Ako si vyrobiť voňavé čajové sviečky

Štartovací balíček sada na výrobu čajových sviečok

Ako si vyrobiť voňavé čajové sviečky

Výroba voňavej sviečky nemusí byť vôbec náročná. Originálne a voňavé sviečky sú ideálne aj ako darček a môžete si ich vyrobiť aj doma. Domáca výroba sviečok je oveľa zábavnejšia ako by sa mohlo zdať. Z parafínu si doma ľahko vyrobíte čajové sviečky s vašou obľúbenou vôňou. Vyskúšajte si dnes s nami výrobu voňavej čajovej sviečky a už nikdy vám nenapadne kupovať ich v obchode. Ako si vyrobiť voňavé čajové sviečky je jednoduchý návod, ktorý s vami zvládnu aj deti. Pripravte si potrebný materiál a zábava môže začať 🙂

Na výrobu čajovej sviečky z vosku budeme potrebovať:

parafín na sviečky alebo palmový vosk
knôt s podstavcom
farba do vosku
vôňa do sviečok
forma na čajové sviečky

Výroba sviečok z voskového a parafínu

Vosk na sviečky je potrebné najprv roztopiť, ale pozor – parafín nemôžete roztápať priamo na ohni. Vosk roztápajte vždy vo vodnom kúpeli. Hrniec s vodou dajte na sporák, do hrnca vložte misku s voskom a počkajte pokým sa vosk roztopí. Nebude to trvať viac ako pár minút. Buďte však trpezliví, vosk na sviečky musí byť dokonale roztopený skôr, ako začnete sviečky odlievať. Do roztopeného palmového vosku alebo parafínu pridajte farbu špeciálne určenú na výrobu sviečok. Ide o voskové farby do sviečok. Farbu pridávajte v pomere 1 g na 1 kg vosku. Samozrejme, sýtosť farby záleží len na vás a môžete si ju zvoliť podľa vašich predstáv. Sviečky majú aj pekne voňať, pridajte teda vôňu. Použiť môžete vôňu na výrobu sviečok.

Formy na sviečky:

Do pripravenej formy začneme nalievať roztopený vosk. Najprv si do formy dajte knôt. Knôty sú s malým plieškom, ale aby nám knôt vo forme dobre držal, musíte ho upevniť. Pliešok ponorte do roztopeného vosku a položte na dno nádoby. Pritlačte aby sa pliešok prilepil na dno formy. Na výrobu čajovej sviečky je najvhodnejší krátky 2,5 cm knôt:

Ako si vyrobiť voňavé čajové sviečky
Ako si vyrobiť voňavé čajové sviečky

Vône na výrobu sviečok:

Do pripravenej formy začneme nalievať roztopený vosk. Vosk sa sťahuje a zmršťuje, preto odporúčame vosk liať na 2-krát. Predídete tomu, aby sa vám stred sviečky prepadol. Vosk nalejte do formy a počkajte pokým úplne vytuhne. Ďalšiu vrstvu nalejte až keď jedna vrstva vosku úplne vytuhne. A teraz musíme už len počkať pokým sviečky úplne vytvrdnú. Čajovú sviečky veľmi jednoducho vyberiete z plastovej formy na sviečky. Formu jemne stlačte po bokoch aby sa sviečka uvoľnila a potom ju už len vytiahnite z formy von:

Ako si vyrobiť voňavé čajové sviečky
Ako si vyrobiť voňavé čajové sviečky

Vosk výrobu sviečok:

4,69 6,99 
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5,59 9,90 
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Domáca výroba sviečok

Čajové sviečky sú veľmi obľúbené a určite ich máte doma vždy. Nemusíte ich používať iba pri romantickej večeri ale pokojne aj každý večer. Jedna malá čajová sviečka dokáže príjemne prevoňať vašu obývačku.

Ako si vyrobiť voňavé čajové sviečky
Ako si vyrobiť voňavé čajové sviečky

Štartovacia sada výroba sviečok:

Záver

Domáca výroba sviečok je zábava. Ako na to sme vám ukázali aj v predošlom návode na voňavú sviečku. Ak sa vám páči náš návod na výrobu sviečok a zaujala vás napríklad aj výroba mydla a kozmetiky, určite si prečítajte aj naše návody k výrobe mydla a kozmetiky. Pripravili sme pre vás návody na výrobu mydla, solí do kúpeľa, peelingov a iných kozmetických výrobkov. V našom eshope nájdete všetko potrebné na výrobu sviečok: vosky na sviečky: parafín, palmové vosky na výrobu sviečok a kvalitné včelie vosky. Na domácu výrobu sviečok budete potrebovať aj farby do vosku, vône do sviečok, knôty a pliešky či formy na sviečky. Všetky produkty máme aj reálne skladom, odosielame ich teda čo najskôr po prijatí objednávky tak, aby ste čo najskôr mohli začať vyrábať z našich kvalitných a overených surovín.

Najnovšie články z blogu:

 

Ak sa vám náš fotonávod Ako si vyrobiť voňavé čajové sviečky páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku a Instagrame. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Ak ste vyrobili mydlové kytice podľa nášho návodu, pošlite nám foto svojich výrobkov a tie najlepšie uverejníme. Tešíme sa na vaše fotografie!

Pridaj komentár