8 vecí ktoré musíte mať na domácu výrobu mydla

8 vecí ktoré musíte mať na domácu výrobu mydla

8 vecí ktoré musíte mať na domácu výrobu mydla

Všetci máme zoznam vecí, ktoré by sme chceli stihnúť, zažiť, nakúpiť… a pre takéto prípady je zoznam skvelá vec. Uľahčí nám život, skráti čas strávený v obchode, motivuje nás. A predovšetkým, pomáha nám, aby sme na nič čo potrebujeme, nezabudli. Preto sme pre vás pripravili zoznam 8 vecí ktoré musíte mať na domácu výrobu mydla. Ak sa chystáte na domácu výrobu mydla a kozmetiky, prečítajte si čo všetko potrebujete na výrobu mydla skôr ako začnete pracovať. Uistite sa, že máte všetok potrebný materiál a pomôcky na výrobu mydla a potom sa už len pustite do domácej výroby mydla. Aby sme vám uľahčili výber, v tomto článku nájdete potrebné pomôcky bez ktorých sa pri výrobe mydla nezaobídete, alebo vám prácu s mydlami výrazne uľahčia.

Výroba mydla

Výroba mydla je na prvý pohľad hotová veda a tak trochu aj mágia. V našom článku vám prinášame prehľad tých najbežnejších pomôcok bez ktorých sa pri výrobe mydla skrátka nezaobídete.

Kvalitné mydlové hmoty

Výroba mydla

Bez kvalitnej mydlovej hmoty to jednoducho nejde. Naša mydlová hmota je certifikovaná surovina na domácu výrobu kozmetiky a mydiel. Glycerín zabezpečuje hydratáciu pokožky, zabraňuje jej vysušeniu a podráždeniu. Všetky naše mydlové hmoty sú vyrobené v EÚ.

Krájač na mydlo

Výroba mydla

S týmto krájačom nakrájate glycerínovú mydlovú hmotu ľahko a rýchlo. Kvalitná zvlnená čepeľ ozdobne nakrája aj hotové mydlo a vďaka drevenej rúčke to pôjde “od ruky”.

Tuhé pigmenty do mydla

Výroba mydla

Ak vyrábate viacfarebné, dúhové či farebné mydlá, určite siahnite po týchto kvalitných pigmentoch do mydla. Farby Glorex nemigrujú a nezlievajú sa do seba.

Silikónové formy na mydlo

Výroba mydla

Na výrobu mydla používajte kvalitné silikónové formy –  môžete ich použiť viac ako tisíckrát a znesú teplotu – 40˚C až + 230˚C bez toho, aby došlo k jej deformácii.

Odstraňovač bubliniek na mydlo

Výroba mydla

Odstraňovač bubliniek je 99 % alkohol, ktorý zvyšuje priľnavosť (preto ho oceníte ho aj pri výrobe viacfarebných alebo viacvrstvových mydiel) a odstraňuje vzniknuté bublinky. Aby ste sa vyvarovali vzniku bublín,  horúcu mydlovú zmes po odliatí do  formy postriekajte týmto špeciálnym prípravkom.

Sušené bylinky do mydla

Výroba mydla

Naše sušené bylinky do mydla môžete zamiešať priamo do roztopenej mydlovej hmoty alebo ich môžete použiť ako posyp na mydlá. Zo sušených byliniek môžete tiež uvariť silný odvar, ktorý využijete pri výrobe balzamu na pery, krému alebo šampónu.

Vône na výrobu mydla a kozmetiky

Výroba mydla

Vône do mydla a kozmetiky sú koncentrované zmesi prírodných a syntetických vonných látok. Vôňa do mydla a kozmetiky sa nepoužívajte v koncentrovanej forme.

Tekuté farby do mydla

Výroba mydla

Naše tekuté farby na glycerínovej báze neobsahujú konzervanty a geneticky modifikované suroviny. Farby zasielame v praktickej plastovej fľaštičke s uzáverom a kvapkátkom na jednoduché dávkovanie.

Hľadáte super darček?

Naše voňavé kreatívne sady obsahujú všetko potrebné na výrobu mydielok vrátane krásneho fotonávodu a sú preto vhodné pre začiatočníkov alebo ako darček pre niekoho blízkeho. Veľa bubliniek v malej krabičke.

Pozrieť kreatívne sady

Podobné články z nášho blogu:

Pozrieť všetky návody

Ak sa vám náš článok 8 vecí ktoré musíte mať na domácu výrobu mydla páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku a Instagrame. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Ak ste si vyrobili doma mydielka, pošlite nám foto svojich výrobkov a tie najlepšie uverejníme. Tešíme sa na vaše fotografie!

Pridaj komentár