Ako si vyrobiť vykrajované sviečky z parafínu

ako si vyrobit vykrajovane sviecky z parafinu 6

Ako si vyrobiť vykrajované sviečky z parafínu

Domáca výroba sviečok je stále veľmi obľúbená handmade aktivita. Naše štartovacie sady určite poznáte a ak práve teraz premýšlate nad tým, že si vyskúšate výrobu sviečok, máme pre vás zopár inšpirácií. Celá kreatívna sada Štartovací balíček sada voňavé sviečky je s láskou zabalená a príde v originálnej kartónovej krabici. Súčasťou každej kreatívnej štartovacej sady je vytlačený návod. Vhodné pre začiatočníkov alebo ako darček pre niekoho blízkeho. Je len na vás či si vyskúšate výrobu čajových sviečok alebo skúsite prácu so sójovým voskom. Vyskúšať môžete odlievanie sviečok do foriem, do sklenených alebo plechových dózičiek alebo si môžte sviečky aj povykrajovať. Každý rok vám chceme priniesť nové inšpirácie na domácu výrobu sviečok. Tentokrát využijeme trochu netradičnú techniku – vykrajované sviečky. Ak vás zaujíma ako si vyrobiť vykrajované sviečky z parafínu, pozrite si náš nový návod a vyskúšajte ho spolu s nami.

Na výrobu sviečok z parafínu budeme potrebovať:

parafín na sviečky
farba do sviečok
vôňa do sviečok
knôt s podstavcom
vykrajovátko na sušienky

Návod na výrobu sviečok

Kovové vykrajovačky na vianočné medovníčky sa dajú využiť aj inak – nielen na pečenie. Už ste niekedy vykrajovali parafínové sviečky? Ak nie, tak poďte na to s nami. Pripravte si malý plech na pečenie, 20 x 30 cm bude ideálny. Na plech dajte papier na pečenie tak, aby ste dôsledne prekryli celý povrch. Ak vám parafín zatečie pod papier, plech na pečenie si zničíte. Na pekáč vysypte 300 g parafínu a pridajte farbu do sviečok. Rúru nastavte na 60 stupňov a vosk dajte roztápať: 

 

Ako si vyrobiť vykrajované sviečky z parafínu
Ako si vyrobiť vykrajované sviečky z parafínu

Keď sa vosk v rúre zahreje a roztopí sa, plech vyberte von. Pridajte vašu obľúbenú vôňu do sviečok a opatrne zamiešajte. Počkajte pár minút, potrebujeme aby vosk zatuhol ale nesmie byť úplne vychladnutý. Ak vytuhne a úplne vychladne, nebude sa s ním dať pracovať a bude praskať a lámať sa. Počas čakanie si pripravíme kovové vykrajovačky. Použiť môžete rôzne tvary a veľkosti:

Ako si vyrobiť vykrajované sviečky z parafínu
Ako si vyrobiť vykrajované sviečky z parafínu

Vosk na výrobu sviečok:

Výroba sviečok

Parafín

Parafín je základný vosk na výrobu sviečok. Tento vosk je univerzálny a používa sa na odlievanie sviečok do foriem, na výrobu čajových sviečok alebo na výrobu voňavých sviečok do sklenených svietnikov. Dodávame vo forme granulátu. Obsah balenia 500 g alebo 1 kg..

Kúpiť tu

Po pár minútach je parafín na povrchu vytuhnutý a na dotyk stále trochu teplý – to je ideálny čas na vykrajovanie sviečok. Vykrajovačku položte na vytuhnutý parafín a dlaňou, rovnomerne zatlačte. Povykrajujte tvary z celého parafínu a do káždej vykrojenej časti spravte dierku na knôt. Použiť môžete drevenú čínsku paličku alebo hrubšiu šjadlu, dbajte na hrúbku knôtu aby sa vám cez dierku prešiel. Povykrajované sviečky dajte na podložku úplne vytuhnúť. Medzitým dajte do rúry ďalšiu dávku parafínu na roztopenie. Vychladnuté časti sviečky teraz už len poskladajte na seba. Vrstviť môžete rôzne farby ale aj tvary sviečok. Keď dosiahnete požadovanú výšku sviečky, knôt nastrihnite na 1 cm a môžete ich zapáliť. Tieto sviečky nie sú vo forme a preto budú pri horení stekať. Nechajte ich na podložke pod sviečky alebo ich položte do veľkého skleneného svietnika a zapáľte:

Ako si vyrobiť vykrajované sviečky z parafínu
Ako si vyrobiť vykrajované sviečky z parafínu

Farby do vosku:

Výroba sviečok

Farby na výrobu sviečok

Tieto kvalitné farby do vosku sa najčastejšie používajú pri domácej výrobe sviečok. Sú vhodné na výrobu sviečok ak používate parafínpalmový vosk alebo gél na sviečky. Balenie obsahuje 5, 10 alebo 20 g farby. Toto množstvo vystačí na zafarbenie až 5, 10 alebo 20 kg vosku alebo gélu. Farby na výrobu sviečok dodávame v sáčku.

Kúpiť tu

Ako si vyrobiť vykrajované sviečky z parafínu

Tento návod je celkom zábavný a dáva môžnosť vyrobiť si rôzne tvary sviečok. Využiť môžete vykrajovačky z jedného tvaru ale v rôznych veľkostiach. Alebo sa pohrajte s farebnými variáciami. Veľmi pekne vyzerajú Ombre sviečky – rôzne odtiene jednej farby, od tmavej po takmer bielu. Vianoce, Valentín alebo len taká slávnostná romatická večera, vyrobte si s nami sviečky na každú príležitosť.

Ako si vyrobiť vykrajované sviečky z parafínu
Ako si vyrobiť vykrajované sviečky z parafínu

Najnovšie články z blogu:

Ak sa vám náš Ako si vyrobiť vykrajované sviečky z parafínu páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku a Instagrame. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Ak ste vyrobili niečo podľa nášho návodu, pošlite nám fotografie svojich výrobkov a tie najlepšie uverejníme. Tešíme sa na vaše fotografie!

Pridaj komentár