Výroba mydla s bambuckým maslom, podrobný návod

Výroba mydla s bambuckým maslom návod ako na to

Výroba mydla s bambuckým maslom, podrobný návod

Vždy sa veľmi teším, keď sa pripravujem na výrobu mydla. Nikdy nerobím rovnaké mydlá, vždy sa snažím vymyslieť nový recept a skúšam aké mydlielka sa dajú vyrobiť. Kombinácií na výrobu mydla je veľmi veľa. Recepty môžu byť rôzne – s kokosom, kakaom, s ovsenými vločkami alebo sušenými kvetmi. Dnes ale vyskúšam spojiť mydlovú hmotu a bambucké maslo. Toto maslo je veľmi bohaté na vitamíny, minerály a nenasýtené mastné kyseliny. Má upokojujúce a hydratačné účinky aj na citlivú detskú pokožku. Pripravte si všetko potrebné a pustite sa s našim novým návodom do výroby hydratačného mydla s bambuckým maslom. Návod na mydielka s bambuckým maslom vás prevedie celým procesom výroby krok za krokom.

Na výrobu mydla budeme potrebovať:

mydlová hmota s kozím mliekom 250 g alebo iná biela mydlová hmota
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky
farba do mydla
odstraňovač bubliniek
bambucké maslo 100 g

Výroba mydla s bambuckým maslom návod ako na to
Výroba mydla s bambuckým maslom návod ako na to

Výroba mydla s bambuckým maslom, návod:

Glycerínová mydlová hmota je presne to, čo potrebujete ak sa púšťate do domácej výroby mydiel. Mydlová hmota sa dá veľmi rýchlo a jednoducho roztopiť vo vodnom kúpeli, nie priamo na plameni. Hmota nesmie zovrieť, stačí ju iba roztopiť a temperovať – udržiavať teplú, inak začne pomerne rýchlo tuhnúť. Pokým sa mydlová hmota roztopí, v inej nádobe si dajte roztopiť bambucké maslo. Obe suroviny teraz zmiešajte spolu. Do mydlovej hmoty pridajte roztopené bambucké maslo.

Mydlové hmoty

Prečo bambucké maslo?

Bambucké maslo je prírodný produkt, ktorý sa používa pri výrobe mydla a rôznej telovej alebo vlasovej kozmetiky. Pokožku nevysušuje a v kombinácii s mydlovou hmotou z neho vyrobíte naozaj dokonalé mydlo. Bambucké maslo má výborné hydratačné vlastnosti, dodáva pokožke mäkkosť a pružnosť. Redukuje tmavé škvrny na pokožke a je vhodné aj na pleť s akné. Pri výrobe mydla bambucké maslo roztápajte vždy iba vo vodnom kúpeli, nikdy nie priamo na ohni.

Každé mydlo by malo príjemne voňať. Použiť môžete pár kvapiek vône do mydla. Samozrejme použiť môžete aj inú vôňu do mydla alebo aj 100 % silicu. Pri výrobe mydla a kozmetiky dodržiavajte vždy doporučené dávkovanie vône a neprekračujte odporúčané množstvo pri výrobe mydla. Vyrobiť si môžete aj farebné mydlá. Pridajte pár kvapiek a mydlovú zmes zamiešajte.

Výroba mydla s bambuckým maslom návod ako na to
Výroba mydla s bambuckým maslom návod ako na to

Takto pripravenú mydlovú hmotu nalejte do silikónovej formy na mydlo. Mydlová hmota nie je horúca a zmes bude tuhnúť pomerne rýchlo. Záleží to však od veľkosti formy, ktorú si zvolíte. Ihneď ako nalejete roztopenú hmotu do silikónovej formy, na povrch mydla nastriekajte odstraňovač bubliniek. Tento prípravok zbaví mydielka bubliniek.

Pomôcky na výrobu mydla

Hmota na výrobu mydla

Mydlo z formy vyberajte až keď sa uistíte, že je skutočne vytuhnuté. Inak môžete mydlo poškodiť. Mydlo nesiem byť teplé a na dotyk mäkké. Pevné a vytuhnuté mydlo zo silikónovej formy vyberiete bez námahy a veľmi rýchlo. Silikónová forma na mydlo je odolná a veľmi ohybná, mydlo z nej veľmi ľahko vyberiete bez jeho poškodenia. Forma na mydlo zo silikónu sa dá použiť opakovane a dokážete si tak vyrobiť stovky mydielok.

Výroba mydla s bambuckým maslom návod ako na to
vyroba mydla s bambuckym maslom navod ako na to 5

Formy na výrobu mydla

Kombinácia mydlovej hmoty a bambuckého masla je neodolateľná. Mydlo sa veľmi jednoducho používa a pokožka je po použití tohto mydla vláčna a vďaka maslu veľmi jemná. Mydlo s bambuckým maslom je veľmi vhodné na citlivú pokožku, ale aj na celé telo.

Domáca výroba mydla a kozmetiky

Takto pripravené mydlo stačí už len zabaliť a môžete ho darovať. Potešíte mamu, kolegyňu alebo vždy usmievavú pani učiteľku vášho dieťaťa. Zabaľte ho do voskovaného papiera a previažte jutovým špagátom. Takéto voňavé mydlo môžete vložiť aj do papierovej krabičky a posypať ho lupienkami ruže alebo pivoňky.

vyroba mydla s bambuckym maslom navod ako na to 6
Domáca výroba mydla a kozmetiky

Ak sa vám náš kreatívny návod “Výroba mydla s bambuckým maslom” páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Najnovšie návody

Pozrieť všetky návody

Pridaj komentár