Soľ do kúpeľa s eukalyptom a návod ako na to – príjemný relax si vďaka soli do kúpeľa a môjmu návodu môžete dopriať aj vy. Nezabúdajte však na to, že takýto kúpeľ nie je vhodné opakovať každý deň. Vylihovanie vo vani plnej horúcej vody nie je veľmi zdravé. Raz za čas sa však môžete rozmaznávať a takýto relax si dopriať. Vhodne zvolená soľ do kúpeľa bude mať na vaše telo blahodárne, ba priam liečivé účinky. Kúpeľ s dávkou soli je vhodný na suchú, mastnú ale aj citlivú pokožku. Lieči ekzém, popraskanú kožu ale zaháňa aj pocit chladu.

Vyrobiť soľ do kúpeľa podľa môjho návodu si môžete za pár minút aj doma. Vhodne zvolené prírodné silice alebo vône do mydla a kozmetiky sú základ na prípravu kvalitnej soli do kúpeľa. Mali by ste myslieť na to, aby vám soľ aj pomohla. Ak pociťujete únavu alebo máte stres a prežívate hektické obdobie, siahnite po levanduľovej silici alebo vôni z ruží. Na suchú pokožku blahodárne pôsobí pomaranč a mandle. Ak potrebujete iba zrelaxovať a nadobudnúť pocit pohody a šťastia, korenistá vôňa mandarinky vám v tom pomôže. Zelený čaj zasa zjemňuje a osviežuje pokožku. Škorica má antibakteriálne účinky a soľ do kúpeľa so škoricou vám pomôže pri čistení pórov, pokožku tonizuje a osvieži. Mäta, rozmarín a eukalyptus sú zasa ideálne na zimu. Prekvria vaše telo a uvoľnia stuhnuté svaly. Soľ do kúpeľa s eukalyptom a návod ako na to vám ukáže celý postup krok za krokom.

Soľ do kúpeľa s eukalyptom a návod ako na to

Na výrobu soli do kúpeľa budeme potrebovať:

hrubozrnná morská soľ
– vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica do mydla
– farba na výrobu mydla a kozmetiky
– sušené bylinky
– nádoba na uskladnenie

Určite to poznáte, ten nepríjemný pocit keď máte stuhnuté svaly a bolí vás celé telo. Či už máte za sebou náročný pracovný deň alebo celodennú turistiku, doprajte vášmu telu pár minút na oddych a regeneráciu. Soľ do kúpeľa s eukalyptom návod ako na to je to, čo potrebujete aby ste boli zasa fit. Eukalyptus uľaví stuhnutým svalom a dokonca zmierni aj bolesť. Táto soľ do kúpeľa je na zimu ako stvorená. Silica eukalyptus vaše telo aj prekrví a zaženie pocit chladu.

Na výrobu soli do kúpeľa budeme potrebovať

Ako si vyrobiť soľ do kúpeľa

Kúpeľnú soľ na stuhnuté a unavené svaly s eukalyptom si pripravíte celkom ľahko aj doma. V miske sme zmiešali 1 kg hrubozrnnej morskej soli a vôňu do kozmetiky a mydla. Použili sme 100 % silicu eukalyptus 10 – 12 kvapiek a 5 kvapiek vôňe čierna ríbezľa na zjemnenie. Ovocná vôňa dodá tejto soli šmrnc a sviežosť. Trošku farby do mydla a kozmetiky. Použili sme fialovú, stačí iba pár kvapiek aby dostala soľ jemne fialový nádych. Pridali sme tiež sušené bylinky. K našej kombinácii sa hodil sušený kvet slezu a sušený eukalyptus.

Ako si vyrobiť soľ do kúpeľa

Teraz už len stačí všetko dôkladne premiešať a uskladniť. Soľ nasypte do uzatvárateľnej dózy, kde bude čakať pokým ju nevyužijete. Soľ nechajte pred použitím aspoň 24 hodín odležať. Vôňe, silice a bylinky sa so soľou prepoja a vás omámi nádherná vôňa keď fľašu opäť otvoríte. Pripravte si kúpeľ – vaňu náplne vodou a nasypte do nej soľ. Zoberte si knihu a užívajte si pár minút pri tomto uvoľňujúcom kúpeli.

Ako si vyrobiť soľ do kúpeľa

Ak sa vám náš kreatívny návod Soľ do kúpeľa s eukalyptom návod ako na to páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Vôňe na výrobu mydla:

Mydlová hmota:

Mohlo by vás zaujímať:

Pozrieť všetky návody

Pridaj komentár