fbpx

Všetko na decoupage techniku

decoupage vintage navod 5

Všetko na decoupage techniku

Decoupage alebo ak chcete servítková technika je stále veľmi populárna. Pomocou farieb, lepidla a servítok sa dajú vyrobiť originálne a jedinečné výrobky. Decoupage techniku je možné robiť na drevo, papier, plast, kov, sklo, textil ale aj na polystyrén a keramiku. Na rôzne povrchy sú potrebné rôzne laky a lepidlá. Ak máte v pláne decoupage techniku vyskúšať, pripravili sme pre vás prehľad materiálu ktorý budete potrebovať. Všetko na decoupage techniku nájdete aj v našej kreatívnej predajni Šperkovo Bratislava.

Všetko na decoupage techniku

Drevené krabičky a polotovary na decoupage

Decoupage technika sa najčastejšie robí na papierové alebo drevené polotovary. Vyrobiť si môžete šperkovnicu, krabičku na čajové vracúška, na korálky, listy, ozdobiť sa dajú aj skrinky na kľúče, tácky a podnosy, alebo podložky pod poháre. Širokú ponuku drevených výrobkov nájdete v našej predajni v Bratislave.


Všetko na decoupage techniku

Akrylové farby na decoupage

Akrylové farby značky Artiste na vodnej báze boli špeciálne vyvynuté pre kreatívnu techniky decoupage. Výborná krycia schopnosť týchto farieb zaručuje pohodlné maľovanie drevených a papierových predmetov. Farby sú okrem dreva vhodné aj na plast, kov, sklo a keramiku. Farby sú rýchloschnúce a farebnostále. Široká paleta farieb ponúka všetky základné odtiene ale aj farby s akrylové farby a akrylové farby.

akrylove-farby

Pozrieť akrylové farby

Lepidlá na decoupage

Lepidlo na servítkovú techniku je na vodnej báze, netoxické a bez zápachu. Toto lepidlo je určené na rôzne povrchy. Na každý materiála sa používa iné lepidlo. Rozlišujeme lepidlo na decoupage na texil, na sklo a keramiku, na sviečka a potom na drevo a iný povrch.
Lepidlo na decoupage na texil je nutné po vyschnutí žafixovať žehlením. Lepidlo na sklo a keramiku sa zasa musí vysušiť v rúre.

Všetko na decoupage techniku

Pozrieť lepidlá na decoupage

Laky na decoupage

Záverečný lak na decoupage techniku. Lak na decoupage je na vodnej báze, bez zápachu. Dekorovaným predmetom dodáva lesklý alebo matný vzhľad, je len na vás ktorý si vyberiete. Lak sa používa na drevo, papier, kov, plast, polystyrén. Tento lak je po zaschnutí vodeodolný a dekorované predmety je možné utierať aj mokrou handričkou.

laky-na-decoupage-pentart

Pozrieť laky na decoupage

Štetce na decoupage

Štetce sú pri servítkovej technike veľmi dôležité. Najpoužívanie sú štetce na decoupage so syntetickým vlasom. Sú veľmi jemné a ideálne na lepenie servítok. Ak s nimi pracujete opatrene, servítka sa vám pri lepení neroztrhá. Pri nanášaní farieb je lepšie používať štetce na decoupage. Nezanecháva stopty po štetinách, keďže je vyrobený z peny. Tupovanie je záverečná fáza nanášania farby na dekorované predmety.

stetce-tupovacie-decoupage

Pozrieť štetce decoupage

Decoupage technika pre začiatočníkov

Ak s decoupage technikou nemáte ešte žiadne alebo malé skúsenosti, najlepšou voľbou bude pre vás začať s našou kreatívnou sadou, kde nájdete všetko potrebné na výrobu. Priložený podrobný fotonávod je samozrejmosťou.

Štartovací balíček Decoupage (dekupáž)

24,90 

Kreatívne štartovacie sady obsahujú materiál a pomôcky potrebné na decoupage techniku vrátane podrobného návodu. Je preto vhodná pre začiatočníkov alebo ako kreatívny darček .Zloženie kreatívnej sady nájdete TU. Materiál na dekupáž techniku nájdete tu.

Katalógové číslo: startovaci-balicek-decoupage-vintage-style Kategórie: Značky: , ,
Viac info

Kúpiť v eshope     Kúpiť v predajni

Ak sa vám náš článok “ Všetko na decoupage techniku “ páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!