fbpx

Ako si vyrobiť kokosový peeling s mandľovým olejom a nechtíkom

Návod na kokosový peeling s nechtíkom

Ako si vyrobiť kokosový peeling s mandľovým olejom a nechtíkom

Každý večer si aj doma môžete dopriať luxusnú procedúru ako na wellnes pobyte. Peeling si viete vyrobiť z bežne dostupných surovín a mnohé z nich máte doma. Ak potrebujete svoju pokožku prekrviť a zbaviť ju odumretých a suchých častí, siahnite do vašich zásob v kuchyni a vytiahnite kokos. Áno presne ten sušený kokos, ktorý milujete v koláči alebo si ho pridávate na raňajky do ovsenej kaše. Ako si vyrobiť kokosový peeling s mandľovým olejom a nechtíkom vám prezradíme v tomto návode. Kokosový peeling s kakaovým maslom a nechtíkom používajte pri sprchovaní namiesto mydla. Jemná kokosová vôňa a pridaná esencia vašu pokožku krásne prevonia. Kokosový peeling krúživými pohybmi vmasírujte do pokožky. Kokosový peeling vašu pokožku zbaví čiastočiek starej kože, prekrví ju a jemné masírovanie je navyše veľmi účinné proti celulitíde.

Na výrobu peelingu na telo budeme potrebovať:

– vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica na domácu výrobu mydla
– kakaové maslo 100 g
mandľový olej 50 ml
– farba do kozmetiky
– sušný nechtík
– nádoba na uskladnenie
– strúhaný kokos 250 gAko si vyrobiť peeling

Domáca výroba kozmetiky návody

Výroba kokosového peelingu na telo je rýchla a naozaj ju zvládnete za pár minút. V miske si zmiešame strúhaný kokos, mandľový olej a roztopený kokosový olej a kakaové maslo. Zmes zamiešame a pár minút počkáme kedže kokos trošku oleja vsiakne, ak bude zmes priveľmi mokrá, prisypte ešte kokos. Tento kokosový peeling by mal byť sypký.

navod na kokosovy peeling s nechtikom

Pridáme vôňu alebo silicu na výrobu mydla a kozmetiky. Použili sme sviežu vôňu do mydla Mango a citrus. Vôňu pridávajte iba po kvapkách, nepreháňajte to s dávkovaním. Na prevoňanie peelingu na telo postačí 5 kvapiek silice. Do tohto peelingu sa hodí aj 100 % pomarančová silica alebo jemné kvetinové vône – fialka, magnólia, ruža alebo jazmín.

domáca výroba peelingu

Vôňu do mydla môžete aj kombinovať a pridať dve alebo tri rôzne vône a vytvoriť si tak peeling, ktorý vyhovuje práve vám. Kvôli farbe sme pridali 3 kvapky farby do mydla. Kokosový peeling s kakaovým maslom sme obzvláštnili pridaním sušeného nechtíka. Všetko spolu zamiešame aby sa vône, farby a bylinky prepojili so zmesou kokosu a olejov. Ako si vyrobiť kokosový peeling s mandľovým olejom a nechtíkom je rýchly návod ktorý zvládnete aj 5 minút pred kúpeľom. Takto pripravený peeling nasypte do misky a wellnes večer môže začať.

Ako si vyrobiť kokosový peeling

Ak sa vám náš kreatívny návod Ako si vyrobiť kokosový peeling s mandľovým olejom a nechtíkom páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Mohlo by vás zaujímať:

Pozrieť všetky návody

Pridaj komentár