Návod na dekupáž vintage lopárik so šablónami

Decoupage vintage dekupáž šablóny

Návod na dekupáž vintage lopárik so šablónami

Na prácu so šablónami som sa tešila už dlhšie a dnes konečne nastal ich čas. Siahla som po mojej obľúbenej kriedovej farbe Decor Paint a po drevenom lopáriku. Presne som vedela ktorú šablónu použijem ako prvú. Originálny drevený lopárik na servírovanie mi doma chýbal už dlho. Dnešný DIY návod bol teda jasný. Pripravte si všetko potrebné a pustite sa do tvorenia so mnou. Používanie šablóny na dekupáž je veľmi jednoduché a v kombinácie s kriedovou farbou Decor Paint Soft dokážete vytvoriť čarovné dielka. Šablóny na dekupáž môžete využiť aj pri decoupage technike. Dajú sa kombinovať s ryžovým papierom a vintage technikou. Pomocou šablóny môžete namaľovať na dekorovaný predmet ústredný motív alebo pomocou nej môžete krabičku iba ozdobiť a dodať jej šmrnc. Šablónu môžete použiť už na nalepený ryžový papier a zvýrazniť tak akýkoľvek detail výrobku. Záleží len na vás akú veľkosť šablóny a aký motív si zvolíte. Plastové šablóny sú univerzálne a veľmi odolné. Môžete ich použiť nielen na dekorovanie drevených výrobkov, ale napríklad aj na textil. Tento návod na dekupáž vintage lopárik so šablónami vám ukáže celý proces výroby krok za krokom.

Dekupáž pomôcky a potreby

Na návod dreveného lopárika pomocou šablóny budeme potrebovať:

– akrylové farby Decor Paint Soft
drevený polotovar lopárik vhodný na decoupage (dekupáž)
šablóny na dekupáž
lak na dekupáž /matný, lesklý/
tupovací štetec
plochý štetec
– papierová páska

Začíname s dekupážou

Začneme základným náterom. Akrylová farba Decor Paint odtieň Viktoriánska ružová som použila na celý lopárik. Decor Paint akrylové farby sú husté a majú veľmi dobrú kryciu schopnosť. Farbu som naniesla v jednej vrstve a o pár minút už bola dokonale suchá a mohla som pracovať ďalej.

Návod na dekupáž vintage

Maľujeme drevený lopárik

Hornú časť lopárika som chcela mať inej farby, preto som si pomohla papierovou páskou. Pásku som si nalepila ako pomôcku na oddelene spodnej časti. Hornú časť som premaľovala tmavohnedou akrylovou farbou. Nezabudnite potom pásku opatrne odstrániť a farbu nechajte vyschnúť.

Dekupáž vintage lopárik

Šablóny na dekupáž

Svetlo ružovú časť dreveného lopárika som mala v pláne dozdobiť pomocou šablóny. Použila som šablóny na dekupáž s ornamentom. Nezabudnite, že ak je šablóna malá, budete ju musieť posúvať a dekorovnaý predmet maľovať postupne. Nebojte sa toho, šablóny sú vyrábané tak, aby ste si vzor vedeli pohodlne dorobiť aj na väčšej ploche. Šablónu upevnite pomocou pásky a už len vymaľuje. Použite malý tupovací štetec. S akrylovou farbou však opatrne, ak jej bude na štetci priveľa zatečie vám. Postupne dekorujte celú plochu. Ak je to potrebné, šablónu posúvajte:

šablóny na dekupáž

Očistiť, vysušiť a máme hotovo!

Ihneď ako domaľujte, šablónu odstráňte a opatrne ju umyte. Na čistení šablóny na dekupáž si dajte záležať a skôr ako ju odložíte, vysušte ju. Počkajte pokým farba nezaschne a na záver lopárik prelakujte. Použite klasický matný lak na dekupáž. A máme hotovo, už len počkať pokým zachne aj lak:

Šablóny a návody na decoupage

Ak sa vám náš kreatívny návod Návod na dekupáž vintage lopárik so šablónami páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Mohlo by vás zaujímať:

 

Pridaj komentár