Glycerínová hmota na výrobu mydla, rozdelenie a použitie mydlových hmôt

Mydlová hmota - rozdelenie a použitie mydlových hmôt

Glycerínová hmota na výrobu mydla, rozdelenie a použitie mydlových hmôt

Glycerínová hmota na výrobu mydla je certifikovaná kvalitná surovina určená na domácu výrobu mydla a kozmetiky. Glycerín ktorý je v tejto hmote, zabezpečuje hydratáciu pokožky, zabraňuje jej vysušeniu a bráni podráždeniu. Pri domácej výrobe glycerínových mydiel je vhodné mydlovú hmotu kombinovať s vôňou do mydla alebo so 100 % silicou. Aj sušené bylinky sú vhodný doplnok do mydla. Do roztopenej mydlovej hmoty pridávame aj farby do mydla. Na odlievanie sú najvhodnejšie silikónové formy na mydlo.

Návod ako vyrobiť vlastné mydlo s bylinkami

Druhy a rozdelenie mydlovej hmoty

Glycerínová hmota na výrobu mydla a kozmetiky má rastlinný základ, ktorý môže byť obohatený o rôzne suroviny. Pridaním masla alebo oleja sa z obyčajnej hmoty na mydlo stane veľmi hodnotný polotovar na domácu výrobu kozmetiky. Rastlinný základ glycerínovej hmoty do ktorého sa pridávajú rôzne suroviny a vznikne tak hmota na výrobu mydla s kozím mliekom, glycerínová hmota na mydlo s olivovým olejom, mydlová hmota s bambuckým maslom, nerosiaca mydlová hmota, glycerínová hmota na mydlo arganový olej, mydlová hmota bambucké maslo a ovsené vločky, medová hmota na domácu výrobu mydla a iné. Mydlová hmota s glycerínom sa používa pri teplom procese výroby mydla.

glycerínová hmota na výrobu mydla

Priehľadná mydlová hmota Crystal ST

Je základná transparentná hmota určená na domácu výrobu mydla. Glycerínová hmota na výrobu mydla má rastlinný základ a nie sú v nej pridané ďalšie zložky. Transparentná hmota na mydlo (mydlová hmota) má nemá žiadnu vôňu a preto v nej vynikne pridaná silica alebo vôňa do kozmetiky. Táto priehľadná mydlová hmota má neutrálne pH 7,5 až 8,5 vyrobené mydlo preto môžete ihneď používať. Táto hmota je vhodná na bylinkové mydla. Pridané sušené bylinky v mydle krásne vyniknú.

Glycerínová mydlová hmota priehľadná

Pozrieť mydlovú hmotu

Hmota na výrobu mydla s bambuckým maslom

Táto glycerínová hmota na výrobu mydla je biela bez vône. Okrem rastlinného základu obsahuje aj bambucké maslo. Mydlová hmota s bambuckým maslom neobsahuje tenzidy ani monopropylenglykol. Vďaka obsahu penidla majú mydlá z tejto hmoty bohatú penu. Vysoký obsah glycerínu zaisťuje hydratáciu pokožky a zachováva príjemný pocit po umytí. Mydlovú hmotu dodávame nakrájanú na kocky.

Hmota na výrobu mydla s bambuckým maslom

Pozrieť mydlovú hmotu

Hmota na výrobu mydla a kozmetiky s medom

Medová mydlová hmota nemá žiadnu vôňu, vďaka čomu vynikne vôňa do mydla ktorá sa pridáva pri výrobe mydiel a kozmetiky. Táto glycerínová hmota na výrobu mydla je transparentná, ale má prirodzenú svetlo oranžovú medovú farbu. Glycerínová mydlová hmota s medom neobsahuje sulfáty ani MPG (monopropyleneglycol), neobsahuje surfaktanty SLS (Sodium Lauryl Sulfate) ani SLES (Sodium Laureth Sulfate). Hmota veľmi dobre pení a má neutrálnu vôňu, ktorá nechá vyniknúť pridanej silici alebo vôni do kozmetiky.

