Návod na výrobu domáceho harmančekového mydlo s pivonkami

Návod na výrobu domáceho harmančekového mydlo s pivonkami

Návod na výrobu domáceho harmančekového mydlo s pivonkami

Voňavé mydlo a sušené kvietky – to je ideálna kombinácia na výrobu dokonalého mydla pre romantické duše. Návod na výrobu domáceho harmančekového mydla s pivonkami je pomerne rýchly a takáto výroba mydla je vhodná aj pre začiatočníkov. Na výrobu tohto mydla môžete použiť akúkoľvek mydlovú hmotu. Veľmi vhodná je mydlová hmota tri druhy masla, ktorá obsahuje tri blahodárne pôsobiace maslá na našu pokožku – bambucké maslo, kakaové a mangové maslo. Použiť môžete aj mydlovú hmotu s bambuckým maslom. Táto mydlová hmota s bambuckým maslom obsahuje čistiace zložky. Vďaka bambuckému maslu, ktoré je prirodzene bohatá na vitamíny A, E, F a na množstvo ďalších minerálov. Vitamíny A a E prispievajú k upokojeniu a k hydratácii pokožky. Pustite sa do výroby tohto domáceho mydla podľa nášho návodu. Aby vám išla práca od ruky, pripravili sme pre vás tento Návod na výrobu domáceho harmančekového mydlo s pivonkami, ktorý vás prevedie celým procesom výrob mydla z glycerínovej mydlovej hmoty:

Na výrobu mydla s bylinkami budeme potrebovať:

glycerínová mydlová hmota 
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica do mydla
sušené bylinky do mydla 
krájač na mydlo
odstraňovač bubliniek

Mydlová hmota na výrobu mydla

Domáce mydlo so sušenými kvetmi – návod ako na to

Glycerínová mydlová hmota je na domácu výrobu mydla najvhodnejšia. Mydlová hmota sa veľmi rýchlo a jednoducho roztápa. Budete potrebovať hrniec s vriacou vodou a misku, do ktorej mydlovú hmotu dáte. A vo vodnom kúpeli, nie priamo na plameni, mydlovú hmotu pomaly začnite roztápať. Hmota nesmie zovrieť, stačí ju iba roztopiť a temperovať – udržiavať teplú, inak začne rýchlo tuhnúť. Do roztopenej mydlovej hmoty pridajte pár kvapiek vône do mydla. Vône a silice do mydla a kozmetiky môžete medzi sebou kombinovať a namiešať si tak vlastnú vôňu, akú potrebujete. Použiť môžete akúkoľvek vašu obľúbenú vôňu do mydla. Konvalinka, ruža, orgován alebo fialka, výber je len na vás:

 

Návod na výrobu domáceho harmančekového mydlo s pivonkami
Návod na výrobu domáceho harmančekového mydlo s pivonkami

Sušené bylinky na výrobu mydla a kozmetiky

Výroba mydla a kozmetiky návod

Takto pripravenú hmotu môžete naliať do formy. Mydlová hmota nie je horúca a zmes bude tuhnúť pomerne rýchlo. Záleží to však od veľkosti formy, ktorú si zvolíte. Ihneď ako mydlovú hmotu s vôňou a farbou nalejete do silikónovej formy, nastriekajte na mydlo odstraňovač bubliniek. Ide o špeciálny prípravok, vďaka ktorému bude mydlo na povrchu pekné hladké. Stačí dva až trikrát nastriekať a pena a aj malé bublinky sú preč. Následne mydlo posypte sušenými kvetmi pivoniek. Výsledné mydlo bude veľmi lákavé nielen svojou vôňou, ale aj vzhľadom:

 

Návod na výrobu domáceho harmančekového mydlo s pivonkami
Návod na výrobu domáceho harmančekového mydlo s pivonkami

Krájač na mydlo vlnkový

13,90 

Krájací nôž na mydlo s drevenou rúčkou.

Katalógové číslo: VK100 Kategória: Značka:
Viac info

Veľká silikónová forma na mydlo ovál

17,90 

Silikónová forma na mydlo. Z tejto formy vyrobíte na jedno odliatie 6 rôznych mydiel.

Viac info

Silikónová forma na mydlo obdĺžnik dvojitá

8,90 

Silikónová forma na mydlo. Z tejto formy vyrobíte na jedno odliatie 2 mydlá.

Katalógové číslo: 316 Kategória:
Viac info

Návod na výrobu domáceho mydlo so sušenými kvetmi

Mydlo bude tuhnúť asi 30 minút, záleží to však od veľkosti formy a tiež od teploty v miestnosti. Keď už mydlo vo forme nie je teplé a na dotyk mäkké, mydlo je hotové. Opatrne ho vyberte von z formy. Mydlo z formy vyberajte až keď sa uistíte, že je skutočne vytuhnuté. Inak môžete mydlo poškodiť. Pevné a vytuhnuté mydlo zo silikónovej formy vyberiete bez námahy a veľmi rýchlo. Silikónová forma na mydlo je odolná a veľmi ohybná, mydlo z nej veľmi ľahko vyberiete bez jeho poškodenia. Forma na mydlo zo silikónu sa dá použiť opakovane a dokážete si tak vyrobiť stovky mydielok. Vytuhnuté mydla nakrájajte pomocou noža na mydlo.

Návod na výrobu domáceho harmančekového mydlo s pivonkami
Návod na výrobu domáceho harmančekového mydlo s pivonkami

 

Sada
na výrobu mydla

Stačí rozbaliť a vnútri nájdete všetko potrebné na výrobu voňavých mydiel vrátane podrobného fotonávodu.

Pozrieť viac

Záver

Výroba mydla nie je žiadna veda a zvládnete ju hravo aj doma. V našom eshope nájdete všetko potrebné na výrobu mydla a kozmetiky: mydlové hmoty, silikónové formy na mydlo, vône do mydla, farby do mydla, práškové farby do mydla, tuhé pigmenty, rastlinné maslá, kozmetické oleje a mnohé iné. Ak vás zaujíma aj iná výroba mydla a kozmetiky, určite si prezrite aj iné návody z našej série venovanej výrobe mydla a kozmetiky. Nájdete tu návody na výrobu mydiel, solí do kúpeľa, peelingov a iných kozmetických výrobkov. Ak sa chcete venovať výrobe mydla a kozmetiky intenzívnejšie a s výrobou ešte len začínate, určite si pozrite článok Tipy, triky a návody na výrobu mydla. Nájdete tu potrebné informácie a praktické tipy ktoré sa vždy hodia – ušetria vám kopec nepodarených výrobkov a mnoho času skúšaním pokus – omyl.

Pozrieť všetky návody

Ak sa vám náš fotonávod Návod na výrobu domáceho harmančekového mydlo s pivonkami páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Viac inšpirácií nájdete aj na našom Instagram, Pinterest a Youtube. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody.

 

 

Pridaj komentár