Šumivky bomby do kúpeľa návod

navody sumivky bomby do kupela

Šumivky bomby do kúpeľa návod

Výroba šumivých bômb do kúpeľa je veľmi jednoduchá. Vďaka zopár bežne dostupným surovinám to zvládnete za pár minút aj doma. Ak máte obľúbené vôňe alebo bylinky, môžete si vyrobiť šumivky na každý deň. Relaxačný, voňavý kúpeľ je luxus, ktorý si môžete odteraz dopriať kedykoľvek. Šumivky bomby do kúpeľa návod vás prevedie celým procesom krok za krokom.

Na šumivky bomby do kúpeľa návod budeme potrebovať:

– materiál na šumivky
vône do kozmetiky
farby do kozmetiky
sušené bylinky
– jednorázové rukavice
– formu
– biely alkohol viac ako 50 % vo fľaši s rozprašovačom

Šumivky, bomby do kúpeľa návod

Šumivky bomby do kúpeľa návod:

1. Do misky vysypte všetky suché ingrediencie ktoré sú v balíčku a dôkladne zamiešajte. Ak chcete robiť bomby vo viacerých farbách, suché ingrediencie si pomerovo rozvážte a spracujte každú farbu potom zvlášť. Všetky hrudky rozdrvte, zmes musí byť úplne hladká. Do hladkej zmesi pridajte vôňu. Postačí len pár kvapiek:

Šumivky, bomby do kúpeľa - návod

2. Vyberte si farbu a do zmesi pridajte 3 – 4 kvapky špeciálnej farby určenej na výrobu kozmetiky a mydiel. Dôkladne rozmiešajte. Pri miešaní používajte jednorazové rukavice aby ste si nezafarbili ruky:

Šumivky, bomby do kúpeľa - návod

3. Zmes je stále veľmi sypká. Aby sa z nej dali robiť šumivé bomby, zopárkrát do nej nastriekame biely alkohol a znova premiešame. Alkohol alebo lieh z lekarne:

Šumivky, bomby do kúpeľa - návod

4. Pokiaľ chcete mať šumivky aj s bylinkami, teraz je ten správny čas. Do zmesy pridajte sušené bylinky. Použiť môžete levanduľu, nechtík, mätu…čokoľvek, čo máte radi:

Šumivky, bomby do kúpeľa - návod

5. Zmes rukou zamiešajte a ak je stále veľmi sypká, pridajte ešte alkohol. Aby sme mohli dávať zmes do foriem, musí držať tvar a nesmie sa vám v ruke rozpadať:

Šumivky bomby do kúpeľa návod

6. Obe časti formy naplnte až po okraj, spojte a potom opatrne vyberte hotovú guľu:

bomby-do-kupela 7. Hotové šumivky nechajte vyschnúť do druhého dňa a potom si už môžete užívať kúpeľ. Bombu stačí hodiť do vane plnej vody, za pár sekúnd vyšumí a vyrobí vám príjemný relaxačný kúpeľ.

Šumivky bomby do kúpeľa návod
8.
Na výrobu šumiviek nemusíte používať iba dvojdielne plastové formy. Veľmi vhodné sú aj silikónové formy na výrobu mini mydielok alebo plastové formy na odlievanie.

sumivky bomby do kupela - kreatívne potreby
Ak vás táto technika zaujala, v eshope si môžete zakúpiť kompletný štartovací balík so všetkým potrebným na výrobu + podrobný návod:

štartovací balíček šumivky

Kúpiť v eshope

Ak sa vám náš kreatívny návod “Šumivky bomby do kúpeľa návod” páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Bylinky:

Vôňe na výrobu mydla:

Farby do šumiviek:

Pridaj komentár