Mydlová hmota na výrobu mydla s medom

Pozrieť mydlovú hmotu

Mydlová hmota s bambuckým maslom a ovsenými vločkami

Glycerínová hmota na výrobu mydla má rastlinný základ. Glycerín zabezpečuje hydratáciu pokožky. Táto mydlová hmota má peelingové vlastnosti ovsených vločiek a vďaka bambuckému maslu vyživuje pokožku, neobsahuje parabény. Má vysoký obsah vitamínov D, E a provitamínu A. Je obohatená o prírodné bambucké maslo. Pokožku zanecháva hydratovanú a vláčnu, nevysušuje ju. Pri výrobe glycerínových mydiel odporúčame mydlovú hmotu kombinovať s vôňou do mydla a so 100 % silicami.  Táto hmota je vyrobená bez použitia chemicky spracovaných látok a parabénov, má exfoliačné (vyhladzujúce) účinky, pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky. Pôsobí protizápalovo a pomáha zmierniť prejavy akné, ekzémov a vyrážok.

Mydlová hmota s bambuckým maslom a ovsenými vločkami

Pozrieť mydlovú hmotu

Biela nerosiaca glycerínová mydlová hmota WNS

Mydlová hmota nerosiaca je vhodná na výrobu mydiel ideálna do mydlových kytíc. Mydlové kytice sú veľmi obľúbené a pri ich výrobe je potrebné použiť túto špeciálnu mydlovú hmotu. Nerosiaca mydlová hmota odoláva vlhkému prostrediu a preto sa nemusíte báť mydlovú kyticu zabaliť do celofánu alebo iného obalu. Biela nerosiaca glycerínová mydlová hmota WNS má rastlinný základ. Táto glycerínová hmota na výrobu mydla nemá žiadnu vôňu, vďaka čomu vynikne vôňa alebo silica do mydla, ktorá sa pridáva pri výrobe mydiel a kozmetiky. Mydlová hmota nerosiaca je vyrobená bez použitia chemicky spracovaných látok. Ak do nej pridáte špeciálnu farbu na výrobu mydla má výbornú farebnú stabilitu. Mydlá z tejto hmoty zostanú farebnostále dlhý čas.

Biela nerosiaca glycerínová mydlová hmota WNS

Pozrieť mydlovú hmotu

Mydlová hmota CCA s výťažkom z mrkvy, uhorky a aloe vera

Jedinečná hmota na výrobu mydla. Glycerínová mydlová hmota CCA obsahuje prírodnú zložku z oleja mrkvy, uhorky a aloe vera /carrot, cucumber, aloe vera/. Táto mydlová hmota nemá žiadnu vôňu, vďaka čomu vynikne vôňa do mydla ktorá sa pridáva pri výrobe mydiel a kozmetiky. Glycerínová hmota CCA je jemná mydlová hmota ktorá šetrne čistí a upokojuje pokožku. Mydlová hmota s aloe vera neobsahuje sulfáty. Má vysoký zložky SLS a preto táto mydlová hmota výrobne pení. Pokožku zanecháva hydratovanú a vláčnu, nevysušuje ju. Obsahuje vitamín E, B1 a C. Táto hmota neobsahuje surfaktanty Sodium Laureth Sulfate a Sodium Lauryl Sulfate. Je bez PEG a parabénov. Hmota na mydlo CCA je bohatá na beta-karotén a provitamín A (Natural Color z beta-karoténu). Má veľké protizápalové účinky na problematickú pleť.

Mydlová hmota s vyťažkom mrkvy a uhorky

Pozrieť mydlovú hmotu

Glycerínová mydlová hmota s olivovým olejom

Glycerínová mydlová hmota s olivovým olejom je rastlinného pôvodu. Olivový olej tvorí 20 % z celkového objemu pridaných olejov. Vďaka olivovému oleju zanecháva mydlo vyrobené z tejto hmoty pokožku hydratovanú a vláčnu, nevysušuje ju. Glycerínová hmota na výrobu mydla sa využíva pri výrobe mydla ale aj peelingu na telo a tvár. Táto hmota má vysoký obsah glycerínu ktorý zaisťuje hydratáciu a zachováva na pokožke príjemný pocit. Hmota je mäkšia, priehľadná a má jemne žltú farbu.

Glycerínová mydlová hmota s olivovým olejom

Pozrieť mydlovú hmotu

Pozrieť všetky mydlové hmoty

Ak sa vám náš článok Glycerínová hmota na výrobu mydla, rozdelenie a použitie mydlových hmôt páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Mohlo by vás zaujímať:

Pozrieť všetky návody

Pridaj komentár