Vintage vianočné ozdoby návod

Vintage vianočné ozdoby návod

Vintage štýl je stále IN. Nielen vintage šperky, vintage krabičky, vintage dekorácie ale aj vintage vianočné ozdoby. Krištálovú živicu používame predovšetkým na výrobu šperkov. V dnešnom návode vám ukážeme, že živicu môžete využiť aj na niečo úplne iné. Vyskúšajte zaliať vintage vianočné ozdoby.

Na výrobu vianočných ozdôb budeme potrebovať:

Vintage vianočné ozdoby návod

Grafický motív si vystriheme podľa veľkosti lôžka. Na vintage ozdoby si zvolíme aj vintage motívy. Ideálne sú ilustrované vianočné motívy:

vintage-vianocne-ozdoby-6

Lôžko potrieme decoupage lepidlom v tenkej vrstve, necháme pár sekúnd obschnúť. Odporúčame vám používať lepidlo na decoupage techniku na drevo. Toto lepidlo sa nám veľmi osvedčilo:

Vintage vianočné ozdoby návod

Do lôžka nalepíme vystrihnutý motív. Musíme počkať pokým lepidlo dôkladne vyschne, inak by sa mohlo stať že ešte nevyschnuté lepidlo so živicou zreaguje a motív nám môže zmeniť farbu, alebo nám živica nevytvrdne tak ako má:

vintage-vianocne-ozdoby-4

Medzi tým si zamiešame živicu podľa návodu. Dva diely živice A a jeden diel tvrdila B. Obe zložky dôladne a veľmi pomaly miešame. Zložky na pár sekúnd začnú belieť ale potom opäť spriehľadnejú. Živicu je nutné miešať asoň 5 minút. Miešame veľmi pomaly, aby sme sa vyhli bublinkám:

manzetove-gombiky-navod-5

Grafický motív zalejeme zarobenou živicou. Zalievame iba mierne nad okraj lôžka, aby nám živica nevytiekla von. Počkáme 24 hodín pokým živica nevytuhne. Po úplnom vytvrdnutí na zaliate lôžka uviažeme špagát, aby sme mohli ozdoby zavesiť na stromček:

vintage-vianocne-ozdoby-3

Konce špagátu zviažeme a máme hotovo. Takto pripravené vianočné ozdoby môžeme použiť nie len na vianočný stromček, ale môžeme ich zavesiť aj na čečinu vo váze. Živicové ozdoby sú vhodné aj na aranžmány, ktoré máme vonku na terase alebo na balkóne.

vintage-vianocne-ozdoby-2

Originálne, vintage a predovšetkým DIY vianočné ozdoby sú hotové. Ak použijete lôžka na zalievanie ktoré majú patinu, budú vyzerať ozdoby ešte krajšie a budeme mať pocit akoby boli naozaj z dávnych čias.

vintage-vianocne-ozdoby-1

Ak sa vám náš článok “ Vintage vianočné ozdoby návod “ páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Môžete nás navštíviť aj v našej Kreatívnej predajni Šperkovo v Bratislave na Obchodnej ulici. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Štartovací balíček Krištálová živica

Kúpiť v eshope     Kúpiť v predajni

Krištálová živica

Krištálová živica na zalievanie a výrobu šperkov

Krištálová živica oranžová Amber

15,40 
Nie je na sklade

Krištálová živica na zalievanie a výrobu šperkov

Krištálová živica žltá Topas

15,40 

Krištálová živica na zalievanie a výrobu šperkov

Krištálová živica 300 ml

21,89 

Krištálová živica na zalievanie a výrobu šperkov

Krištálová živica 150ml Rubis

15,40 

Lôžka na živicu