Návod na netradičné jesenné dekorácie

Návod na netradičné jesenné dekorácie

Návod na netradičné jesenné dekorácie

Tentokrát sem si pre vás pripravili nový a trošku netradičný DIY projekt. Tieto jesenné žalude sú vyrobené z veľkonočných vajíčok, ktoré sa premenili na krásnu jesennú dekoráciu vášho domova. Polystyrénové vajíčka vyberáme zo skrine skôr na jar a na veľkonočné sviatky. Ukážeme vám, že využiť sa dajú aj na jeseň, a dokonca aj na Vianoce. Tento Návod na netradičné jesenné dekorácie je super jednoduchý a pri výrobe originálnej dekorácie sa môžete zabaviť aj s deťmi. Využiť môžete polystyrénové vajíčka, ktoré už neplánujete použiť budúci rok a môžete ich pomocou obľúbenej kriedovej akrylovej farby Decor paint premeniť na niečo nové, krajšie a v nordic štýle. Vajíčka pripevníme na špajle, aby sme si prácu uľahčili a takto pohodlne ich pomaľujeme:

Na výrobu jesennej dekorácie budeme potrebovať:

polystyrénové vajíčko
akyrlová farba Decor paint soft
matný lak na decoupage
dekoračný špagát
štetec
– obojstranná lepiaca páska

Ako vyrobiť žaluď z polystyrénového vajíčka návod

Tento DIY projekt ide naozaj rýchlo. Polystyrénové vajíčka najprv pomalujeme, vybrať si môžete z krásnej palety farieb Decor Paint Soft. Sú to špeciálne farby určené na decoupage techniku. Využívajú sa predovšetkým na vintage, retro a ošúchaný vzhľad. Tieto akrylové farby  sú rýchloschnúce akrylové farby na vodnej báze s vynikajúcou krycou schopnosťou. Na tento Návod na netradičné jesenné dekorácie sú vhodné aj akrylové farby Chameleon. Lesklé, metalické farby s odleskom, vďaka ktorým vyrobíte jesenné dekorácie v luxusnej verzii:

Návod na netradičné jesenné dekorácie
Návod na netradičné jesenné dekorácie

Akrylová farba na dekupáž:

Akrylové farby

Decor paint soft

Decor paint soft sú špeciálne farby určené na decoupage techniku. Využívajú sa predovšetkým na vintage, retro a ošúchaný vzhľad. Tieto akrylové farby  sú rýchloschnúce akrylové farby na vodnej báze. Tieto akrylové farby na dekupáž môžeme použiť na: drevo, keramiku, textil, papier, plast, kov, kameň, sadra, polystyrén alebo aj na stenu.

Kúpiť tu

Výroba jesennej dekorácie s deťmi

Akrylové farby schnú naozaj iba pár minút. Počas čakania si pripravíme obojstrannú lepiacu pásku. Tenké pásy pásky nalepíme na užší koniec vajíčka a začneme omotávať špagát. Použiť môžete obyčajný jutový špagát alebo dekoračný špagát s lurexom. Omotávať začnite od špičky a špagát nalepte do 1/3 vajíčka. Ak plánujete žalude zavesiť na vetvičky, pripevnite im šnúrky na zavesenie. Ak použijete menšie vajíčka, takéto žalude si môžete vyrobiť aj ako ozdoby na vianočný stromček. Stačí pár minút a originálne ozdoby alias žalude sú hotové 🙂

Návod na netradičné jesenné dekorácie
Návod na netradičné jesenné dekorácie

Dekorečný špagát:

Návod na netradičné jesenné dekorácie
Návod na netradičné jesenné dekorácie

Najnovšie články z blogu:

Ak sa vám náš fotonávod Návod na netradičné jesenné dekorácie páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Viac inšpirácií nájdete aj na našom Instagram, Pinterest a Youtube. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody.

 

Pridaj komentár