fbpx

Ako si vyrobiť domáce mydlo s lupeňami ruží

Ako si vyrobiť mydlo

Ako si vyrobiť domáce mydlo s lupeňami ruží

Asi ako každá žena, milujem ruže. Ich vôňu a krehkú podmanivú krásu, vôňu a nádherné farby. Občas keď sa vraciam domov z práce a prechádzam okolo kvetinárstva, neodolám a kúpim si rezané ruže. Ak aj vy patríte k milovníčkam ruží Návod ako si vyrobiť domáce mydlo s lupeňami ruží určite musíte vyskúšať. Vyrobiť si doma luxusné ružové mydlo nie je vôbec zložité. Doprajte si luxus pri každom umývaní rúk. Mydlová hmota s bambuckým maslom je ideálna na rozmaznávanie pokožky. Keď do tejto mydlovej hmoty pridáte omamnú vôňu ruží a trošku farby do mydla, vyrobíte si dokonalé mydlo pre dámy. Mydlo s obsahom bambuckého masla sú vďaka pridanému maslu dostatočne mastné a sú veľmi vhodné na suchú pokožku. Domáca výroba mydla je veľmi návyková a keď si raz vyrobíte vlastné mydlo, už nebudete chcieť iné. Nebojte sa experimentovať s farbami, vôňou a jej množstvom – namiešajte si ten správny mix ktorý bude vyhovovať len vám.

Na výrobu mydla s lupeňami ruží budeme potrebovať:

mydlová hmota s bambuckým maslom alebo iná biela mydlová hmota 250 g
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica do mydla
farba do mydla a kozmetiky
sušené lupene ruží
– jutový špagát a voskovaný papier alebo papier na pečenie

Ako si vyrobiť domáce mydlo

Výroba mydla z glycerínovej mydlovej hmoty, postup

Na domácu výrobu mydla a kozmetiky je glycerínová mydlová hmota ideálna. Vďaka nej si aj v pohodlí domova vyrobíte vlastné, originálne mydlo podľa požiadaviek vašej pokožky. Máte pokožku jemnú a citlivú? A občas máte pocit, že je veľmi suchá? Siahnite po hmote na výrobu mydla s prídavkom bambuckého masla. Vaše ruky budú mydlo s bambuckým maslom milovať.

Ako si vyrobiť mydlo, návod

Mydlovú hmotu pomaly zahrievajte vo vodnom kúpeli, nie priamo na plameni. Hmota na mydlo by nemala zovrieť. Teplota varu jej neublíži, ale zovretím vzniknú bubliny a pena na mydle nebude na pohľad veľmi estetická. Aby sme vyrobili mydlo farebné a voňavé, pridáme pár kvapiek vône do mydla. Použijeme tiež farbu do kozmetiky. Do tohto ružového mydla sme pridali pár kvapiek ružovej farby do mydla a malinovú červenú farbu do mydla. Farba do mydla sa dávkuje po kvapkách. Pridajte jednu kvapku z každého odtieňa a mydlovú hmotu premiešajte.

Ako si vyrobiť mydlo, návod

Do pripravenej a zafarbenej mydlovej hmoty pridajte vôňu do mydla. Samozrejme použili sme vôňu ruže. Vybrať si však môžete aj veľmi príjemnú kombináciu ruže a konvalinky. Mydlovú hmotu už len nalejte do silikónovej formy na mydlo a posypte sušenými lupienkami ruží. Mydlo bude tuhnúť asi 30 minút, záleží to však od veľkosti formy. Ak chcete mydlo darovať kamarátke alebo kolegyniam v práci, zabaľte ho do voskovaného papiera a previažte jutovým špagátom. Omamnú vôňu ružového mydla budete cítiť aj cez papier.

Ako si vyrobiť domáce mydlo

Ako si vyrobiť domáce mydlo

Ak sa vám náš kreatívny návod Ako si vyrobiť domáce mydlo s lupeňami ruží páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Mohlo by vás zaujímať:

Pozrieť všetky návody

Pridaj komentár