Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom

Návod na sójové sviečky

Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom

Sviečka zo sójového vosku u vás doma nemôže chýbať. Spríjemnite si interiér voňavou sójovou sviečkou, ktorá vám bude pripomínať tlenie v krbe vďaka drevenému knôtu, ktorý pri jej výrobe použijete. Špeciálne drevené praskajúce knôty sú vychytávka, ktorú musíte vyskúšať. Tento knôt nehorí ako klasický povoskovaný knôt, ale iba tlie a vytvára dojem praskajúceho dreva. Ak budete používať drevené knôty, nečakajte na sviečke plameň.

Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom vás prevedie celým procesom výroby. Vďaka použitiu sójového vosku takéto sviečky neprodukujú sadze, sú bez toxínov a sú šetrné k životnému prostrediu. Takéto sviečky neprodukujú dokonca ani škodlivý dym. Sójový vosk je vyrobený z oleja extrahovaného zo sójových bôbov, ktorý je prírodný a 100% obnoviteľným zdrojom. Ak vás zaujala domáca výroba sójových sviečok, pustite sa do nového DIY projektu s nami. Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom je rýchly a pomerne jednoduchý projekt.

Na výrobu sójových sviečok budeme potrebovať:

sójový vosk na sviečky
drevený knôt s podstavcom
farba do vosku
vôňa do sviečok
nádoba na sviečky
fixačné nálepky na knôt

Domáca výroba ekologických sójových sviečok

Sójové sviečky sú čoraz populárnejšie a navyše vyrobiť si sviečky zo sójového vosku hravo zvládnete aj doma. Skôr ako sa pustíte do samotnej výroby sójových sviečok, pripravte si všetky potrebné pomôcky na výrobu týchto ekologických sviečok. Sójový vosk musíte roztápať vo vodnom kúpeli, tak ako všetky ostatné vosky. Budete potrebovať hrniec a sklenenú alebo kovovú nádobu na vosk. Do hrnca dajte vodu a priveďte ju k varu. Keď voda začne vrieť, stiahnite plameň a do vody postavte nádobu so sójovým voskom:

Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom
Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom

Keď je sójový vosk úplne tekutý, môžete pridať farbu do sviečok. Intenzita farby sójových sviečok je iba na vás, farbu pridávajte po malých množstvách a počkajte pokým sa farba vo vosku roztopí. Ak chcete sviečky intenzívnejšie, pridajte viac farby. Naopak, ak sa vám páčia prirodzené sviečky, použitie farbiva vynechajte. Teraz je ten správny čas pridať vôňu do sviečok. Odporúčané množstvo vône alebo silice je 8 %. Pri výrobe sójových sviečok je potrebné pridať viac vône ako je tomu pri sviečkach z obyčajného parafínu:

Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom
Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom

Vosk na výrobu sviečok:

Výroba sviečok

Sójový vosk

Ekologická alternatíva vosku – neobsahuje žiadne škodlivé a nebezpečné prísady. Na rozdiel od parafínu nesteká, horí raz tak dlho a má čistejšie spaľovanie. Obsah balenia 1 kg.

Kúpiť tu

Pripravte si svietniky alebo poháre na sviečky. Na výrobu sójových sviečok môžete použiť aj sklenené alebo plechové nádoby na sviečkyDrevený knôt zasuňte do podstavca a pomocou penovej nálepky ho pripevnite na dno. Drevený praskajúci knôt zvoľte dostatočne dlhý – stačí aby pár centimetrov pretŕčal z nádoby. Keď bude pridlhý, jednoducho ho odstrihnete keď bude sviečka vytuhnutá. Drevený knôt môžete skrátiť tak, aby vyčnieval približne 0,5 cm z vosku. Sójový vosk opatrne nalejte do pripravených pohárov.

Teraz stačí už iba počkať pokým sviečky zo sójového vosku vytuhnú:

Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom
Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom

Farby do vosku:

Farby do sviečok

Vhodné na výrobu sviečok ak používate parafínpalmový vosk alebo gél na sviečky.

Pozrieť viac

Výroba sójových sviečok – ako na to

Ak sa vám páči náš Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom páčil, určite si prečítajte aj naše návody k výrobe mydla a kozmetiky. Pripravili sme pre vás návody na výrobu mydla, solí do kúpeľa, peelingov a iných kozmetických výrobkov. V našom e-shope nájdete všetko potrebné na výrobu sviečok: vosky na sviečky: parafín, palmové vosky na výrobu sviečok a kvalitné včelie vosky. Na domácu výrobu sviečok budete potrebovať aj farby do vosku, vône do sviečok, knôty a pliešky či formy na sviečky. Všetky produkty máme aj reálne skladom, odosielame ich teda čo najskôr po prijatí objednávky tak, aby ste čo najskôr mohli začať vyrábať z našich kvalitných a overených surovín.

Výroba sviečok

Sada na výrobu sójových sviečok

Kreatívna sada plná voňavých sójových sviečok. Stačí rozbaliť a vnútri nájdete všetko potrebné na výrobu voňavých sójových šviečok vrátane podrobného fotonávodu. Je preto vhodná pre začiatočníkov alebo ako kreatívny darček.

Kúpiť tu

Obaly, dózy a svietniky na výrobu sviečok:

Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom, finále

Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom

Videonávod na výrobu sójových sviečok :

Najnovšie články z blogu:

Ak sa vám náš Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku a Instagrame. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Ak ste vyrobili mydlové kytice podľa nášho návodu, pošlite nám fotografie svojich výrobkov a tie najlepšie uverejníme. Tešíme sa na vaše fotografie!

Pridaj komentár