Mydlová hmota na výrobu mydla a kozmetiky

Mydlová hmota je veľmi kvalitná certifikovaná surovina na domácu výrobu kozmetiky a mydiel. Glycerín zabezpečuje hydratáciu pokožky, zabraňuje jej vysušeniu a podráždeniu. Pri výrobe glycerínových mydiel odporúčame mydlovú hmotu kombinovať s vôňou do mydla alebo so 100 % silicami.  Ako doplnok do mydla a telovej kozmetiky sú veľmi vhodné sušené bylinky. Do roztopenej mydlovej hmoty pridávame aj farby do mydla. Mydlová hmota na výrobu mydla a kozmetiky má rastlinný základ, ktorý môže byť obohatený o rôzne suroviny ako napríklad kozie mlieko, olivový olej, bambucké maslo, arganový olej, ovsené vločky, med a iné. V našej ponuke už nájdete viac ako 14 druhov mydlovej hmoty. Pri výrobe mydla používajte aj odstraňovač bubliniek. Ak s domácou výrobou mydla ešte len začínate, odporúčame vám náš komplexný článok Výroba mydla – tipy, triky a návody na domácu výrobu mydla. Pre viac inšpirácií nás sledujte na facebooku alebo youtube.


Mydlová hmota

Mydlová hmota na výrobu mydla je kvalitná certifikovaná surovina určená na domácu výrobu mydla. Glycerín ktorý je obsiahnutý v tejto mydlovej hmote, zabezpečuje hydratáciu pokožky, zabraňuje jej vysušeniu a bráni podráždeniu. Pri domácej výrobe mydiel za tepla je vhodné mydlovú hmotu kombinovať s vôňou do mydla alebo so 100 % silicou. Do roztopenej mydlovej hmoty pridávame farby do mydla a prípadne aj sušené bylinky. Na odlievanie mydiel sú najvhodnejšie silikónové formy na mydlo. Mydlová hmota môže byť obohatená o rôzne suroviny, napríklad ovsené vločky, med či prídavné oleje. Všetky mydlové hmoty v našej ponuke majú rastlinný základ.

Mydlová hmota

Druhy a rozdelenie mydlovej hmoty

Glycerínová mydlová hmota na výrobu mydla a kozmetiky má rastlinný základ, ktorý môže byť obohatený o rôzne suroviny. Pridaním masla alebo oleja sa z obyčajnej hmoty na mydlo stane veľmi hodnotný polotovar na domácu výrobu kozmetiky. Rastlinný základ glycerínovej hmoty do ktorého sa pridávajú rôzne suroviny a vznikne tak hmota na výrobu mydla s kozím mliekom, glycerínová hmota na mydlo s olivovým olejom, mydlová hmota s bambuckým maslom, nerosiaca mydlová hmota, glycerínová hmota na mydlo arganový olej, mydlová hmota bambucké maslo a ovsené vločky, medová hmota na domácu výrobu mydla a iné. Mydlová hmota s glycerínom sa používa pri teplom procese výroby mydla. Naše hmoty môžeme na základe vzhľadu, použitia a prídavných zmesí rozdeliť na tri základné skupiny. Priehľadné, biele a hmoty s pridanými prímesmi oleja.

Mydlová hmota priehľadná

Priehľadná mydlová hmota crystal ST: základná transparentná hmota určená na domácu výrobu mydla. Má rastlinný základ a nie sú v nej pridané ďalšie zložky. Nemá žiadnu vôňu a preto v nej vynikne pridaná silica alebo vôňa do kozmetiky. Táto hmota je vhodná na bylinkové mydla. Pridané sušené bylinky v mydle krásne vyniknú.

Mydlová hmota supertransparentná: je vysoko priehľadná, vďaka čomu môžete dosiahnuť výrazné a jasné farby mydla. Vysoká priehľadnosť umožňuje zalievať rôzne dekorácie (bylinky, vločky, malé dekorácie a ozdoby)

Mydlová hmota nerosiaca priehľadná NS: táto mydlová hmota má rastlinný základ a môžete ju zafarbiť pomocou farieb do mydla. Hmota je priehľadná až jemne krémová, po roztopení je ale vždy číra. Je ideálnou na výrobu priehľadných mydiel do mydlových kytíc. Odoláva vlhkému prostrediu.

Mydlová hmota biela

Hmota na výrobu mydla s bambuckým maslom: táto glycerínová mydlová hmota na výrobu mydla je biela bez vône. Okrem rastlinného základu obsahuje aj bambucké maslo. Vysoký obsah glycerínu zaisťuje hydratáciu pokožky a zachováva príjemný pocit po umytí.

Mydlová hmota s kozím mliekom: kozie mlieko má vysoký obsah vitamínov a minerálnych látok a je bohaté na mliečne tuky. Má vysoký obsah vitamínu E. Táto hmota je výborná pre hydratáciu a pokožku vyživuje.

