Ako si vyrobiť podložky pod poháre s Vintage médiom

Ako si vyrobiť podložky pod poháre s vintage médiom

Ako si vyrobiť podložky pod poháre s Vintage médiom

Doma máme stôl asi ako každá rodina. A ako asi 99 % žien, aj mňa privádzajú krúžky od pohárov k šialenstvu. Nepatrím k tomu typu domácej panej, ktorá behá s prachovkou a vysávačom od rána do večera, ale odtlačky pohára na stole sú presne ten typ neporiadku, ktorý ma prinúti siahnuť po utierke aj viackrát za deň. A musím sa priznať, že tie krúžky robím aj ja – teda poháre s mojím nápojom. Káva, čaj, limonáda, voda a dokonca aj smoothie necháva stopy na nábytku. Obrusy sme odložili do skrine a odkedy máme nový stôl v obývačke, musela som vymyslieť niečo, čo nám proti týmto “krúžkom” pomôže. Podložky pod poháre nie sú žiadna prevratná novinky. Dostať ich bežne v obchode. Avšak problém bol v ich dizajne. Kvietky, motýle a dokonca ani geometrické vzory ma týchto užitočných pomocníkoch vôbec neoslovili. Chcela som niečo jednoduché a zároveň originálne. Môj ďalší DIY projekt bol teda jasný – Ako si vyrobiť podložky pod poháre s Vintage médiom. Klasickú decoupage techniku mám veľmi rada, ale nie vždy sa mi žiada lepiť na dekorácie servítky. Rozhodla som sa teda, že zvolím iba vintage vzhľad. Pentart má na toto skvelého pomocníka: Vintage médium.

Na vintage podložky budeme potrebovať:

– akrylové farby Decor Paint Soft
vintage médium Pentart
– lak na dekupáž
– tupovací štetec
– plochý štetec
– podložky pod poháre
– brúsny papier

kreatívne potreby na decoupage

Postup:

Ako základ som použila drevené štvorcové podložky pod poháre. Použiť môžete aj korkové alebo papierové. Premaľovať môžete dokonca aj tie, čo už máte doma a už sa vám zunovali. Podklad som zvolila farbu Decor Paint Soft a odtieň Vintage hnedá. Farba sa dá na podklad pohodlne naniesť pomocou tupovacieho štetca. Veľká výhoda akrylových farieb je, že schnú veľmi rýchlo. Namaľovať 4 podložky z oboch strán mi trvalo asi 10 minút. Teraz je čas na plochý štetec a Vintage médium. Je to biela tekutina, veľmi riedka ako voda. Stačí nakvapkať zopár kvapiek a tie pomocou štetca rozotrieť. Vintage médium som naniesla z oboch strán. Keď zaschlo naniesla som kriedovú farbu Decor Paint ale bledšiu ako bola tá podkladová. Tupovací štetec je na decoupage vintage techniku skvelý pomocník.

vintage médium návod

Ihneď ako farba zaschla začala som šmirgľovať. Obrúsila som aj celú plochu ale aj hrany podložky. Miesta kde som pritlačia viac, zostali tmavšie. Brúsny papier je dobré ťahať rôznym smerom. Vznikne tak zaujímavý zošúchaný vzhľad. Podložky pod poháre budeme využívať denne a je vhodné aby sa v prípade potreby mohli očistiť vlhčeným obrúskom a preto som ich lakovala. Matný lak na dekupáž techniku som naniesla v dvoch vrstvách. Každá vrstva musí byť úplne suchá. U nás doma sa tieto podložky budú používať každý deň Vyskúšajte vintage vzhľad a vyrobte si originálny doplnok aj vy.

vintage medium návod

Ak sa vám náš kreatívny návod Ako si vyrobiť podložky pod poháre s Vintage médiom páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Mohlo by vás zaujímať:

Pozrieť všetky návody

Pridaj komentár