Masážna kocka návod na výrobu tuhého telového krému

návod na výrobu tuhého telového krému

Masážna kocka návod na výrobu tuhého telového krému

Myslela som si, že pri širokej ponuke kozmetiky ma už nič neprekvapí. A stal sa presný opak. Keď som prvýkrát objavila masážne kocky, nevedela som, že onedlho sa stanú bežnou súčasťou mojej kúpeľne. Priznám sa, nie som veľká milovníčka telového mlieka alebo krému. Nemám rada ten pocit keď sa nakrémujem a musím čakať pokým mlieko vsiakne do pokožky. Používanie masážnej kocky som si však veľmi obľúbila. Masážna kocka sa používa ako telové mlieko. Kocka sa pod teplom rúk a pri dotyku s pokožkou ľahko topí. Vďaka maslám ktoré obsahuje pokožku zvláčni a dodá jej jemnosť. Masážna kocka návod na výrobu tuhého telového krému si môžete prispôsobiť vlastným potrebám. Masážne kocky majú pevné skupenstvo a manipuluje sa s nimi ľahko. Tieto kocky sa používajú ako klasické telové mlieko, no môžete ich použiť na celé telo. Dajú sa použiť aj na masáž namiesto masážneho oleja, ale skvelé sú aj pri kúpeli. Najprv sa umyte mydlom, opláchnite a potom si pokožku natrite masážnou kockou. Telo si potom už len opláchnite a osušte a už nemusíte používať žiadne telové mlieko.

Na výrobu masážnej kocky budeme potrebovať:

silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica do mydla
bambucké maslo nerafinované 100 g
kakaové maslo 100 g
včelí vosk 20 g
– mletá škorica

Kreatívne potreby na tuhy telový krém

Postup na výrobu masážnej kocky:

Výroba masážnej kocky je veľmi jednoduchá. Vyrobte si ju doma samé, presne s vašou obľúbenou vôňou. Postup výroby je rýchly. Vo vodnom kúpeli pomaly rozpustite maslá. Bambucké maslo aj kakaové maslo. Do rozpustenej hmoty pridajte včelí vosk. Premiešajte a počkajte, kým sa vosk roztopí a spojí s maslami. Pridanie vosku môžete vynechať – ak ho doma práve nemáte. Kakaové maslo vonia veľmi príjemne. Ak máte radi čokoládovú vôňu, masážne kocky s kakaovým maslom si zamilujete tak ako ja.

navod na vyrobu tuheho teloveho kremu a masaznej kocky

Moja TOP kombinácia pri výrobe tuhého telového krému je spojenie kakaového masla, škorice, vanilky a pomaranča. Do zmesi masiel a voskov pridajte pár kvapiek vône do mydla. Ja som pridala po 4 kvapky z vône vanilky a z pomarančovej silice a 2 kvapky škoricovej silice. Pripravte si silikónovú formu do ktorej budete vylievať zmes na masážne kocky. Formu jemne poprášte mletou škoricou a naplňte. Maslá a vosk tuhú pomerne rýchlo. Vaše voňavé masážne kocky budú o pár minút pripravené na použitie. Masážne kocky je vhodné skladovať na suchom, tmavom a chladnom mieste. Pri dotyku s pokožkou sa tento tuhý telový krém ľahko topí. Vyrobte si masážnu kocku a po klasickom telovom mlieku už ani nesiahnete.

navod na vyrobu tuheho teloveho kremu

Ak sa vám náš kreatívny návod Masážna kocka návod na výrobu tuhého telového krému páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Mohlo by vás zaujímať:

Pozrieť všetky návody

Pridaj komentár