Jednoduchý návod na domáce citrónové mydlo

Jednoduchý návod na domáce citrónové mydlo

Jednoduchý návod na domáce citrónové mydlo

Máte radi citrón, limetky alebo pomaranče? V tom prípade bude toto mydlo pre vás ako stvorené. ýroba mydla doma je rýchla a veľmi jednoduchá. V dnešnom návode budem používať dva druhy mydlovej hmoty: biela nerosiaca mydlová hmota je ideálna na mydlá, ktoré chcete niekomu darovať. Mydlá z nerosiacej hmoty môžete baliť do celofánových alebo papierových vrecúšok a tieto mydlá sa ani po zabalení neorosia. Ako druhú hmotu použijem moju obľúbenú: mydlová hmota s bambuckým maslom. Mydlo s obsahom bambuckého masla je dostatočne mastné a je veľmi vhodné na suchú pokožku. Pripravte si všetky potrebné ingrediencie a pustite sa s nami do výroby voňavého domáceho mydla. Jednoduchý návod na domáce citrónové mydlo je rýchlovka, ktorú zvládnu aj začiatočníci 🙂

Na výrobu mydla budeme potrebovať:

mydlová hmota
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky
farba do mydla
odstraňovač bubliniek
sušené bylinky

Domáca výroba mydla

Gylcerínová mydlová hmota je ideálna ak chcete vyrábať farebné mydlá doma. Roztopiť mydlovú hmotu je pomerne jednoduché a ide to veľmi rýchlo. Na oheň postavte hrniec s vriacou vodou a v miske temperujte glycerínovú mydlovú hmotu. Toto je najbezpečnejší spôsob, ako mydlovú hmotu roztápať. Vo vodnom kúpeli glycerínová hmota na mydlo nikdy nezovrie a vďaka nižšej teplote bude hotové mydlo rýchlejšie tuhnúť. Mydlovú hmotu nikdy nedávajte do hrnca priamo na oheň. Hmotu neustriehnete a môže vám zovrieť. Do roztopenej mydlovej hmoty pridajte pár kvapiek vône do mydla a tiež glycerínovú farbu do mydla a premiešajte:

Jednoduchý návod na domáce citrónové mydlo
Jednoduchý návod na domáce citrónové mydlo

Pripravenú hmotu na mydlo odstavte z vriacej vody a primiešajte do nej sušenú citrónovú kôru. nalejte do pripravenej formy. Na domácu výrobu mydla je ideálna silikónová forma na mydlo. Do formy nalejte mydlovú hmotu. Na povrch mydla použite odstraňovač bubliniek, párkrát ho nastriekajte. Tento alkohol vyhladí povrch mydla a zbaví ho bubliniek:

Jednoduchý návod na domáce citrónové mydlo
Jednoduchý návod na domáce citrónové mydlo

Mydlová hmota na výrobu mydla a kozmetiky:

Výroba mydla

Mydlová hmota

Mydlová hmota je veľmi kvalitná certifikovaná surovina na domácu výrobu kozmetiky a mydiel. Glycerín zabezpečuje hydratáciu pokožky, zabraňuje jej vysušeniu a podráždeniu.

Kúpiť tu

Teraz na mydlovú hmotu nasypte sušenú citrónovú kôru. Kôra bude na povrchu mydla pôsobiť ako jemný peeling. Keď je mydlo vychladnuté a na dotyk pevné, môžete ho z formy vybrať von:

Jednoduchý návod na domáce citrónové mydlo
Jednoduchý návod na domáce citrónové mydlo

Farby do mydla a kozmetiky

Výroba mydla doma, záver

Jednoduchý návod na domáce citrónové mydlo je naozaj vhodný aj pre začiatočníkov. O tom, že domáca výroba mydla nie je žiadna veda, ste sa teda už presvedčili. V domácich podmienkach je veľmi obľúbená predovšetkým metóda melt and pour (výrobná metóda za tepla) V našom eshope nájdete všetko potrebné na výrobu mydla a kozmetiky: mydlové hmoty, silikónové formy na mydlo, vône do mydla, farby do mydla, práškové farby do mydla, tuhé pigmenty, rastlinné maslá, kozmetické oleje a mnohé iné. Ak vás zaujíma aj iná výroba mydla a kozmetiky, určite si prezrite aj iné návody z našej série venovanej výrobe mydla a kozmetiky. Nájdete tu návody na výrobu mydiel, solí do kúpeľa, peelingov a iných kozmetických výrobkov. Ak sa chcete venovať výrobe mydla a kozmetiky intenzívnejšie a s výrobou ešte len začínate, určite si pozrite článok Tipy, triky a návody na výrobu mydla. Nájdete tu potrebné informácie a praktické tipy ktoré sa vždy hodia – ušetria vám kopec nepodarených výrobkov a mnoho času skúšaním pokus – omyl.

Jednoduchý návod na domáce citrónové mydlo

Najnovšie články z blogu:

Ak sa vám náš Jednoduchý návod na domáce citrónové mydlo páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku a Instagrame. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Ak ste vyrobili mydlové kytice podľa nášho návodu, pošlite nám fotografie svojich výrobkov a tie najlepšie uverejníme. Tešíme sa na vaše fotografie!

Pridaj komentár