Návod a výroba sójových sviečok s bylinkami

Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom a bylinkami

Návod a výroba sójových sviečok s bylinkami

Veľké, malé, farebné, voňavé alebo neparfumované. Vyrobiť si môžete akúkoľvek sviečku. Sviečky zo sójového vosku sú ekologické a preto sú aktuálne veľmi obľúbené. Spríjemnite si letný večer na terase vôňou sójovej sviečky, ktorú si vyrobíte sami doma. Na pohľad obyčajnú sójovú sviečku môžete premeniť na jedinečný kúsok. Stačí ak pri jej výrobe použijete sušené bylinky a kvietky. Úplnú dokonalosť dosiahnete ak obyčajný knôt vymeníte za drevený. Špeciálne drevené praskajúce knôty sú vychytávka, ktorú musíte vyskúšať. Tento knôt nehorí ako klasický povoskovaný knôt, ale iba tlie a vytvára dojem praskajúceho dreva. Vďaka použitiu sójového vosku takéto sviečky neprodukujú sadze, sú bez toxínov a sú šetrné k životnému prostrediu. Takéto sviečky neprodukujú dokonca ani škodlivý dym. Sójový vosk je vyrobený z oleja extrahovaného zo sójových bôbov, ktorý je prírodný a 100% obnoviteľným zdrojom. Ak vás zaujala domáca výroba sójových sviečok, pustite sa do nového DIY projektu s nami. Náš podrobný Návod a výroba sójových sviečok s bylinkami vás prevedie celým procesom krok za krokom.

Na návod a výroba sójovych sviečok s bylinkami budeme potrebovať:

sójový vosk na sviečky
drevený knôt s podstavcom
farba do vosku
vôňa do sviečok
sušené bylinky
nádoba na sviečky
fixačné nálepky na knôt

Domáca výroba ekologických sójových sviečok

Vyrobiť si sviečky zo sójového vosku hravo zvládnete aj doma. Pripravte si všetky potrebné pomôcky na výrobu týchto ekologických sviečok so sušenými bylinkami. Sójový vosk musíte roztápať vo vodnom kúpeli, tak ako všetky ostatné vosky. Budete potrebovať hrniec a sklenenú alebo kovovú nádobu na vosk. Do hrnca dajte vodu a priveďte ju k varu. Keď voda začne vrieť, stiahnite plameň a do vody postavte nádobu so sójovým voskom:

5-najcastejsich-chyb-pri-vyrobe-sviecok-s-drevennym-knotom
Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom a bylinkami

Sójová sviečka – ako na to

Do roztopeného sójového vosku môžete pridať farbu do sviečok. Intenzita farby sójových sviečok je iba na vás – farbu pridávajte po malých množstvách a počkajte pokým sa farba vo vosku roztopí. Ak chcete sviečky intenzívnejšie, pridajte viac farby. Naopak, ak sa vám páčia prirodzené sviečky, použitie farbiva vynechajte. Samotný sójový vosk má veľmi peknú krémovú farbu, nie je úplne biely ale zasa nie je ani žltý. Vôňu do sviečok  pridávajte vždy až keď je vosk úplne tekutý. Pri výrobe sójových sviečok je potrebné pridať viac vône ako je tomu pri sviečkach z obyčajného parafínu. Sójový vosk absorbuje viac vonného oleja. Odporúčané množstvo vône alebo silice je 8 %. :

Knôty na výrobu sviečok:

Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom a bylinkami
Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom a bylinkami

Vosk na výrobu sviečok:

Výroba sviečok

Sójový vosk

Ekologická alternatíva vosku – neobsahuje žiadne škodlivé a nebezpečné prísady. Na rozdiel od parafínu nesteká, horí raz tak dlho a má čistejšie spaľovanie. Obsah balenia 1 kg.

Kúpiť tu

Na výrobu sójových sviečok sú ideálne rôzne sklenené alebo plechové nádoby na sviečkyDrevený knôt zasuňte do podstavca a pomocou penovej nálepky ho pripevnite na dno. Drevený praskajúci knôt zvoľte dostatočne dlhý – stačí aby pár centimetrov pretŕčal z nádoby. Keď bude pridlhý, jednoducho ho odstrihnete keď bude sviečka vytuhnutá. Sójový vosk opatrne nalejte do pripravených pohárov. Počkajte pár minút a keď uvidíte, že vosk už pri okrajoch nádoby tuhne, nasypte na povrch sviečky rôzne sušené kvietky a bylinky:

navod na sojove sviecky s drevenym knotom a bylinkami 2 1
Návod na sójové sviečky s dreveným knôtom a bylinkami

Farby do vosku:

Farby do sviečok

Vhodné na výrobu sviečok ak používate parafínpalmový vosk alebo gél na sviečky.

Pozrieť viac

Výroba sójových sviečok – ako na to

Ak sa vám páči náš Návod a výroba sójovych sviečok s bylinkami páčil, určite si prečítajte aj naše návody k výrobe mydla a kozmetiky. Pripravili sme pre vás návody na výrobu mydla, solí do kúpeľa, peelingov a iných kozmetických výrobkov. V našom e-shope nájdete všetko potrebné na výrobu sviečok: vosky na sviečky: parafín, palmové vosky na výrobu sviečok a kvalitné včelie vosky. Na domácu výrobu sviečok budete potrebovať aj farby do vosku, vône do sviečok, knôty a pliešky či formy na sviečky. Všetky produkty máme aj reálne skladom, odosielame ich teda čo najskôr po prijatí objednávky tak, aby ste čo najskôr mohli začať vyrábať z našich kvalitných a overených surovín.

Výroba sviečok

Sada na výrobu sójových sviečok

Kreatívna sada plná voňavých sójových sviečok. Stačí rozbaliť a vnútri nájdete všetko potrebné na výrobu voňavých sójových šviečok vrátane podrobného fotonávodu. Je preto vhodná pre začiatočníkov alebo ako kreatívny darček.

Kúpiť tu

Obaly, dózy a svietniky na výrobu sviečok:

Domáca výroba sójovej sviečky s bylinkami

Návod a výroba sójovych sviečok s bylinkami
Návod a výroba sójových sviečok s bylinkami

Videonávod na výrobu sójových sviečok:

Najnovšie články z blogu:

Ak sa vám náš Návod a výroba sójovych sviečok s bylinkami páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku a Instagrame. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Ak ste vyrobili mydlové kytice podľa nášho návodu, pošlite nám fotografie svojich výrobkov a tie najlepšie uverejníme. Tešíme sa na vaše fotografie!

Pridaj komentár