Mydlová hmota 3 druhy masla: neobsahuje parabény ani sulfáty (SLS – Sodium Lauryl Sulfate, SLES – Sodium Laureth Sulfate). Obsahuje jedinečnú zmes troch prírodných masiel – bambucké, kakaové a mangové maslo. Hmota je biela a bez vône.

Biela nerosiaca hmota na mydlo WNS: mydlové kytice sú veľmi obľúbené a pri ich výrobe je potrebné použiť túto špeciálnu nerosiacu mydlovú hmotu. Ak do nej pridáte špeciálnu farbu na výrobu mydla, mydlá z tejto hmoty zostanú farebnostále dlhý čas. Aj táto mydlová hmota má rastlinny základ a odoláva vlhkosti.

Hmota na mydlo tuhý šampón: obsahuje prášok z aloe vera a kondicionačné prísady na vlasy. Táto mydlová hmota slúži na domácu výrobu tuhých šampónov. Má bielu až krémovo bielu farbu. Pridaná rastlinná zložka aloe vera má upokojujúce účinky na pokožku.

Mydlová hmota s prímesou oleja

Glycerínová mydlová hmota s olivovým olejom: táto mydlová hmota je rastlinného pôvodu. Olivový olej tvorí 20 % z celkového objemu pridaných olejov. Vďaka olivovému oleju zanecháva mydlo vyrobené z tejto hmoty pokožku hydratovanú a vláčnu, nevysušuje ju. Hmota je mäkšia, priehľadná a má jemne žltú farbu.

Mydlová hmota CCA: glycerínová mydlová hmota CCA obsahuje prírodnú zložku z mrkvy, uhorky a aloe vera /carrot, cucumber, aloe vera/. Glycerínová hmota CCA je jemná mydlová hmota ktorá upokojuje podráždenú pokožku. Obsahuje vitamín E, B1 a C.

Mydlová hmota s arganovým olejom: táto mydlová hmota obsahuje arganový olej známy pre jeho blahodárne účinky na pokožku. Arganový olej je bohatý na vitamín E a mastné kyseliny. Neobsahuje sulfáty SLS a SLES.

Mydlová hmota s inými prísadami a zložkami

Mydlová hmota s medom: táto glycerínová hmota na výrobu mydla jemnú medovú farbu. Glycerínová mydlová hmota s medom neobsahuje sulfáty a veľmi dobre pení. tak ako všetky hmoty v ponuke, aj táto má rastlinný základ a protizápalové účinky.

Mydlová hmota bambucké maslo a ovsené vločky: táto mydlová hmota obsahuje ovsené vločky vďaka ktorým má jemné peelingové vlastnosti. Má vysoký obsah vitamínov D, E a provitamínu A. Je obohatená o prírodné bambucké maslo. Pokožku zanecháva hydratovanú a vláčnu, nevysušuje ju. 

Mydlová hmota s africkým mydlom: tak ako aj všetky, aj táto hmota má rastlinný základ. Neobsahuje sulfáty SLS ani SLES. Výrazná tmavohnedá farba je vďaka obsahu surového afrického čierneho mydla. Africké čierne mydlo je ručne vyrábané v Ghane zo surového bambuckého masla a kokosového oleja. 

Pomôcky a potreby na výrobu mydla

Samozrejme len samotná mydlová hmota na výrobu mydla nestačí. Budete potrebovať množstvo pomôcok a potrieb ktoré vám nielen umožnia mydlo vyrobiť, ale množstvo vychytávok z našej ponuky vám výrobu mydla uľahčia: formy, farby, bylinky, oleje, maslá, silice a mnohé iné.

Silikónové formy na mydlo: výhodou týchto foriem je že sa dajú použiť opakovane, viac ako 1000 krát. Formy na mydlá je možné používať pri teplote – 40˚C až + 230˚C bez toho, aby došlo k jej deformácii. Mydlovú hmotu jednoducho vylejete do formy a po vychladnutí jednoducho vyklopíte hotový produkt.

Sušené bylinky do mydla a kozmetiky: sušené bylinky a sušené plody sa používajú na výrobu mydla, na soľ do kúpeľa, pleťové vody alebo šumivé bomby. Bylinky sú veľmi obľúbené pri výrobe mydiel z priehľadnej mydlovej hmoty, kedy sušené bylinky v mydle vyniknú. Tieto bylinky však majú iba estetický efekt - v mydle nevoňajú.

100% silice: prírodné silice ideálne na výrobu kozmetiky a mydla. Silice nepoužívajte v koncentrovanej forme. Postačí pár kvapiek aby bolo vaše mydlo dostatočne voňavé. Silice sa používajú aj pri výrobe pleťovej a telovej kozmetiky alebo parfumovej vody. Tieto éterické oleje môžete používať aj do sviečok alebo vonných lámp. Silice sú vhodné aj pri studenom procese výroby mydiel.

