Mica prášková farba do mydla návod na výrobu mydla

Mica prášková farba do mydla návod

Mica prášková farba do mydla návod na výrobu mydla

Nedávno sa mi dostali do ruky nové práškové farby MICA do mydla a kozmetiky a hneď som vedela, že ich musím vyskúšať. Tieto farby sú prírodné a získavajú sa z minerálov. Navyše sú obohatené o perleťový pigment a keď ich použijete do pri výrobe mydla, budete nadšené. MICA farby dodajú mydlám luxusný vzhľad. Tieto farby sú ideálne aj pri výrobe kozmetiky – používajú sa na rúže na pery, očné tiene, balzamy na pery alebo make-up. Veľkou výhodou práškových farieb je to, že nemigrujú – nezlievajú sa do seba a vďaka nim môžete vyrobiť krásne viacfarebné mydlá. Pripravte si všetko potrebné a ide sa na výrobu mydla, mica prášková farba do mydla návod na výrobu mydla vás prevedie celým procesom krok za krokom.

Na výrobu mydla s práškovou farbou MICA budeme potrebovať:

biela mydlová hmota alebo mydlová hmota s bambuckým maslom
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica do mydla
práškové farba do mydla alebo MICA farby
odstraňovač bubliniek

Mica prášková farba do mydla a pomôcky
Dekupáž technika na mydlo návod

Postup výroby:

Pripravíme si všetky potrebné ingrediencie a pustíme sa do výroby. Mydlovú hmotu stačí len pomaly zahrievať vo vodnom kúpeli, nikdy nie priamo v hrnci na ohni alebo v mikrovlnej rúre. Hmota na mydlo (mydlová hmota) by nikdy nemala zovrieť, stačí iba aby sa roztopila. Ak glycerínová hmota zovrie, na mydle sa vám po odliatí do formy objavia bublinky alebo pena a vytuhnuté mydlo potom nevyzerá veľmi pekne. Do pripravenej a zafarbenej mydlovej hmoty pridajte aj vôňu do mydla. Do bylinkového mydla môžete pridať aj 100 % silicu do mydla:

100% silice do mydla

Do tohto mydla som pridali som pridala práškové farby MICA. Prášková farba do mydla by sa mala pridávať do malého množstva roztopenej mydlovej hmoty. Trošku hmoty zafarbite a pridajte do zvyšnej roztopenej hmoty. Pomocou týchto farieb si viete vyrobiť luxusné mydlo s krásnym leskom.

Mica práškové farby

Dôkladne zamiešajte a hmota na mydlo je pripravená na odlievanie. Mydlovú hmotu už len nalejte do silikónovej formy na mydlo. Silikónová forma na mydlo je odolná, pružná a mydlo z nej po vytuhnutí veľmi ľahko vyberiete von:

Mica prášková farba do mydla
Odlievanie mydielok s MICA farbami

Práškové farby MICA a ich použitie

Aby ste predišli prípadným bublinkám ihneď po odliatí použite odstraňovač bubliniek. Postačí ak na mydlo odstraňovať bubliniek iba nastriekate. Mydlo bude po vychladnutí krásne hladké a bez bubliniek. Mydlo bude tuhnúť približne 30 minút, záleží to však od veľkosti formy, ktorú použijete. Po vytuhnutí mydlo vyberte z formy a môžete ho ihneď používať. Práškové farby sú ideálne aj pri výrobe mydlových kytíc. Farba sa v mydle nevyzráža, zostane stálofarebná a nemení odtieň ani po dlhej dobe. Práškové farby môžete medzi sebou miešať a vytvárať si tak vlastné a originálne farby mydiel:

Mica prášková farba do mydla a odstraňovač bubliniek
Mica práškové farby

Silikónové formy na mydlo

Záver

Ak vás zaujíma aj iná výroba mydla a kozmetiky, určite si prezrite aj iné návody z našej série venovanej výrobe mydla a kozmetiky. Nájdete tu návody na výrobu mydiel, solí do kúpeľa, peelingov a iných kozmetických výrobkov. Ak sa chcete venovať výrobe mydla a kozmetiky intenzívnejšie a s výrobou ešte len začínate, určite si pozrite článok Tipy, triky a návody na výrobu mydla. Nájdete tu potrebné informácie a praktické tipy ktoré sa vždy hodia – ušetria vám kopec nepodarených výrobkov a mnoho času skúšaním pokus – omyl. O tom, že výroba mydla metódou melt and pour (metódou za tepla) nie je žiadna veda ste sa teda už presvedčili. V našom e-shope nájdete všetko potrebné pre všetky šikovné ruky a za akciové ceny: mydlové hmoty, silikónové formy na mydlo, vône do mydla, farby do mydla, práškové farby do mydla, tuhé pigmenty, rastlinné maslá, kozmetické oleje a mnohé iné. Všetky produkty máme aj reálne skladom, odosielame ich teda čo najskôr po prijatí objednávky tak, aby ste čo najskôr mohli začať vyrábať z našich kvalitných a overených surovín.

Mica prášková farba do mydla návod na výrobu mydla

Podobné články z nášho blogu:

Pozrieť všetky návody

Ak sa vám náš fotonávod Mica prášková farba do mydla návod na výrobu mydla páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku a Instagrame. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Ak ste vyrobili mydlové kytice podľa nášho návodu, pošlite nám foto svojich výrobkov a tie najlepšie uverejníme. Tešíme sa na vaše fotografie!

Pridaj komentár