Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu

Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu

Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu

Mydlová kytica je fenomén a občas mám pocit, že keď doma otvorím skriňu vyskočí na mňa jedna kytička 🙂 O mydlových kyticiach počúvam naozaj z každej strany. Na tento návod Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu som sa chystala veľmi dlho. Nechcela som mydlovú kyticu aranžovať do kvetináča, plechového vedierka alebo darčekovej papierovej krabičky. Chcela som vyrobiť naozajstnú kyticu. Výroba mydlových kytíc je časovo náročnejšia, ale zvládne ju aj začiatočník. Ak vás láka výroba takejto mydlovej kytice, pripravte si potrebný materiál a pustite sa s nami do výroby mydla a mydlových kytíc.

Mydlová kytica postup na výrobu:

Skôr ako začnete s výrobou mydiel do mydlovej kytice, mám pre vás ešte zopár užitočných rád na úvod:

– na výrobu mydiel do mydlovej kytice je vhodné použiť nerosiacu mydlovú hmotu. Najčastejšie sa používa biela nerosiaca mydlová hmota WNS alebo Mydlová hmota nerosiaca priehľadná NS
– pripravte si dostatok silikónových foriem na mydlo (rôzne vzory a veľkosti) aby ste vedeli na záver poskladať peknú a bohatú kytičku z mydiel
– nemusíte používať iba kvetinové vône do mydiel. Pokojne použite aj 100 % silicu alebo akúkoľvek ovocnú vôňu do mydla a kozmetiky
– pri výrobe mydiel môžete použiť aj práškové farby MICA ktoré majú perleťový odlesk a vytvoríte tak veľmi zaujímavý trblietavý efekt na vyrobených mydlových kvetoch
– na záverečné dekorovanie si pripravte malé drevené výrezy a zbytky látok (alebo jutovinu), ktorou vyplníte medzeru medzi jednotlivými mydlovými kvetmi – nemusíte nutne používať iba umelé kvety

Na výrobu mydiel do mydlovej kytice budeme potrebovať:

biela nerosiaca mydlová hmota
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica do mydla
farba do mydla a kozmetiky
odstraňovač bubliniek
– špajde, nožnice, hnedý baliaci papier a jutovina

Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu
Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu

Mydlové kytice návod:

Mydielka v takejto mydlovej kytici krásne voňajú a je možné ich vyrobiť v akýchkoľvek farbách a vôňach. Pripravte si všetky potrebné ingrediencie a pustite sa do výroby jednotlivých mydielok do kytice. Mydlovú hmotu stačí na miernom ohni zahrievať vo vodnom kúpeli. Mydlovú hmotu nikdy nedávajte priamo na oheň. Glycerínová hmota na mydlo (mydlová hmota) by nikdy nemala zovrieť. Ak zovrie, na mydle sa objavia bublinky a biela pena a vytuhnuté mydlo potom nevyzerá veľmi esteticky. Do roztopenej mydlovej hmoty pridajte farbu. Farba do mydla sa dávkujte vždy po kvapkách. Pridajte jednu kvapku farby do mydla a mydlovú hmotu premiešajte. Ak chcete mať mydlové kvety tmavšie, pridajte ešte farbu.

Mydlové hmoty na výrobu mydlových kytíc

Keď už máte mydlovú hmotu roztopenú a zafarbenú pridáme aj pár kvapiek vôňe do mydla. Použiť môžete akúkoľvek vôňu do mydla a kozmetiky. Nemusíte používať len kvetinové vône, v mydlovej kytici veľmi pekne voňajú aj citrusové a ovocné vône alebo 100 % silice.

Mydlovú hmotu už len nalejte do silikónovej formy na mydlo. Pri výrobe mydlovej kytice je dôležité mať viac foriem. Ušetríte čas a budete môcť odliať viac mydielok naraz.

Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu
Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu

Silikónové formy na mydlo

Ihneď ako nalejete roztopenú hmotu do silikónovej formy, na povrch mydla nastriekajte odstraňovač bubliniek. Tento prípravok je viac ako 99 % alkohol, ktorý povrch mydla vyhladí a zbaví bubliniek. Bublinky a pena sa na mydlovej hmote môžu vytvoriť vtedy, keď hmotu pri roztápaní veľmi rýchlo miešate a tým do nej našľaháte vzduch. A vzduch spôsobí, že sa na mydle vytvorí pena.

