Šperky zaliate živicou – návod

kristalova zivica navod8

Šperky zaliate živicou – návod

Náušničky, prívesky, prstienky alebo aj brošne či sponky. Pomocou živice si môžete vyrobiť naozaj akékoľvek doplnky. Zalievané šperky sú stále veľmi obľúbené a tešia sa veľkej popularite už niekoľko rokov. Aby ste si aj vy mohli vyskúšať výrobu šperkov a prácu so živicou, pripravili sme pre vás jednoduchý návod ako na to. Nebojte sa živice, s nami to hravo zvládnete. Podrobné rady a tipy ako so živicou pracovať nájdete v našom článku Krištálová živica – najčastejšie otázky a odpovede.

Na výrobu zalievaných šperkov budeme potrebovať:

 Priehľadnú krištálovú živicu
– Grafické motívy 
– Kovové lôžka
– Lepidlo na dekupáž
– Štetec

Šperky zaliate živicou - návod

Aby boli vaše šperky pekné a obrázky zaliate živicou nestratili farbu, je nutné používať grafické motívy určené na zalievanie. Motívy musia byť vytlačené ako fotka. Ako prvé je potrebné motív, ktorý sa vám páči vystrihnúť:

Šperky zaliate živicou - návod

Na nalepenie motívu do lôžka používajte lepidlo na servítkovú techniku. Lepidlom jemne potrite lôžko, nechajte ho pár sekúnd obschnúť a do lôžka vložte motív. Dbajte na to, aby lepidla nebolo priveľa. Ak sa dostane na motív, môže aj po zaschnutí so živicou zreagovať a spôsbiť zmenu farby motívu:

navod-kristalova-zivica-6

Lôžka odložte nabok a nechajte lepidlo úplne zaschnúť. Na zamiešanie živice použite odmerku priloženú v balení do ktorej nalejte 1 diel zložky B – tvrdila a 2 diely zložky A – živice:

Šperky zaliate živicou - návod

Obe zložky veľmi pomaly miešajte drevenou špachtlou priloženou v balení. Keď sa tvrdilo a živica pri miešaní spájajú, hmota mení farbu. Z priehľadných zložiek sa stávajú takmer biele. Vytrvalým, pomalým miešaním však opäť spriehľadnie. Po pár minútach je živica pripravená na zalievanie. Špachtlou opatrne naberte zamiešnú živicu a dajte ju do lôžka. Živicu nalievajte vždy do stredu lôžka:

Šperky zaliate živicou - návod

Po zaliatí celého lôžka vyčkajte pár minút. Občas sa objavia bublinky, ak ste živicu miešali veľmi rýchlo. Bublinky veľmi jednoducho prasknete ihlou alebo špáradlom. Bublinky sa môžu objaviť aj 5-6 hodín po zaliatí motívov, preto šperky pravidelne kontrolujte a bublinky odstraňujte:

Šperky zaliate živicou - návod

Na úplne vytvrdnutie živice je potrebné počkať 24 hodín. Na hotové náušničky pomocou ketlovacích klieští pripevnite afroháčiky. Šperky zaliate živicou sú hotové. Takéto originálne šperky môžete vyrobiť nie len sebe ale aj svojim blízkym ako darček. V našej ponuke nájdete široký výber grafických motívov, určite si každý vyberie.

Šperky zaliate živicou - návod

Pre niekoho kto rád vyrába a tvorí je naša štartovacia sada perfektné riešenie. V tomto balíčku nájdete všetko potrebné na výrobu šperkov vrátane 150 ml balenia živice, rôzych motívov a lôžok. Na výrobu šperkov nie je potrebné už nič dokúpiť, návod s postupom je vložený v balíčku:

Štartovací balíček Krištálová živica

Kúpiť v eshope     Kúpiť v predajni

Ak sa vám náš článok “Šperky zaliate živicou – návod” páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Môžete nás navštíviť aj v našej Kreatívnej predajni Šperkovo v Bratislave na Obchodnej ulici. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Lôžka na živicu:

Grafický motív:

Krištálová živica:

Pridaj komentár