Farby do mydla: sú na báze glycerínu a sú vhodné na domácu výrobu kozmetiky a mydiel. Glycerínové farby nie sú vhodné na studený proces výroby mydiel. Farba do mydla je rozpustná vo vode, neobsahuje žiadne konzervanty ani geneticky modifikované suroviny. Pridaním tejto farby neovplyvníte výšku HP vo vyrobenej kozmetike. Farbu do mydla dodávame v praktickej fľaštičke s kvapkátkom. Farbu pridávajte po kvapkách až pokým nedosiahnete požadovaný farebný odtieň.

Vône do mydla: ide o koncentrovanú zmes prírodných a syntetických vonných látok vhodnú do mydla, kozmetiky a sviečok. Vône do mydla chráňte pred priamym slnkom a skladujte pri teplote maximálne 25 ° C. Odporúčané dávkovanie pri výrobe kozmetiky je 0,1- 0,2 % a pri sviečky sú to maximálne 4 % z hmotnosti. Nepoužívajte v koncentrovanej forme. Vôňu zasielame v praktickej plastovej fľaštičke s uzáverom a kvapkátkom na jednoduché dávkovanie.

Iné pomôcky: pomocou základných surovín si môžete vyrobiť doma akúkoľvek kozmetiku. Pri výrobe mydla môžete ako doplnok použiť rôzne masla - bambucké, kakaové, mangové alebo oleje -  mandľový, ľanový, avokádový. Vyrobiť si tiež môžete domáci balzam na pery pomocou včelieho vosku alebo voňavé šumivky do kúpeľa. Pri výrobe mydla nezabudnite používať odstraňovač bubliniek, ktorý vám mydlá ihneď po odliati vyhladí a zbaví bubliniek a peny.

Návody na domácu výrobu mydla a kozmetiky z mydlovej hmoty

Výroba mydla z mydlovej nie je žiadna veda a pomocou našich podrobných fotonávodov ju zvládne aj začiatočník, či s malou asistenciou rodičov aj väčšie deti. Navyše výroba mydla pri dodržaní základných postupov nezaberie ani veľa času. Mydlovú hmotu stačí opartne roztopiť na miernom ohni tak aby nezovrela, prifarbiť našimi kvalitnými farbami do mydla a dovonať našimi 100% silicami. Mydlová hmota sa naleje do silikónových foriem a necháme vychladnúť. Mydielka potom ľahko vyklopíme z mäkkých silikónových foriem a mydielka sú na svete. Potom už len stačí vhodne zabaliť či začať používať. V našich fotonávodoch nájdete návod na výrobu bylinkových mydiel, citrónových, s prímesou ovsených vločiek, maku, kokosu či kakaa. Výrobe kozmetiky sa venujeme v návodoch na výrobu soli do kúpeľa, masážnych kociek, peelingov, šumivých bômb do kúpeľa a iné. Pravidelne sledujte našu sekciu návodov na domácu výrobu mydla a kozmetiky a určite nezmeškáte žiaden náš nový fotonávod na výrobu mydla alebo kozmetiky.

Výroba mydiel pre začiatočníkov

Mnohým sa môže zdať výroba mydla v domácich podmienkach odstrašujúca, prípadne priam nemožná. Množstvo nástrojov, pomôcok, foriem, zložitý technologický postup. Kto sa má v toľkých názvoch a zložitých procesoch vyznať. Aké formy zakúpiť na začiatok, koľko vôní či farieb budem potrebovať? Aké sú vhodné kombinácie? Ktorá mydlová hmota je pre mňa ako začiatočníka najvhodnejšia? Tak pre všetkých nerozhodných či váhavých sme pripravili štartovací kreatívny balíček na výrobu mydla. Nájdete v ňom všetko potrebné ak chcete s výrobou mydla začať: mydlovú hmotu, formu, vône, farby a bylinky. A samozrejme aj to najdôležitejšie - podrobný farebný fotonávod. Všetko zabalené v kompakatnom a vkusnom balení. Ak premýšľate nad kreatívnym či originálnym darček, táto kreatívna sada na výrobu mydla je určite dobrá voľba.

Domáca výroba mydiel

Výroba mydla doma nie je žiadna veda. Potrebujete k tomu správny výber mydlovej hmoty, farby, vône, formy na mydla a veľa, veľa trpezlivosti. Tak ako vo všetkom, aj pri výrobe mydla potrebujete získať potrebný "grif" a veľa skúseností. Pretože iba tréning robí skutočného majstra. Aby sme vám ušetrili kopec času a nepodarených omylov, napísali sme pre vás obsiahly článok Tipy, triky a návody na výrobu mydla. Nájdete tam veľa rád a užitočných vychytávok ako si spríjemniť či urýchliť prácu s mydlovou hmotou.

Veríme, že výroba mydla vás uchváti rovnako ako nás a výroba mydla sa stane doslova vašou záľubou. Želáme vám preto veľa nádherných chvíľ pri výrobe a veľa, veľa voňavých bubliniek v kúpeľni.

Nezabudnite nás sledovať aj na facebooku a youtube.