Návod na výrobu mydla s nechtíkom

Návod na výrobu mydla s nechtíkom

Návod na výrobu mydla s nechtíkom

Nechtík je nielen krásne kvitnúca, ale aj veľmi užitočná bylinka. Mydlo s nechtíkom jemne ošetruje pokožku, hydratuje ju a upokojuje. Nechtíkové mydlo je vhodné na ruky aj na pokožku celého tela. Ak máte radi bylinkové mydlá, toho s nechtíkom si zamilujete. Návod na výrobu mydla s nechtíkom je rýchlovka, ktorú zvládnu aj začiatočníci. Pripravte si všetky ingrediencie na výrobu mydla a ideme na to 🙂

Na výrobu mydla budeme potrebovať:

mydlová hmota
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky
farba do mydla
odstraňovač bubliniek
sušené bylinky

Biela mydlová hmota je ideálna ak chcete vyrábať farebné mydlá alebo ak chcete dosiahnuť zaujímavý farebný efekt. Roztopiť mydlovú hmotu je pomerne jednoduché a ide to veľmi rýchlo. Na oheň postavte hrniec s vriacou vodou a v miske pomaly temperujte glycerínovú mydlovú hmotu. Toto je najbezpečnejší spôsob, ako mydlovú hmotu roztápať. Vo vodnom kúpeli vám hmota nikdy nezovrie a nebude mať ani veľmi vysokú teplotu, bude, teda rýchlejšie tuhnúť. Mydlovú hmotu nikdy nedávajte do hrnca priamo na oheň. Hmotu neustriehnete a môže vám zovrieť. Do roztopenej mydlovej hmoty pridajte pár kvapiek vône do mydla a tiež glycerínovú farbu do mydla a premiešajte. Do tohto Návod na výrobu mydla s nechtíkom sme použili oranžovú farbu do mydla a bylinkovú vôňu:

Návod na výrobu mydla s nechtíkom
Návod na výrobu mydla s nechtíkom

Formy na mydlo

Domáca výroba mydla

Takto pripravenú hmotu na mydlo odstavte zo sporáka a nalejte do pripravenej formy. Na domácu výrobu mydla je ideálna silikónová forma na mydlo. Formu položte na stôl alebo na akýkoľvek rovný povrch a nalejte do nej mydlovú hmotu. Na povrch mydla použite odstraňovač bubliniek, párkrát nastriekajte. Tento alkohol vyhladí povrch mydla a zbaví ho bubliniek. Teraz na mydlo nasypte sušený nechtík. S formou nehýbte až pokým mydlo nevytuhne. Keď je mydlo vychladnuté a na dotyk pevné, môžete ho z formy vybrať von:

Návod na výrobu mydla s nechtíkom
Návod na výrobu mydla s nechtíkom

Mydlové hmoty

Takto pripravené mydlo s nechtíkom môžete používať na ruky a telo každý deň. Bylinkové mydlá sú veľmi obľúbené. Je len na vás či si vyrobíte mydlo s lupeňmi ruží, levanduľové mydlo, mydlo s harmančekom alebo s mätou a citrónom. Kombinácií je nespočetne veľa, ale tento Návod na výrobu mydla s nechtíkom určite musíte vyskúšať 🙂

Návod na výrobu mydla s nechtíkom
Návod na výrobu mydla s nechtíkom

Výroba mydla doma, záver

O tom, že domáca výroba mydla nie je žiadna veda, ste sa teda už presvedčili. V domácich podmienkach je veľmi obľúbená predovšetkým metóda melt and pour (výrobná metóda za tepla) V našom eshope nájdete všetko potrebné na výrobu mydla a kozmetiky: mydlové hmoty, silikónové formy na mydlo, vône do mydla, farby do mydla, práškové farby do mydla, tuhé pigmenty, rastlinné maslá, kozmetické oleje a mnohé iné. Ak vás zaujíma aj iná výroba mydla a kozmetiky, určite si prezrite aj iné návody z našej série venovanej výrobe mydla a kozmetiky. Nájdete tu návody na výrobu mydiel, solí do kúpeľa, peelingov a iných kozmetických výrobkov. Ak sa chcete venovať výrobe mydla a kozmetiky intenzívnejšie a s výrobou ešte len začínate, určite si pozrite článok Tipy, triky a návody na výrobu mydla. Nájdete tu potrebné informácie a praktické tipy ktoré sa vždy hodia – ušetria vám kopec nepodarených výrobkov a mnoho času skúšaním pokus – omyl.

Najnovšie články z blogu:

Ak sa vám náš fotonávod Návod na výrobu mydla s nechtíkom páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Viac inšpirácií nájdete aj na našom Instagram, Pinterest a Youtube. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody.

Pridaj komentár