Návod na rustikálny kvetináč s akrylovými farbami Decor Paint

Návod na rustikálny kvetináč s akrylovými farbami

Návod na rustikálny kvetináč s akrylovými farbami Decor Paint

Leto a veľké horúčavy nemám práve v obľube – priznám sa, že zima ktorá zúri sa oknami posledné dni je už trošku nepríjemná. Aj včera som počas 5-tich minútach čakania na električku premrzla tak, že som sa doma ani po dvoch hodinách pod dekou nevedela zahriať. Privolávam teda jar ako sa len dá. Kytica tulipánov vo váze, jasný žltý obrus na stole, špenát na večeru a dnes som si z obchodu priniesla aj narcis a hyacint. Klasických poslov jari. Dnešný DIY projekt bol teda jasný – Návod na rustikálny kvetináč s akrylovými farbami Decor Paint. Surové hlinené kvetináče sú síce pekné, ale dnes sa mi žiadalo maľovať. Moju milovanú decoupage techniku som teda nahradila maľbou a vintage rustikálnym štýlom.

Na návod na výrobu vintage kvetináča budeme potrebovať:

– akrylové farby Decor Paint Soft
– lak na dekupáž
– tupovací štetec
– plochý štetec
– jutový špagát
– terakotový kvetináč

Pomôcky na kretívnu tvorbu

Postup:

Kriedové akrylové farby Decor Paint Soft sú ideálne nielen na dekupáž, ale sú skvelé aj na maľovanie a na techniku s nádychom vintage štýlu. Na spodný náter sme použili výraznú farbu odtieň Country modrá. Farby Decor Paint sú super matné a na rustikálny vzhľad priam stvorené. Na tento projekt sme použili hlinené obaly na kvety, teda kvetináče bez spodnej dierky. Kvietky do nich nebudeme priamo sadiť, iba ich tam vložíme. Terakotový kvetináč pomaľujeme tupovacím štetcom. Vyberte si farbu aká sa vám páči.

Country modrá farba Decor Paint bola pre mňa jednoznačná voľba. Zima sa mi zdá nekonečná a preto som si aspoň farbou kvetináča chcela privolať jar. Penový tupovací štetec je výborný pomocník ak potrebujete pomaľovať jednou farbou celú plochu. Akrylová farba schne veľmi rýchlo. Pokým sa domaľovala tretí kvetináč, dva boli už úplne suché. Náter v jednej vrstve som dala aj do vnútra kvetináča. Ak sa vám zdá, že je to zbytočné pomaľujte akrylovou farbou aspoň kúsok aj zvnútra. Kvetináč bude vyzerať krajšie.

Rustikálny kvetináč s akrylovými farbami

Ihneď ako farba zaschla pripravila som na kúsok papiera ďalšie odtiene Decor Paintiek. Použila som postupne farby – škrupinovo-biela, viktoriánska ružová, grafitová, mliečna čokoláda a aj ľanová modrá. Z každej som si trošku vyliala na pomocný papier a pomocou starého, veľmi opotrebované štetca som “špinila” základný náter. Štetec som namočila do farby a na pomocnom papieri som ho trošku od farby očistila aby som na kvetináč nenaniesla výraznú vrstvu farby. Štetec nie je vôbec nutné medzi farbami utierať, vôbec nevadí ak sa farby trošku zmiešajú. Rustikálny efekt nemá žiadne pravidlá a je len na vás akú kombináciu farieb si zvolíte. Kvetináče jednoducho pomocou starého štetca zašpinte 🙂

Akrylové farby Decor paint a návod na kvetináč

Výsledok:

Po zaschnutí farieb som kvetináče prelakovala. Použila som matný lak na dekupáž techniku. Lak dodá pekný matný vzhľad a ešte zvýrazní matné farby Decor Paint. Na záver som kvetináče ozdobila jutovým špagátom.

Návod na rustikálny kvetináč

U nás v nich budú jarné kvietky ale rustikálne kvetináče sa hodia aj na sukulenty alebo na bylinky, ktoré v nich tiež krásne vyniknú. Pustite sa do maľovania a vyrobte si originálne kvetináče do vášho domu. Nepoznám lepší relax ako pri kreatívnej činnosti. A ak raz vyskúšate na decoupage techniku kriedové farby Decor Paint, už nikdy iné nebudete chcieť.

Ak sa vám náš kreatívny návod Návod na rustikálny kvetináč s akrylovými farbami Decor Paint páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Akrylové farby:

Mohlo by vás zaujímať:

Pozrieť všetky návody

Pridaj komentár