fbpx

Návod ako vyrobiť vlastné mydlo s bylinkami

Návod ako vyrobiť vlastné mydlo s bylinkami

Návod ako vyrobiť vlastné mydlo s bylinkami

Vyrobiť si vlastné mydlo nie je vôbec zložité. Stačí ak máte tie správne suroviny a domáca výroba kozmetiky sa aj vašou záľubou. Horúcu metódu na výrobu mydla zvládnete vďaka glycerínovej hmote na mydlo aj doma. Návod ako vyrobiť vlastné mydlo s bylinkami zvládnu aj začiatočníci. Glycerínová mydlová hmota je polotovar určený na výrobu mydla a kozmetiky. Základ tejto hmoty na mydlo tvorí glycerín a olej. Mydlová hmota môže byť priehľadná, biela alebo farebná. Záleží od pridanej zložku ktorou môže byť bambucké maslo, kozie mlieko, med, olivový olej, arganový olej alebo dokonca africké mydlo. Ako vyrobiť vlastné mydlo s bylinkami si ukážeme v tomto návode.

Na domácu výrobu mydla budeme potrebovať:

priehľadná mydlová hmota 300 g
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica do mydla
sušené bylinky

Glycerínová mydlová hmota je ideálna na domácu výrobu mydla a kozmetiky. Mydlovú hmotu roztápajte pomaly vo vodnom kúpeli, nie priamo na ohni. Hmota nesmie prevrieť. Ak glycerínová hmota na mydlo prejde varom na odliatom mydle zostane pena a to nevyzerá veľmi pekne. Aby naše mydlo krásne voňalo, pridáme pár kvapiek vôňe do mydla. Ja som použila kvetinové vône. Do bylinkových mydiel je vhodné použiť aj 100 % silicu do mydla a kozmetiky.

Návod ako vyrobiť vlastné mydlo s bylinkami

Ako sa vyrába mydlo postup

Mydlovú hmotu s vôňou premiešame aby sa hmota spojila a prevoňala. Medzitým si pripravíme bylinky. Bylinky v mydle nevoňajú ale ak ich pridáte do priehľadnej glycerínovej hmoty krásne v nej vyniknú. Silikónová forma na mydlo je ohybná a hotové mydlo z nej veľmi ľahko vyklopíte von. Do formy nalejte roztopenú mydlovú hmotu asi do 2/3. Na hmotu nasypte bylinky a počkajte pár minút aby bylinky nevyplávali na vrch mydla. Použiť môžete sušené bylinky napríklad sušený nechtík, lupene ruže, kvietky nevädze alebo medovku. Do formy potom dolejte mydlovou hmotou až po okraj.

Návod ako vyrobiť vlastné mydlo s bylinkami

Teraz stačí už len počkať pokým mydlo úplne vytuhne. Priehľadné mydlo s bylinkami je ideálne aj ako darček. Ak chcete toto mydlo darovať, zabaľte ho do pergamenového papiera alebo do celofánového vrecka a previažte špagátom alebo stuhou. Takéto mydlo je vhodné aj ako milý darček a poďakovanie pre svadobných hostí, kolegov alebo pani učiteľke.

navod ako vyrobit vlastne mydlo s bylinkami

Ak sa vám náš kreatívny návod Návod ako vyrobiť vlastné mydlo s bylinkami páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Mohlo by vás zaujímať:

Pozrieť všetky návody

2 thoughts on “Návod ako vyrobiť vlastné mydlo s bylinkami

    • Šperkovo.sk Milan says:

      Katka bylinky na povrch mydlo vždy vyplávajú. Ak tomu chcete zabrániť musíte ich do mydla zalievať postupne – na dno formy nalejte trochu mydlovej hmoty a pridajte bylinky, počkajte pár minút aby hmota vytuhla a opäť nalejte trochu hmoty a pridajte bylinky. Postup opakujte až pokým formu nevyplníte celú. Takto budú bylinky v celom mydle nie len na povrchu. Ak používate domáce bylinky musíte dávať pozor aby boli naozaj vysušené, ak nie sú dôkladne suché začnú prakticky ihneď v mydle pracovať a budú meniť farbu a veľmi rýchlo sa môže objaviť aj pleseň. Používať musíte naozaj vysušné bylinky alebo kvietky.

Pridaj komentár