fbpx

Vintage veľkonočné vajíčka – návod

vajicka navod 7

Vintage veľkonočné vajíčka návod

Máte tento rok v pláne zdobiť veľkonočné vajíčka? Nestíhate či nemáte čas? Práve pre vás sme pripravili návod, ktorý zvládnete aj na poslednú chvíľu.

Na výrobu vajíčok budeme potrebovať:

polystyrénové vajíčka rôznych veľkostí
lepidlo na decoupage techniku
jutový špagát
– krajka alebo čipka
– drevené a kovové ozdoby
– nožnice, štetec, špendlíky

Vintage veľkonočné vajíčka návod

Vajíčko natrieme lepidlom na decoupage techniku alebo akýmkoľvek disperzným lepidlom. Lepidlo natierajte postupne, najprv iba jednu časť polystyrénového vajíčka.

Vintage veľkonočné vajíčka - návod

Začnite na vajíčko lepiť špagát. Obmotávajte ho okolo vajíčka, postupujte od stredu smerom k špičke. Na konci špagát odstrihnite. Aby sa vám nezačal omotaný špagát rozmotávať, pripevnite ho špendlíkom.

vajicka-navod-10

Podobným spôsobom nalepte špagát aj na druhú polovicu vajíčka. Na ozdobenie použite bavlnenú čipku. Odstrihnite si kúsok, tak aby ste ju obmotali okolo celého vajíčka.

vajicka-navod-9

Krajku môžete priprevniť pomocou špendlíkov aby sa nezošmyka z vajíčka. Namiesto krajky môžete na dozdobenie vajíčok použiť stuhu alebo farebnú šnúrku.

vajicka-navod-8

Dokonalý vzhľad vajíčkam dodajú kovové mini tulipány alebo drevené vážky. Použiť tiež môžete gombíky alebo malé textilné či papierové kvietky. Na vajíčka ich prilepte pomocou obojstrannej lepiacej pásky alebo ich prišpendlite, ak je to to možné. Na vajíčka môžete dať šnúrky a zavesiť ich na halúzky zlatého dažďa alebo ich naaranžujte do misky.

Vintage veľkonočné vajíčka - návod

 

Ak sa vám náš kreatívny návod “Vintage veľkonočné vajíčka – návod” páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Pozrite si aj kreatívne návody:

Krištálová živica - návod

Decoupage vajíčka

Tento rok sú veľkonočné sviatky o niečo skôr, už na začiatku apríla. Je preto najvyšší čas…

Pozrieť návod
Korálkový náramok - návod

Patchwork vajíčka

Falošný patchwork je veľmi obľúbená technika, pomocou ktorej sa dajú dekorovať…

Pozrieť návod
Decoupage - návod

Vajíčka s pierkom

Tradičným symbolom Veľkej noci je veľkonočné vajíčko. Vajíčko maľované, zdobené…

Pozrieť návod

Pridaj komentár