Návod na soľ do kúpeľa s harmančekom

Návod na soľ do kúpeľa s harmančekom

Návod na soľ do kúpeľa s harmančekom

Na jeseň a v zime dobre padne horúci relaxačný kúpeľ na zohriatie tela. Vo vani aspoň na pár minút zabudnete na zhon z práce alebo na kopec neožehleného prádla. Návod na soľ do kúpeľa s harmančekom je rýchli a čerstvú dávku soli si môžete vyrobitť vždy keď budete potrebovať. Použiť môžete sušené bylinky do mydlavône na výrobu mydla a kozmetiky. Na kúpeľnú soľ potrebujete iba zopár základných ingrediencii. Návod ako si vyrobiť domácu soľ do kúpeľa je rýchly a jednoduchý a zvládnete ho raz dva. V domácich podmienkach si okrem soli do kúpeľa môžete vyrobiť bylinkové mydlo ale aj kozmetiku – balzam na pery, soľ do kúpeľa, šumivé bomby, peeling na telo, krém ale aj šampón na vlasy. Návody na domácu výrobu mydla a kozmetiku nájdete na našom blogu.

Na výrobu soli do kúpeľa budeme potrebovať:

hrubozrnná morská soľ
– vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica do mydla
kozmetický olej
– farba na výrobu mydla a kozmetiky
– sušené bylinky
– nádoba na uskladnenie

Návod na soľ do kúpeľa s harmančekom
Pomôcky na výrobu mydla s medom

Domáca soľ do kúpeľa návod

Výroba soli do kúpeľa je rýchla a zvládnete ju aj doma. Do misky nasypte hrubozrnnú morskú soľ. Použiť môžete aj soľ himalájsku alebo soľ z mŕtveho mora. K soli pridajte aj kozmetický olej – použiť môžete mandľový olej, ricínový alebo sójový olej. K soli pridajte pár kvapiek farby. Používajte špeciálne farby na výrobu mydla a kozmetiky. Tieto farby sú vo vode ľahko rozpustné a neobsahujú konzervanty ani geneticky modifikované suroviny. Farby stačí naozaj iba zopár kvapiek. Na 500 g soli postačí pridať iba 3 – 4 kvapky. Soľ bude krásne zafarbená:

Návod na soľ do kúpeľa s harmančekom
Návod na soľ do kúpeľa s harmančekom

Pomôcky na výrobu

Relaxačná kúpeľná soľ musí samozrejme aj krásne voňať aby bola aj účinná. Na prevoňanie soli do vane sú ideálne 100 % silice alebo vôňa na výrobu mydla. Vyberte si vašu obľúbenú vôňu, použiť môžete kvetinkové alebo bylinkové vône. Esenciu do kozmetiky pridávajte tiež len zopár kvapiek. Neprekračujte odporúčané dávkovanie:

Návod na soľ do kúpeľa s harmančekom
Návod na soľ do kúpeľa s harmančekom

Záver

Sušené bylinky do mydla a kozmetiky veľmi príjemne obohatia aj soľ do kúpeľa. Do pripravenej zmesi kde ste dali olej, morskú soľ, vôňu a farbu do kozmetiky pridajte aj sušené bylinky. Takto pripravenú relaxačnú kúpeľnú soľ presypte do uzatvárateľnej nádoby a môžete ju používať podľa potreby raz za týždeň. V nádobe vám soľ vydrží dlho, dôležité je, aby bola nádoba dobre zatvorená. Čerstvú dávku soli do kúpeľa si pripravte vždy keď to budete potrebovať:

Návod na soľ do kúpeľa s harmančekom

Ostatné návody na výrobu mydla

Pozrieť všetky návody

Ak sa vám náš fotonávod Návod na soľ do kúpeľa s harmančekom páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Viac inšpirácií nájdete aj na našom Instagram, Pinterest a Youtube. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody.

Pridaj komentár