fbpx

Návod na domáci čokoládový peeling s kokosovým olejom

Návod na domáci čokoládový peeling s kokosovým olejom

Návod na domáci čokoládový peeling s kokosovým olejom

Milujete kakao, kokosový olej a škoricu? Nebojte sa, nechystáme sa pridať recept na nedeľný koláč. V tomto fotonávode vás naučíme ako si vyrobiť dokonalý čokoládový peeling na telo a tvár. Peeling má svoje miesto asi v každej dámskej kúpeľni. Peeling by sme mali pouzívať pravidelne, nie však každý den. Je to ideálny spôsob ako sa dá za pár minút zbaviť odumretých buniek. Pokožku si pri používaní peelingu prekrvíte a zlepšíte jej farbu. Ak je vaša pleť unavená a veľmi suchá, peeling je to, čo práve potrebuje. Vyrobte si peeling na telo a tvár doma, z bežne dostuplných surovín. Čestvú dávku peelingu si pripravíte vždy, keď ho budete potrebovať. Na každý typ pleti je vhodný samozrejme aj iný peeling. Overený domáci recept na kávový peeling proti celulitíde určite poznáte. Návod na domáci čokoládový peeling s kokosovým olejom vám ukáže ako si pripravíte doma cukrový peeling nielen na tvár, ale aj na telo. Náš peeling krásne vonia – až tak, že budete mať chuť ochutnať ho, ale v zime vám prekrví pokožku a v lete ju zbaví suchej kože. Cukrový peeling je obzvlášť vhodný na jemnú a citlivú pokožku.

Na výrobu peelingu na telo budeme potrebovať:

glycerínová mydlová hmota na výrobu mydla 
– vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica na domácu výrobu mydla
– kokosový olej
– trstinový cukor
– mletá škorica
– kakao
– nádoba na uskladnenie

Návod na domáci čokoládový peeling s kokosovým olejom

Domáci cukrový peeling

Výroba peelingu na telo je rýchla a hravo zvládnete ju aj doma. Začneme tým, že si roztopíme 100 g mydlovej hmoty. Použiť môžete mydlovú hmotu priehľadnú alebo glycerínovú mydlovú hmotu s bambuckým maslom. Mydlovú hmotu nezohrievame ani nevaríme, iba ju vo vodnom kúpeli roztopíme. Do roztopenej mydlovej hmoty pridáme 50 g kokosového oleja. My sme použili kokosový olej bez vône, keďže chceme mať peeling s vôňou čokolády. Pár minút počkáme pokým sa olej roztopí a spojí sa s mydlovou hmotou. Pridáme vôňu alebo silicu na výrobu mydla a kozmetiky. Použili sme vôňu mliečna čokoláda. Do tohto peelingu sa hodí aj 100 % škoricová silica. V druhej miske zmiešame 200 g trstinového cukru, 1 veľkú živicu kakaa s trochou škorice.

Návod na domáci čokoládový peeling

Do zmesi cukru a kakaa postupne po častiach nalejeme mydlovú hmotu s kokosovým olejom a rukou zmiešame. Pridávame vždy časť mydlovej hmoty až pokým ju nespotrebujeme. Vznikne nám tmavá, krásne voňavá a trochu mokrá zmes peelingu na telo.

Domáci čokoládový peeling s kokosovým olejom

Pripravíme si papier na pečenie a zmes rozložíme a necháme ju vychladnúť. Počas chladnutia peeling zmení farbu a zostane sypký – aj vďaka kokosovému oleju ktorý stuhne. Náš čokoládový peeeling obsahuje aj mydlovú hmotu, ktorá bude pri používaní aj pekne peniť a môžeme ho používať aj ako sprchový gél na umývanie.

Návod na domáci čokoládový peeling s kokosovým olejom

Vychladnutý cukrový peeling nasypte so sklenej alebo plastovej nádoby. Ak ho necháte len tak položený v kúpelni na poličke, budete jeho vôňu cítit vždy ked vstúpite do kúpeľne. Návod na domáci čokoládový peeling s kokosovým olejom využijete aj ako super rýchly nápad na darček pre kamarátku.

Návod na domáci čokoládový peeling s kokosovým olejom

Záverom

Pripravte si tento peeling na telo a už nikdy nesiahnete po žiadnom peelingu z dorgérie. Vyrobte si cukrový peeling presne podľa požiadaviek vašej pokožky. Upravte si jeho štruktúru, tým že použijete jemnejší cukor alebo naopak, siahnite po väčších kryštálikoch. Kokosový olej môžete nahradiť mandľovým alebo ľanovým. Pre zachovanie vôňe a farby nevynechajte vôňu do mydla a kakao. Ak patríte k čokoholičkám, tento peeling si vo vašej kúpelni miesto určite nájde.

Ak sa vám náš kreatívny návod Návod na domáci čokoládový peeling s kokosovým olejom páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Mohlo by vás zaujímať:

Pozrieť všetky návody

Pridaj komentár