Teraz už len počkaj pár minút a vaše voňavé mydielka do mydlovej kytice sú hotové. Mydlá z glycerínovej mydlovej hmoty sú vďaka obsahu glycerínu vhodné na suchú aj citlivú pokožku. Glycerín ktorý je v obsiahnutý v tejto hmote, zabezpečuje hydratáciu pokožky, zabraňuje jej vysušeniu a bráni ju pred podráždením. Mydlová hmota s glycerínom sa používa pri teplom procese výroby mydla (melt and pour).

Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu
Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu

Výroba mydlových kytíc

Tentokrát nebudeme mydlovú kyticu aranžovať do žiadnej nádoby ale do papierového kornútka. Z pevnejšieho baliaceho papiera si vyrobte obyčajný kornútok. Veľkosť kornútka prispôsobte veľkosti vyrobených mydiel a aj vašej predstave, aká veľká má byť hotová mydlová kytica. Každé mydlo ktoré budete používať do kytice, nastoknite na drevenú špajdľu.

Jednotlivé mydlá už len pozasúvajte do papierového kornútka a prázdne miesta vyplnte látkou alebo jutovinou. Jutovina nám skvelo poslúži, keďže je pevná a zabezpečí aj stabilitu celej mydlovej kytice.

Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu
Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu

Na záver môžete na mydlovú kyticu previazať mašľu alebo farebný špagát. Malé drevené výrezy tiež veľmi pekne vyzerajú a dodajú šmrnc takejto mydlovej kytičke.

Drevené výrezy

Mydlová kytica je ideálny darček ku dňu matiek, na deň učiteľov, na narodeniny alebo jednoducho iba tak pre kolegyňu alebo kamarátku. Výroba mydlových kytíc nie je náročná a pri výrobe mydlovej kytice môžete tiež nechať pracovať vašu fantáziu. Vyrobiť môžete mydlá jednofarebné, viacfarebné alebo tón v tóne. Kytičku môžete vyrobiť iba z mydiel v tvare ruže alebo môžete použiť aj väčšie formy na mydlo s nápisom. Možností je nepreberné množstvo a v našom eshope nájdete desiatky foriem na výrobu mydlových kytíc, množstvo farieb a vôní. Ako ich skombinovať už necháme na vašu predstavivosť a kreativitu 🙂

Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu
Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu

Záver

Ak vás zaujíma aj iná výroba mydla a kozmetiky, určite si prezrite aj iné návody z našej série venovanej výrobe mydla a kozmetiky. Nájdete tu návody na výrobu mydiel, solí do kúpeľa, peelingov a iných kozmetických výrobkov. Ak sa chcete venovať výrobe mydla a kozmetiky intenzívnejšie a s výrobou ešte len začínate, určite si pozrite článok Tipy, triky a návody na výrobu mydla. Nájdete tu potrebné informácie a praktické tipy ktoré sa vždy hodia – ušetria vám kopec nepodarených výrobkov a mnoho času skúšaním pokus – omyl. O tom, že výroba mydla metódou melt and pour (metódou za tepla) nie je žiadna veda ste sa teda už presvedčili. V našom eshope nájdete všetko potrebné pre všetky šikovné ruky a za akciové ceny: mydlové hmoty, silikónové formy na mydlo, vône do mydla, farby do mydla, práškové farby do mydla, tuhé pigmenty, rastlinné maslá, kozmetické oleje a mnohé iné. Všetky produkty máme aj reálne skladom, odosielame ich teda čo najskôr po prijatí objednávky tak, aby ste čo najskôr mohli začať vyrábať z našich kvalitných a overených surovín.

Pozrieť všetky návody

Ak sa vám náš fotonávod Mydlové kytice a podrobný návod a postup na ich výrobu páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku a Instagrame. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Ak ste vyrobili mydlové kytice podľa nášho návodu, pošlite nám foto svojich výrobkov a tie najlepšie uverejníme. Tešíme sa na vaše fotografie!

Pridaj komentár